Kandidato žodis. Paulius Leita

Portalas „Sūduvos gidas“ uždavė visiems Sūduvos regioną aprėpiančiose vienmandatėse apygardose iškeltiems kandidatams tuos pačius du klausimus, kurie, tikime, padės rinkėjams ne tik geriau pažinti kandidatus, bet galbūt net apsispręsti dvejojantiems.

Kviečiame susipažinti su Sūduvos šiaurinėje rinkiminėje apygardoje Laisvės partijos iškeltu kandidatu Paulium Leita.

Kokias esmines problemas išskirtumėte rinkiminėje apygardoje, kurioje kandidatuojate?

Visi esame įpratę prie ilgų politinių postringavimų, todėl apie Sūduvos regiono problemas pabandysiu trumpai ir aiškiai. Pagrindines, kurioms noriu skirti savo dėmesį ir laiką matau šias:

1. Jaunų verslų trūkumas.

Darbo vietų stygius nepritraukia jaunų šeimų, kurios neturi galimybių įsitvirtinti, kas sukuria žmogiškųjų išteklių, šviežių idėjų, minčių ir galimybių praradimą. Jauni verslai dažnai ateina ir su daugybe kitų šviežių idėjų, atgaivina bendruomenes. Daugiau didesnės pridėtinės vertės kurkime čia – savam krašte.

2. Socialinė atskirtis.

Neužtikrinta ori ir garbinga senatvė visiems regiono senjorams.

Deja vis dar didelė įvairaus amžiaus žmonių su negalia atskirtis. Dėl vyraujančių stereotipų apie neįgaliuosius šių žmonių integravimas į darbo rinką kol kas labai silpname lygyje.

Būtinas pilnaverčio socialinio gyvenimo užtikrinimas kiekvienam.

3. Technologinio ir finansinio raštingumo stoka.

Menkas informacijos pateikimas ir prieinamumas. Trūksta paprastų ir aiškių instrukcijų kaip atlikti kasdienius dalykus: užsiregistruoti pas gydytoją, sumokėti mokesčius, pildyti paraiškas projektams įgyvendinti ir pan. Nebereikia švaistyti valstybės pinigų neveikiančioms sistemoms. Technologiškai apsišvietusi visuomenė – stipri, išmani ir einanti koja kojon su XXI amžiumi visuomenė.

Kokias savo konkurentų rinkimuose į LR Seimą politines idėjas išskirtumėte, kaip vertas dėmesio?

Paanalizavus konkurentų politines idėjas galima išskirti dviejų kandidačių mintis, su kuriomis sutinku ir kurias verta plėtoti.

Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio kandidatė Reda Kneizevičienė savo programoje nurodo: reikalinga teisinę bazė verslui, gerinant verslo aplinką. Vienas iš svarbiausių dalykų siekiant pritraukti verslą.

Pajamų nelygybės mažinimas. Kad visi turėtume galimybę užsidirbti ir išleisti pinigus savam krašte. Tai ir kuria mūsų regioną patrauklesniu.

Dirbantys neįgalieji. Jų įtraukimas į socialinę veiklą. Visi visuomenės nariai yra lygūs.

Taip pat labai sutinku su Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatės Ramintos Jakelaitienės nuomone apie technologijas žemės ūkyje, naują žemės ūkio politiką bei smulkiųjų ir vidutinių ūkių, ypatingai jaunųjų ūkininkų paramą. Žinios gebėjimai, technologijos, kurios kuria didesnę pridėtinę vertę.

 

Portale „Sūduvos gidas“ jau galite skaityti kitų Sūduvos šiaurinės rinkimų apygardos kandidatų atsakymus bei sužinoti, kaip į užduotus klausimus atsakė politikai iškelti Vilkaviškio, Sūduvos pietinėje ir Marijampolės vienmandatėse rinkimų apygardose

Sūduvos gidas logotipas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE