Karantinas ir saviizoliacija. Kokia atsakomybė gresia už karantino pažeidimus?

Policijos pareigūnai gauna vis daugiau pranešimų iš asmenų, kuriuose informuojama apie asmenis nesilaikančius nurodymų, kurie nesisaugo patys, nesaugo aplinkinių bei nesilaiko saviizoliacijos. Grįžusieji iš užsienio šalių neretai elgiasi neatsargiai, nevengia jokių kontaktų nors jiems griežtai draudžiama eiti iš namų, vykti į parduotuves ar kitaip palikti izoliavimo vietą 14 dienų. Jie privalo save izoliuoti nuo kitų asmenų ir vengti tiesioginių kontaktų, nesilankyti jokiose viešose vietose. Pareigūnaiį pranešimus apie izoliacijos nesilaikymą reaguoja nuotoliniu būdu, stengiasi susisiekti su tais asmenimis telefonu ir žodžiu priminti apie atsakomybę bei pareigą izoliuotis. Pasikartojant pažeidimams, kai nesilaikoma saviizoliacijos sąlygų, bus taikomos įstatymu numatytos priemonės.

Karantino režimo įvedimo metu už teisėtų reikalavimų nevykdymą yra numatyta atsakomybė – taikyti tam tikras ANK nuostatas (ANK 45 str.), o nesilaikant jų – gresia baudžiamoji atsakomybė (LR BK 277 str.).

Marijampolės apskr. VPK primena, kad saviizoliacija šiuo metu svarbiausia priemonė, kuri reikšmingai gali padėti siekiant stabdyti koronaviruso ir jo sukeliamos ligos plitimą. Tėvų prašome atkreipti dėmesį, kad vaikai laikytųsi nustatytų karantino reikalavimų. Policijos pareigūnai skiria didelį dėmesį ir prevenciškai tikrina galimas susibūrimo vietas. Rekomenduojame laikytis nurodymų, būti drausmingiems, gerbti ir saugoti savo bei aplinkinių asmenų sveikatą.

 

Marijampolės apskroties VPK informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE