Kandidato žodis. Raminta Jakelaitienė

Portalas „Sūduvos gidas“ uždavė visiems Sūduvos regioną aprėpiančiose vienmandatėse apygardose iškeltiems kandidatams tuos pačius du klausimus, kurie, tikime, padės rinkėjams ne tik geriau pažinti kandidatus, bet galbūt net apsispręsti dvejojantiems.

Kviečiame susipažinti su Sūduvos šiaurinėje rinkiminėje apygardoje Lietuvos socialdemokratų partijos iškelta kandidate Raminta Jakelaitiene.

Kokias esmines problemas išskirtumėte rinkiminėje apygardoje, kurioje kandidatuojate?

Sūduvos rinkiminė apygarda susideda iš Šakių, Kazlų Rūdos savivaldybių ir Kauno rajono dalies – Altoniškių ir Ežerėlio apylinkių. Kiekviena pasižymi savomis stiprybėmis ir silpnybėmis bei galimybėmis.
Šakių ir Kazlų Rūdos savivaldybės priklauso kaimiškajam Marijampolės regionui, o Kauno rajonas – tai žiedinė savivaldybė, priklausanti Kauno apskričiai. Artimesnės savivaldybės savo problematika yra kaimiškosios – Šakių ir Kazlų Rūdos savivaldybės.

Kalbant apie pastarųjų savivaldybių problemas, išskirčiau šias:

Didelė ir toliau vis gilėjanti atskirtis tarp miesto ir kaimo, pajamų ir turto nelygybė, švietimo sistemos netolygumai, tuštėjančios gyvenvietės, senstanti bendruomenė, užimtumo, verslumo bei kartų kaitos stoka. Tai, esu įsitikinus, yra vykdytos/vykdomos nacionalinio lygio politikos pasekmės, kurių išspręsti pačios savivaldybės nėra pajėgios.

Todėl akivaizdu, jog regioninė politika nebegali remtis vien tik išteklių perskirstymu – būtinas naujas požiūris ir priemonės regionų įgalinimui.

Labai sveikinu Prezidento ir Lietuvos savivaldybių asociacijos inicijuotą Memorandumą „Dėl glaudesnės centrinės ir vietos valdžios partnerystės siekiant stiprinti Lietuvos savivaldos savarankiškumą ir atsakomybę“, kuriame akcentuojamas siekis didinti savivaldybių finansinį savarankiškumą, viešųjų investicijų finansavimo bei skolinimosi sistemos tobulinimą bei vietinių ir užsienio investicijų pritraukimo skatinimą. Tai reikšminga iniciatyva tolygesnės regioninės politikos link.

Kokias savo konkurentų rinkimuose į LR Seimą politines idėjas išskirtumėte, kaip vertas dėmesio?

Norėčiau pastebėti, kad eksperimentų politikos mums jau pakanka. Kolegų politikų programinės nuostatos priimtinos visos, kurios artimos savo principais ir vertybėmis socialdemokratinėms nuostatoms: prioritetas kultūrai, švietimui, regioninės politikos stiprinimui, ekonomikos transformacijai į aukštesnės pridėtinės vertės produktus, mažiau taršią, beatliekę gamybą, remiantis žiedinės, bioekonomikos principais. Taip pat svarbu investuoti į žinias ir gebėjimus. Valstybės pažangai būtina pasitelkti mokslinius, techninius ir finansinius instrumentus.

Nieko nėra patikimiau už mokslo pasiekimus, tyrimais grįstus pasiūlymus. Nebent, tikime horoskopais ir burtų knygomis – čia jau pasirinkimo klausimas. Tačiau valstybės raida, jos tvarus vystymasis negali būti projektuojami be mokslo ir žinių. Deja, ši nuostata, panašu, galioja toli gražu ne visiems.

Atkreipiu dėmesį, kad kairiosios politikos akcentų galima surasti daugelyje partijų programų. Ko pasigendu, tai finansavimo šaltinių. Apie tai nutylima, nors akivaizdu, kad be to neapsieisime, jeigu išties norime pažangios, kūrybiškos ir augančios Lietuvos. Todėl mokestinė politika taip pat turėtų būti aiškiau apibrėžta, o ne abstrakcijomis…

 

Portale „Sūduvos gidas“ jau galite skaityti kitų Sūduvos šiaurinės rinkimų apygardos kandidatų atsakymus bei sužinoti, kaip į užduotus klausimus atsakė politikai iškelti Vilkaviškio, Sūduvos pietinėje ir Marijampolės vienmandatėse rinkimų apygardose

Sūduvos gidas logotipas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE