Kazlų Rūdoje svarstyta situacija dėl koronaviruso ir paukščių gripo

2020 m. vasario 18 d. įvyko Kazlų Rūdos savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame buvo svarstyti klausimai: Dėl nustatyto naujojo koronaviruso epidemiologinės situacijos ir jos valdymo aptarimo ir Dėl paukščių gripo situacijos aptarimo. Posėdyje dalyvavo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, atliekanti administracijos direktoriaus pareigas Edita Lukoševičienė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Marijampolės departamento, kitų tarnybų atstovai, Savivaldybės gydytoja ir seniūnijų seniūnai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Marijampolės departamento Užkrečiamųjų ligų skyriaus vedėja Loreta Radzevičienė pristatė informaciją apie koronaviruso atsiradimo prielaidas jo plitimą bei pažymėjo, kad daugiausiai susirgimų nustatyta Kinijos teritorijoje, kurioje kasdien fiksuojama 2000 naujų susirgimo atvejų. Ši liga išplito ir kitose valstybėse ir jau yra diagnozuota: Japonijoje, Korėjoje, Jungtinėse Amerikos valstijose, Kanadoje, Kombodžoje, Malaizijoje, Australijoje, Egipte, Anglijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir kt. L. Radzevičienė atkreipė dėmesį, kad Pasaulinė sveikatos organizacija netaiko kelionių apribojimų, tačiau rekomenduoja atsakingai rinktis kelionių maršrutus, o Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja nevykti į Kiniją. Jungtinių Tautų sveikatos apsaugos agentūra viruso protrūkį paskelbė tarptautinio masto ekstremalia visuomenės sveikatai padėtimi. NVSC atstovė akcentavo, kad įtarus užsikrėtimo viruso atvejį ir pasireiškus atitinkamiems požymiams ar turėjus kontaktą su galimai sergančiu asmeniu, svarbu ne vykti į gydymo įstaigą, o skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Marijampolės departamento l. e. p. direktorius Gediminas Gvazdaitis pristatė informaciją apie paukščių gripą ir pažymėjo, kad Lietuvoje dar nėra nustatyta šios ligos atvejų, tačiau ligos židiniai yra kaimyninėje Lenkijos valstybėje ir vienas iš jų mūsų šalies nutolęs 200 km. Ši liga nustatyta ir kitose šalyse: Slovakijoje, Vengrijoje, Čekijoje ir kt. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) vykdo reguliarius teorinius ir praktinius pareigūnų mokymus, imituojant ligos protrūkį. Aktyvios paukščių migracijos sezonu dėl paukščių gripo grėsmės yra skelbiamas sustiprintas budėjimo režimas ir atsakingi asmenys yra įpareigojami stebėti paskirtas teritorijas. Sukauptos būtinos įrangos ir dezinfekcinių medžiagų atsargos, apsaugos priemonės, kurių prireiktų pasireiškus paukščių gripo protrūkiui. Įvesta griežtesnė pasienio, paukščių laikymo ir pardavimo vietų veterinarinė kontrolė.

ESK posėdyje priimti nutarimai:

1.Įpareigoti gydymo įstaigas peržiūrėti ekstremalių situacijų valdymo planus, juos atnaujinti, įvertinant situaciją, jei būtų paskelbtas teritorijų karantinas arba epidemija, galimybes laikyti repatrijuotus asmenis bei papildyti užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės organizacinėmis priemonėmis.

2.Rekomenduoti gydymo įstaigoms įvertinti apsauginių priemonių poreikį bei prireikus papildyti jų išteklius, tuo pačiu patikslinant ir materialinių išteklių žinynus.

3. Organizuoti gyventojų informavimą apie koronavirusą naudojantis Sveikatos apsaugos ministerijos parengtomis rekomendacijomis.

4. Atnaujinti seniūnijų skelbimų lentose informaciją apie paukščių gripą ir kokias priemones privalo vykdyti paukščių augintojai siekiant išvengti šios ligos.

Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE