Karo Ukrainoje aštuoniasdešimt ketvirta diena (gegužės 18)

Karas Ukrainoje | foto iš Volodymyro Zelenskio FB profilio

Fronte – tas pats, Rusijos pajėgos toliau puola Donbase, mėgindamos sudaryti vieną ar kelis „katilus“, t.y. apsupti ukrainiečių pajėgas. Jau seniai tą bando, kol kas nepavyksta.

Wunderwaffe

Rusijos propaganda vis dažniau kalba apie „wunderwaffe“. Vokiškai tai reiškia „stebuklingas ginklas“. Kuo labiau prastėjo nacistinės Vokietijos padėtis fronte, tuo daugiau buvo kalbų apie „wunderwaffe“. Rusai dabar daro tą patį: jau kelias dienas sukama informacija apioe į Donbasą permestas kovines tankų rėmimo mašinas BMPT „Terminator“. Mano nuomone ši mašina yra konstrukcinis akligatvis (apie tai rašiau vakar), ir Ukrainoje eilinį kartą bus mėginama surasti vietą BMPT dalinių organizacijoje ir sukurti kokią nors jų panaudojimo taktiką. Nes rusai šią mašiną sukūrė, o ką su ja veikti – patys nežino. BMPT yra grėsminga kovinė mašina, galinti padaryti nuostolių, bet ją kritikuoju dėl pačios ne itin vykusios konstrukcinės idėjos. Tiesiog viską buvo galima padaryti paprasčiau ir efektyviau.
Dar vienas „wunderwaffe“ – kovinis lazeris, sumontuotas ant vikšrinės šarvuotos mašinos. Pasak Rusijos vicepremjero, kelios tokios mašinos jau Ukrainoje, o lazeris gali šaudyti į taikinius 5 km atstumu.
Gaila, nepasakė kaip yra su mažaisiais kosminiais kreiseriais, ar jie irgi jau Ukrainoje, ir ar tikrai jie apginkluoti kvantoplazmatroniniais pabūklais. Tikiuosi suprantate, kad šis sakinys tėra pasišaipymas iš rusiškų „wunderwaffe“.

 

Savanoriška veikla

Jau kelintą kartą rusofašistai pastebi, kad Ukrainoje itin išvystyta savanoriška veikla teikiant paramą visuomenei. Rusijoje, kur socialiniuose tinkluose už Motiną Rusiją karštai kaunasi jos patriotai, panašios savanoriškos pagalbos atvejai itin reti. Kol rusai giriasi už rėmėjų lėšas nupirkę vieną mažą komercinį droną, ukrainiečiai jų nuperka 110. Rusams kariauti patogiau nuo sofos, neišleidžiant nė vieno asmeninio rublio.

Ukrainos karys mėgaujasi saule po ilgos apgulties Azovstal plieno gamykloje Mariupolyje. Nuotrauka: Dmitrijus Kozatskis
Ukrainos karys mėgaujasi saule po ilgos apgulties Azovstal plieno gamykloje Mariupolyje. Nuotrauka: Dmitrijus Kozatskis

 

„Azovstal“ gynėjai

Šiandien, kaip ir vakar, dėmesio centre „Azovstal“ gynėjai ukrainiečiai, pasidavę į nelaisvę. Iki galo taip ir neaišku, kiek jų pasidavė, o kiek liko. Pakartosiu dar kartą – Ukrainos kariai verti tik pagarbos, niekas, absoliučiai niekas neturi teisės jiems priekaištauti, jie padarė daugiau, nei galima tikėtis iš žmogaus. Pilėnų variantą kategoriškai atmeskime.
Pažiūrėjus įrašus, kaip rusai elgiasi su belaisviais, suprantame, kas laukia „Azovstal“ besigynusių karių. Tuo labiau, kad rusiška propaganda vis dažniau transliuoja raginimus susidoroti su „Azovo“ pulko kariais.
Atsakydama į karo nusikaltimus padariusių rusų karių teismus Ukrainoje, Rusija pradėjo ukrainiečių karių teismus. Bet ne už karo nusikaltimus, o už tai, kad … gynė savo Tėvynę. Toks esminis skirtumas tarp teismo procesų Ukrainoje ir Rusijoje.

Rytų Vokietijos tankas T-72M1
Rytų Vokietijos tankas T-72M1

 

Amerikietiškos haubicos ir lenkiški tankai

Pasirodė vaizdų su 155 mm amerikietiškomis haubicomis M777 ir lenkiškais tankais T-72M1. Rusų drono filmuotame įraše matosi itin geras artilerijos baterijos su 3 155 mm pabūklais veikimas, žaibiškai pasitraukiant iš Rusijos pajėgų ugnies. Šiame artilerijos padalinyje akivaizdžiai sutelkti patyrę artileristai. Lenkiški tankai jau aprūpinti, kaip ir žadėta, aktyviais šarvais, kuriuos pateikė čekai, taip kad jie papildomai apsaugoti.

Tokių vaizdų bus daugiau. O tada, tikėkimės, ateis persilaužimas kare. Ukrainiečiai verti pergalės.
Slava Ukraini!

Šaltinis Egidijus Papečkys
Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE