Kandidato žodis. Reda Kneizevičienė

Portalas „Sūduvos gidas“ uždavė visiems Sūduvos regioną aprėpiančiose vienmandatėse apygardose iškeltiems kandidatams tuos pačius du klausimus, kurie, tikime, padės rinkėjams ne tik geriau pažinti kandidatus, bet galbūt net apsispręsti dvejojantiems.

Kviečiame susipažinti su Sūduvos šiaurinėje rinkiminėje apygardoje Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio iškelta kandidate Reda Kneizevičiene.

Kokias esmines problemas išskirtumėte rinkiminėje apygardoje, kurioje kandidatuojate?

Siekdama išsiaiškinti, ko rinkėjai tikisi iš būsimo Seimo nario, šiuo metu vykdau internetinę apklausą, kurios rezultatai bus kitą savaitę. Jau dabar ryškėja tendencija, kad piliečiai tikisi iš Seimo nario pagalbos sprendžiant infrastruktūros gerinimo, aplinkos apsaugos, nedarbo problemas bei tikisi pagalbos švietimo, sveikatos apsaugos  srityse.

Žvelgiant į Lietuvos 2030 metų bendrojo plano mūsų regiono konkretizuotus sprendinius kyla nerimas, kad mūsų apygardos didžioji dalis (Šakių raj. ir dalis Kazlų Rūdos sav.) nepatenka į prioritetines partnerystės teritorijas. Esu pasiruošusi, būnant Seimo nare, aktyviai ginti mūsų regiono interesus. Privalome įrodyti, kad investicijos (naujų darbo vietų kūrimui, infrastruktūrai, žmogiškajam kapitalui) yra reikalingos kaip tik labiausiai nutolusiems regionams. Kadangi kitame finansavimo laikotarpyje bus finansuojami tik regioniniai projektai, skatinsiu savivaldybių tarpusavio bendradarbiavimą ir bendrų problemų sprendimą (ypač kelių infrastruktūros gerinimo, medicinos paslaugų prieinamumo, aplinkos apsaugos). Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojams išlieka svarbus aplinkos užterštumo klausimas. Sieksiu, kad vietos gyventojų interesams būtų tinkamai atstovaujama IKEA darbo grupėje, inicijuosiu nuolatinius viešus susitikimus su visomis suinteresuotomis pusėmis. Šakių krašte yra aktuali kelių infrastruktūros problema. Rajonas, turintis daug turizmo objektų, neturi dviračių tako. Turizmo infrastruktūros gerinimui investicijų reikia visai apygardos teritorijai. Turime galimybę parengti Sūduvos regiono turizmo žiedinį maršrutą plėtojant kultūrinį turizmą. Tai paskatintų naujų darbo vietų kūrimą, vietos bendruomenių verslumą.

Tenka apgailestauti, kad dėl karantino sąlygų nespėsiu susitikti su įvairių grupių atstovais (medikais, pedagogais, socialiniais darbuotojais, miškininkais ir kt.), bet esu pasiruošusi priimant teisės aktus, kurie tiesiogiai susiję su tam tikros srities specialistais, išgirsti praktikų nuomonę ir ją ginti Seime.

Sieksiu, kad savivaldybių švietimo pertvarka vyktų bendradarbiaujant su mokyklų bendruomenėmis, įtraukiant tėvus, pedagogus ir švietimo ekspertus. Pertvarkos procesai negali būti paremti tik politine valia ir asmeninėmis politikų ambicijomis. Viskas turi vykti skaidriai, remiantis atlikta finansine ir socialine analize. Sieksiu partnerystės pagrindais paremto bendradarbiavimo su savivaldybių vadovais, administracijomis, savivaldybės tarybų nariais, verslo ir vietos bendruomenių organizacijų atstovais. Planuoju nemažą dėmesį skirti pilietinės visuomenės aktyvinimui. Vietos gyventojai turi teisė būti ne pasyviais stebėtojais, o aktyviais piliečiais. Tik tuomet sugrąžinsime piliečių pasitikėjimą tiek vietine, tiek nacionaline valdžia.

LR Seimas turi dalinti ne vienkartines „dovanas“, o kurti teisės aktus, kurie garantuotų ekonomikos stabilumą ir garantuotų paslaugų prieinamumą visiems gyventojams.

Kokias savo konkurentų rinkimuose į LR Seimą politines idėjas išskirtumėte, kaip vertas dėmesio?

Su konkrečių kandidatų programomis nesu susipažinusi, todėl vertinti negaliu. LVŽS programa nėra paskelbta viešai, todėl negaliu komentuoti. LSDP programoje imponuoja vietos savivaldos ir bendruomenių organizacinių gebėjimų stiprinimas, seniūnijų kompetencijos plėtra, kultūrinė savanorystė ir kultūros paslaugų prieinamumas. TS-LKD ir DP planuoja gerinti sąlygas smulkiajam ir vidutiniame verslui. TS-LKD  sieks diegti socialinės atsakomybės principus.

 

Portale „Sūduvos gidas“ jau galite skaityti kitų Sūduvos šiaurinės rinkimų apygardos kandidatų atsakymus bei sužinoti, kaip į užduotus klausimus atsakė politikai iškelti Vilkaviškio, Sūduvos pietinėje ir Marijampolės vienmandatėse rinkimų apygardose

Sūduvos gidas logotipas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE