Kazlų Rūda ar Katinų kaimas?

Šiuo metu aistros nerimsta dėl VĮ Valstybinių miškų urėdijos centrinės būstinės sprendimo. Trumpai sugrįžtant į pradžią, kai 2018-aisiais buvo įvykdyta miškų urėdijų reforma ir 42 miškų urėdijos sujungtos į vieną, iškilo ir Centrinės būstinės dilema. Iš pradžių buvo siūloma Panevėžio rajonas, Katinų kaimas, kuriame uždarytos Katinų mokyklos pastatas galėtų tikti Centrinei būstinei įsikurti.

Tačiau, 2018 m. pabaigoje nelikus Aplinkos ministro, sprendimas dėl Valstybinių miškų urėdijos centrinės būstinės nebuvo priimtas, ir, tik Kęstučiui Mažeikai tapus naujuoju Aplinkos ministru, Centrinės būstinės klausimas vėl imtas gvildenti. Šįkart Centrinei būstinei tinkama vietove pasiūlyta Kazlų Rūda ir joje esančios buvusios Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos patalpos.

Kadangi vienas iš pasirinkimo kriterijų buvo pačių patalpų būklė, reikalingų sąnaudų kiekis Centrinei būstinei įsikurti, šį kartą norime palyginti pačias patalpas: tiek Katinų kaime esantį buvusios mokyklos pastatą, tiek ir Kazlų Rūdoje esančias
buvusios Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos patalpas . Vaizdai iškalbingi: Kazlų Rūdoje esančios buvusios Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos patalpos geros būklės, pastatas suremontuotas, aplinka sutvarkyta, čia veikia ir Visuomeninis miško muziejus. Katinų kaime buvusios mokyklos pastatas apleistas, reikalaujantis nemenkų investicijų, kad čia galėtų įsikurti Valstybinių miškų urėdijos centrinė būstinė. Oficialų sprendimą priims Vyriausybė, kaip manoma, gegužės pabaigoje.

Siūlome po abi vietoves pasižvalgyti nuotraukų galerijoje.

Kazlų Rūdos laikraščio inf.

Katinų kaime, Panevėžio rajone esančios buvusios mokyklos pastatai, www.miskininkas.eu foto

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE