Karantino sąlygų laikymąsi prižiūri sustiprintos policijos pajėgos

Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja, kad per pastarąsias 4 paras buvo gauti net 82 pranešimai dėl saviizoliacijos ir karantino sąlygų nesilaikymo. Policijos pareigūnai dėkoja gyventojams už pilietiškumą taip pat primena, kad viešose erdvėse patruliuoja sustiprintos policijos pajėgos.

Pareigūnai nuogąstauja, kad grįžusieji iš užsienio šalių neretai elgiasi neatsargiai, nevengia kontaktų nors jiems griežtai draudžiama eiti iš namų, vykti į parduotuves ar kitaip palikti izoliavimosi vietą 14 dienų. Jie privalo save izoliuoti nuo kitų asmenų ir vengti tiesioginių kontaktų, nesilankyti jokiose viešose vietose. Pareigūnai į pranešimus apie saviizoliacijos nesilaikymą reaguoja nuotoliniu būdu, stengiasi susisiekti su tais asmenimis telefonu ir žodžiu priminti apie atsakomybę bei pareigą izoliuotis. Pasikartojant pažeidimams, kai nesilaikoma saviizoliacijos sąlygų, bus taikomos įstatymu numatytos priemonės.

Siekdama apsaugoti visuomenę nuo koronaviruso tolesnio plitimo ir sudrausminti karantino taisyklių nesilaikančius asmenis, Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtoms Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) ir Baudžiamojo kodekso (BK) pataisoms.

Siūloma griežtinti atsakomybę asmenims, kurie yra medikų informuoti apie užkrečiamą ligą, tačiau nesilaikė karantino sąlygų. Jiems grėstų bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. Jeigu dėl tokio asmens neatsakingo elgesio užkrečiama liga išplis ir užsikrės kiti asmenys, tuomet jam bausmė būtų dar griežtesnė – bauda, areštas arba laisvės atėmimo bausmė iki 5 metų.

Pataisose taip pat siūloma taikyti beveik dešimt kartų didesnes baudas už karantino ir saviizoliacijos taisyklių pažeidimus ekstremaliosios situacijos metu. Šiuo metu už pažeidimus fiziniams asmenims ANK numato įspėjimą arba baudą nuo 60 iki 140 eurų, o įsigaliojus įstatymo pataisai, bauda būtų nuo 500 iki 1 500 eurų. Atitinkamai didėtų baudos ir juridiniams asmenims bei jų vadovams: dabar – nuo 140 iki 600 eurų, siūloma didinti – nuo 1 500 iki 6 000 eurų.

Šie ANK ir BK pakeitimai turėtų būti svarstomi ir priimti artimiausiuose Seimo posėdžiuose.Seimui pritarus, administracinių nusižengimų protokolus karantino sąlygų pažeidimus galėtų surašyti ne tik Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar savivaldybių specialistai, bet ir policijos, karo policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

Marijampolės apskr. VPK primena, kad saviizoliacija šiuo metu yra svarbiausia priemonė, galinti padėti stabdyti koronaviruso ir jo sukeliamos ligos plitimą. Tėvų prašome atkreipti dėmesį, kad vaikai laikytųsi nustatytų karantino reikalavimų.

Laikykimės nurodymų, būkime drausmingi, gerbkime ir saugokime savo bei aplinkinių sveikatą, o pastebėję saviizoliacijos nesilaikančius asmenis ar kitus karantino sąlygų pažeidėjus praneškite 112.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE