Kiemo apželdinimo idėjos

Pavadinę kiemą namų aplinkos vizitine kortele nė kiek nesuklysime. Juk būtent jį pirmąjį pamato praeiviai, atvykę svečiai. Tvarkingas kiemas sudaro puikų pirmą įspūdį, kuria estetiką, tampa idilišku fonu nuotraukoms, aplinkai suteikia darnos ir harmonijos. Tiesa, precizišką vaizdą pasiekti nėra taip lengva, mat kiemo apželdinimas – gana sudėtingas uždavinys. Esant didžiulei augalų pasiūlai peržengti tą plonytę ribą tarp estetikos ir kičo visai nesunku. Štai kodėl verta atlikti „namų darbus“ prieš realizuojant savo kiemo viziją. Kelios kiemo apželdinimo idėjos, tikime, bus vertingos gairės kuriant namus supančią aplinką.

 Natūralumas

Ekologija bei simpatijos natūralumui itin plačiai paplito pastaraisiais metais, tad nenuostabu, jog neaplenkė ir apželdinimo sektoriaus. Taigi jei norite natūralumo įsileisti ir į savo aplinką, kurioje vyraus laisvės pojūtis, kiemo apželdinimui rinkitės žemesnes bei aukštas daugiametes gėles, kurioms draugiją palaikys smilginiai, žoliniai augalai. Pastarieji puikiai atrodo tiek atvirame grunte, tiek vazonuose, medinėse statinėse. Jie sudaro patrauklias kompozicijas su daugeliu žydinčių daugiamečių ir vienmečių.

Funkcionalumas mažame kieme

Mažų kiemų šeimininkai neretai teigia, jog sukurti gražią aplinką tokioje kompaktiškoje erdvėje neįmanoma, nes norisi ne tik gėlių, tačiau ir bent minimalaus plotelio savam derliui. Tačiau tokią poziciją drąsiai galime paneigti, nes praktišku sprendimu čia tampa pakeliamos lysvės ir vertikalus auginimo principas.

Pirmiausia, tai žydinčioms vienmetėms ir daugiametėms draugiją tikrai gali palaikyti prieskoninės žolelės – jos gėlių visumai suteiks ne tik spalvų, tačiau ir įstabių aromatų.

Išnaudokite pakeliamas lysvės – jose tarp braškių, pomidorų, agurkų, morkų ir kitų auginamų uogų bei daržovių vietą gali surasti ir įspūdingais žiedais žavintys dekoratyviniai česnakai, ir kaskadomis vilnijančios nasturtės, o ką jau kalbėti apie iš tolo žėrinčius serenčius, kurie – negana to – dar ir labai naudingi apsaugos nuo kenkėjų kontekste.

Puikus sprendimas mažoje erdvėje įsirengti vertikalias lysves – jose puikiai augs svyrančios gėlės, taip pat žemaūgės. Funkcionalumui išlaikyti tarp jų galite įterpti vyšninių pomidoriukų krūmelių, braškių, salotų, svogūnų laiškų, prieskoninių žolelių – išlaikysite estetiką ir drauge dvigubą naudą. 

Funkcinės zonos

Jei seniau dažnas norėdavo kieme kuo daugiau vejos ir mažiau augalų, tai dabar apželdinimo specialistai pastebi kintančias tendencijas. Tad vejos palikite tik tiek, kiek jos tikrai reikia, o likusį plotą skaidykite funkcinėmis zonomis: dalį skirkite augalams, dalį poilsio erdvei, nepamirškite ir nuo pašalinių akių paslėpto kampo komposto dėžei bei kitiems daiktams, kurie gali gadinti vaizdą. Tokiai zonai atskirti galite naudoti tujas ar kitus medelius, aukštyn atramomis lipančias vynuoges (jei pusė pietinė), vijoklines rožes, raganes ar kitas lianas, taip pat aukštas vienmetes ar daugiametes, pavyzdžiui, į madą sugrįžtančias piliarožes, aukštus žolinius augalus. 

Nelygus reljefas

Jei kieme turite natūraliai nelygų reljefą su kalvele ar šlaitu, išnaudokite daugelio taip mėgiamo alpinariumo privalumus. Keli didesni ir mažesni rieduliai, kiliminių augalų kompozicijos, jiems draugiją palaikantys smilginiai augalai, tarpus užpildančios besidriekiančios vienmetės – estetiška, dailu ir harmoninga. Tiesa, rinkitės augalus, turinčius panašius poreikius drėgmei bei saulės šviesai. Jei kiemas erdvus, alpinariume puikiai tiks baseinėlis, paukščių girdykla, tiltelis. 

Mažiau priežiūros

Jei gyvenate aktyviai, dažnai išvykstate ar tiesiog nenorite skirti daug laiko želdinių priežiūrai, rinkitės auginimą vazonuose. Tiesa, augalai dažniau reikalaus vandens, tačiau jų nereikės persodinti, intensyviai ravėti, žiemą uždengti ir pan. Šaltuoju metų laiku suneškite į patalpą, o pavasarį – vėl į lauką. Negana to, auginant vazonuose kur kas lengviau keisti augalų augimo vietą, kurti vis kitokias kompozicijas. Auginimas vazonuose labai tinka mažiems kiemams, nes auginti galite prie įėjimo į namą, terasoje, poilsio zonoje, šalia takelių ir užimti minimalų vejos plotą. 

Minimalizmas

Šiais laikais minimalizmas tikrai ant bangos, todėl tokią idėją galite įsileisti ir į savo kiemą. Tobulai tiks modernaus namo fonui. Minimalizmui rinkitės visžalių augalų ir skaldos ar dekoratyvinių akmenukų tandemą. Tarp visžalių daug simpatijų pelno eglutės, pušys, kėniai, tujos ir pan. 

Keli svarbūs aspektai

  • Kad ir kaip patiktų vieni ar kiti kiemo apželdinimo sprendimai, turite atsižvelgti į pastatų eksterjerą, vyraujančias medžiagas, stilių.
  • Iš anksto apsvarstykite, koks koloritas dominuos, nesirinkite daug spalvų ir laikykitės nubrėžtų spalvinių ribų, mat esant milžiniškai pasiūlai prekybos vietoje neretai sunkoka atsilaikyti ir neįsigyti visko daug ir skirtingo.

Naudinga bus ir virtualioje erdvėje pateikiama informacija. Priofesionalių patarimų ir idėjų rasite čia https://www.trihaus.lt – pateikta informacija leis atrasti tai, kas geriausiai tiks Jūsų aplinkai, bei kryptingai įgyyvendinti apželdinimo viziją.

Print Friendly, PDF & Email
Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE