Kandidato žodis. Ričardas Lekavičius

Portalas „Sūduvos gidas“ uždavė visiems Sūduvos regioną aprėpiančiose vienmandatėse apygardose iškeltiems kandidatams tuos pačius du klausimus, kurie, tikime, padės rinkėjams ne tik geriau pažinti kandidatus, bet galbūt net apsispręsti dvejojantiems.

Kviečiame susipažinti su Sūduvos šiaurinėje rinkiminėje apygardoje Darbo partijos iškeltu kandidatu Ričardu Lekavičiumi.

Kokias esmines problemas išskirtumėte rinkiminėje apygardoje, kurioje kandidatuojate?

Jūs manęs klausiate, kokias esmines problemas išskirtumėte rinkiminėje apygardoje, kurios kandidatas esate? Sūduvos šiaurinės apygardos suformavimas jau ir atsako į šį klausimą ir įvardija skaudžiausią problemą: priartėjom prie katastrofiškai mažėjančio gyventojų skaičiaus mažosiose ir kaimiškose savivaldybėse. Visuomenė sensta, o jauniems žmonėms nėra sudarytos sąlygos regionuose už ko „užsikabinti“. Rinkiminė apygarda sudaryta iš dviejų savivaldybių, čia viskas kaip ir suprantama, bet kaip turi jaustis Ežerėlio seniūnijos ir Altoniškių gyventojai kurie „primesti“ tik dėl skaičiaus, kas administraciniu skirstymu nėra teisinga. Kaip ten bebūtų randu kas mus visus jungia į vientisą grandinę: Nemunas, Šešupė ir miškų masyvas.

Kaimas – tai nėra dešimt, penkiasdešimt ar du šimtai penkiasdešimt sodybų. Visais istoriniais periodais kaimas Lietuvai  atliko svarbų vaidmenį išsaugant kalbą, tautiškumą, patriotiškumą. Miestas negeba iš savęs atstatyti žmogiškųjų išteklių, o tuo labiau plėstis, kaimas mielai su miestu dalinosi, iki šiol, savo dukromis ir sūnumis. Dabar kaimas yra priartėjąs prie ribos būti ar nebūti. Maža pastaba, „merdės“ kaimai, neišgyvens ir savivaldybių centrams. Jei kaimas būtų nykęs natūraliai, galėtumėte mane remti prie sienos, bet kaimas trisdešimt metų buvo naikinamas apgalvotai ir sistemingai. Esame bene vienintelę valstybė Europoje, kuri ne tik kad nepuoselėja savo kaimo, bet imasi visų įmanomų priemonių naikinimui. Europos skiriami investiciniai pinigai turėtų prisidėti prie klestėjimo, bet gaunasi atvirkščiai. Sutelkus visus pozityvius žmogiškuosius išteklius, atsakingai naudojant Europos Sąjungos lėšas, galima kaimiškas vietoves padaryti patrauklias  gyvenimui ir darbui.

Prarastas tikėjimas gyvenimu čia ir dabar. Esamoje situacijoje naujai išrinktas LR Seimo narys privalo imtis iniciatyvos ir atsakomybės ir aiškiai ištransliuoti žinią; „Aš, toks ir toks, per ateinančius ketverius metus negailėdamas savo asmeninio laiko ir jėgų padarysiu taip, kad mano atstovaujama apygarda taptų klestinti ir patraukli gyventi“. Žmonės nėra kurti, išgirs, pradžioje suabejos, bet kai pamatys pirmuosius darbus pradės domėtis ir tikėti, kad viskas įmanoma, tik reikia begalinio noro. Toliau darbas su savivaldos atstovais, visuomenininkais, bendruomenėmis, verslu ir po dvejų metų pradės matytis atsigavimo daigai. Svarbu tikėti tuo ką darai ir netingėti.

Kokias savo konkurentų rinkimuose į LR Seimą politines idėjas išskirtumėte, kaip vertas dėmesio?

Klausiate, kokias savo konkurentų rinkimuose į LR Seimą politines idėjas išskirtumėte, kaip vertas dėmesio? Per trisdešimt nepriklausomybės metų mano pasitikėjimą išbarstė visos partijos. Klausimas: kam skaityti tai kuo nepasitiki ar netiki?“

 

Portale „Sūduvos gidas“ jau galite skaityti kitų Sūduvos šiaurinės rinkimų apygardos kandidatų atsakymus bei sužinoti, kaip į užduotus klausimus atsakė politikai iškelti Vilkaviškio, Sūduvos pietinėje ir Marijampolės vienmandatėse rinkimų apygardose

Sūduvos gidas logotipas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE