• Artimiausi renginiai
  • Savaitgalis
  • Receptai
  • Sūduvos istorija
  • Pranešk
  • Įmonių katalogas
9 °c
Marijampolė
10 ° Št
12 ° Sk
10 ° Pr
Pirmadienis, 12 gegužės
Sūduvos Gidas
Belodenta
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Kino festivalį LOKYS, LIŪTAS IR ŠAKELĖ Marijampolės kino teatre „Spindulys“ spalio 5 dieną pristatys garsi Lietuvos kino ir teatro kritikė Rasa Paukštytė ir festivalio įkūrėja Giedrė Krikščiūnaitė

2024-10-02
Kultūra, Marijampolė
Laikas: 3 min skaitymo
A A
Kino festivalis „Lokys, liūtas ir šakelė“

Kino festivalis „Lokys, liūtas ir šakelė“

Spalio 5 dieną (šeštadienį) 17.30 val. kino teatre „Spindulys“ vyks kino programos „LOKYS, LIŪTAS IR ŠAKELĖ“ pristatymas-aptarimas su lietuvių kino ir teatro kritike, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja, redaktore, knygų autore Rasa Paukštyte bei kino programos LOKYS, LIŪTAS IR ŠAKELĖ sudarytoja, sumanytoja ir organizatore, filmų platinimo kompanijos Baltijos šalyse „A-One Films Baltic“ vadove Giedre Krikščiūnaite.

„Lokys, liūtas ir šakelė“ – šių dienų kino festivalis, supažindinantis su šiuolaikinio kino pulsu, tad į programą atrinkti filmai patys padiktavo idėją – ne gręžiotis atgal ar laukti ateities, o gyventi šia diena ir mėgautis dabarties akimirka. Mes taip kasdien skubame, kad nebespėjame gyventi, o mūsų filmų režisieriai siūlo stabtelėti ir apsidairyti aplinkui. Svarbu akcentuoti ir tai, kad kūrėjai pasakoja išskirtinai apie šiandieninį pasaulį, jo aktualijas ir skaudulius. Pasižiūrėjus šiuos filmus akivaizdu, kad žmogiškosios laimės ir dramos universalios – ar tai būtų filmas iš Europos, Azijos ar Lotynų Amerikos – visur gyvena tokie pat žmonės“, – sako festivalio įkūrėja Giedrė Krikščiūnaitė.

Giedrė Krikščiūnaitė
Giedrė Krikščiūnaitė

Ketvirtąjį kartą vyksiančio festivalio LOKYS, LIŪTAS IR ŠAKELĖ filmai yra atrinkti iš didžiųjų A klasės kino festivalių – Berlyno, Kanų, Venecijos ir San Sebastiano. Spalio 5 dieną 17.30 val. ir 19.30 val. marijampoliečiams bus rodomi ir pristatomi du filmai iš LOKYS, LIŪTAS IR ŠAKELĖ programos: režisieriaus Michel Franco drama „Atmintis“ (programa „DIDŽIŲJŲ SPINDESYS“) su „Oskaro“ laureate Jessica Chastain ir už geriausią vaidmenį šiame filme Venecijoje apdovanotu Peteriu Sarsgaardu pagrindiniuose vaidmenyse bei Kanuose parodytas Europos režisieriams nenusileidžiančio brazilų režisieriaus Karimo Aïnouzo erotinis trileris su psichodeliniais elementais apie slaptus troškimus „Motelis „Destino“ (programa „TIK SUAUGUSIEMS“).

Apie filmą „Atmintis“:

Socialinė darbuotoja Silvija nė lašo alkoholio neragavo jau 13 metų – nuo tada, kai gimė jos dukra. Rutinišką ir saugią moters kasdienybę sudrumsčia susitikimas su mokyklos laida, iš kurio ją iki pat namų atseka pasimetęs barzdotas vyras Solas. Ši akistata ir nauji ryšiai ne tik paskatina Silviją atsigręžti į komplikuotą praeitį, bet ir atidžiau pažvelgti į savo gyvenimą. Laviruodama tarp rūpinimosi Solu, šeimos skaudulių ir nepatogių klausimų užduoti nebijančios dukters, Silvija po truputį ima mėgautis dabartimi ir tuo pat metu išgyventi praeitį.

Meksikos režisieriaus Michelio Franco filmas „Atmintis“ patvirtina, koks įvairus gali būti šis kūrėjas. Jei praeityje nevengė radikalesnės socialinės kritikos ir net vaizdavo revoliucinę distopiją savo gimtojoje šalyje („Nauja tvarka“), šįkart režisierius gerokai nuosaikesnis. Savo dėmesį Franco sutelkia į du sudėtingus, tačiau vilties atrasti gyvenimo šviesą neprarandančius žmones, kuriuos įkūnija ne kas kitas, o „Oskaro” laureatė Jessica Chastain („Tarp žvaigždžių“) ir už šį vaidmenį geriausiu aktoriumi Venecijoje pripažintas Peteris Sarsgaardas („Žaklina“). Meistriška jų vaidyba palengvina Franco darbą – skvarbiu, jautriu ir net sąmojingu žvilgsniu klausti: ką reiškia prisiminti per daug, ir ką – neatsiminti beveik nieko?

Filmo „Atmintis“ seansas pritaikytas kurtiesiems ir neprigirdintiems žmonėms. Filmas bus rodomas su specialiais lietuviškais SKN subtitrais, kurie kiek daugiau nei įprastai papasakos apie filme pasigirstančius garsus.

Apie filmą „Motelis „Destino““:

Ryškiame ir visad saulėtame rytų Brazilijos mieste vietinės mafijos matronai dirba gražuolis Eraldo, svajojantis pradėti savo legalų verslą. Tačiau po vienos aistringos nakties vaikinas suvokia, kad papuolė į bėdą. Neturėdamas kur slėptis, Eraldo pasiprašo prieglobsčio sekso motelyje iškalbingu pavadinimu „Destino“ – likimas. Šis motelis joks viešnamis – čia savo noru užsuka poros, ištroškusios leistis į seksualinius malonumus ir numalšinti geismą, čia niekas nieko neklausinėja, tačiau viskas stebima tiek vaizdo kameromis, tiek smalsiomis akimis, o koridoriuje nuolat girdimos iš už durų sklindančios aimanos. Įstaiga priklauso paslaptingai savininkei Dajanai ir prieš ją smurtaujančiam vyrui Elijui (Brazilijos muilo operų, rodytų ir Lietuvoje žvaigždė Fábio Assunção), labai jau panašiam į „nusidėvėjusį“ Bradą Pittą. Pamažu Eraldo įsivelia į pavojingai aistringą meilės trikampį su „Destino“ savininkais…

Po dešimties metų praleistų užsienyje, garsus brazilų režisierius Karimas Aïnouzas („Nematomas gyvenimas“) grįžta į savo gimtinę ir nusprendžia pasileisti plaukus – po ekvatoriaus saule, kur nebūna šešėlių, sukuria be galo ryškų, neoninį ir „nuarinį“ erotinį trilerį su psichodeliniais elementais apie slaptus troškimus. Nors spalvų bei aistrų sklidinas filmas ir primena Lyncho sapnų labirintus, visgi Aïnouzas į jį nereferuoja.

Kino teatras „Spindulys“ kviečia visus rimto, šiuolaikinio kino mėgėjus spalio 5 dieną sudalyvauti filmų „Atmintis“ ir „Motelis „Destino““ pristatyme-aptarime ir pabendrauti su kino kritike Rasa Paukštyte bei festivalio sumanytoja Giedre Krikščiūnaite.

Rasa Paukštytė
Rasa Paukštytė

Bilietai į spalio 5 dienos specialius kino seansus su pristatymu:

https://spinduliokinas.lt/filmai/lls24-atmintis-skn

https://spinduliokinas.lt/filmai/lls24-motelis-destino

Kino teatras „Spindulys“ primena, kad kino festivalis „Lokys, liūtas ir šakelė“ ketvirtąjį kartą visoje Lietuvoje vyks spalio 4–13 dienomis.

„Lokys, liūtas ir šakelė“ – šių dienų kino festivalis
„Lokys, liūtas ir šakelė“ – šių dienų kino festivalis
Šaltinis: „Spindulio“ kino teatras
Žymos: AzijaBaltijos šalysBerlyno kino festivalisEuropaGiedrė KrikščiūnaitėJessica ChastainKanų kino festivalisKarim AinouzLietuvaLietuvos muzikos ir teatro akademijaLotynų AmerikaMichel FrancoOskarų apdovanojimaiPeter SarsgaardRasa PaukštytėSan Sebastiano kino festivalisSpindulio kino teatrasVenecijaVenecijos kino festivalis
DalintisSiųsti

Naujienos iš interneto:

traffix.lt

Rekomenduojami Video:

TAIP PAT SKAITYKITE:

Žinios

Mišrus choras „Šešupė“ paminėjo savo veiklos 55-ąją sukaktį
Sveikatos apsaugos ministrė Marijampolės ligoninėje: dėmesys regionų iššūkiams ir sprendimų paieškai
Paskutinį kartą scenoje suskambo tautinės dainos ansamblio „Lietuvninkas“ balsai
Sekmadienis pažymėtas smurto protrūkiais

Kultūra

Mišrus choras „Šešupė“ paminėjo savo veiklos 55-ąją sukaktį
Paskutinį kartą scenoje suskambo tautinės dainos ansamblio „Lietuvninkas“ balsai
Fotografijų paroda „Bundantis gamtos grožis mūsų akimis“ – jautrus žvilgsnis į pavasarį ir pasaulį
Savaitgalio renginiai Sūduvoje

Sportas

„Sūduva“ žengė į kitą FPRO LFF taurės turnyro etapą
Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena – kviečiame dalyvauti sportinėse varžybose
Pasveikinti Kazlų Rūdą garsinantys sportininkai
Kazlų Rūdos atvirose 4×4 tinklinio pirmenybėse paaiškėjo trys iš keturių finalininkų

Politika

Sveikatos apsaugos ministrė Marijampolės ligoninėje: dėmesys regionų iššūkiams ir sprendimų paieškai
Marijampolės savivaldybėje svarstoma steigti melioracijos fondą
Iš arčiau: ką iš tikrųjų veikia ta savivaldybė – Žemės ūkio skyrius
Plokščiuose vyko seniūnų susirinkimas

Įdomu

Senoji Palanga: ant tilto – tramplynas į jūrą
Iššūkių Lietuvos keliuose nemažėja: vairuotojai sėda prie vairo išgėrę, važiuoja per greitai, ignoruoja saugų atstumą
Kodėl lietuviai nusivilia darbo paieška? Atsakymų nesulaukia daugiau nei pusė ieškančiųjų, atskleidžia apklausa
Prostatos sveikata po 40-ies

Verslas

Posėdžiavo Marijampolės verslo taryba
UAB „Justicija“ ieško vyr. buhalterio (-ės) Marijampolėje
Pilviškiuose planuojama atidaryti vieną moderniausių didmaišių gamybos linijų Europoje
V. Janulevičius. Solidarumas pagal adresą: kaip mokesčių reformos skaldo Lietuvą

Mokslas ir studijos

Mokytojų apklausa: ruošiantis brandos egzaminams gelbsti skaitmeninės mokymosi priemonės
Posėdžiavo Marijampolės verslo taryba
Marijampolės savivaldybėje lankėsi Marijampolės „Šaltinio“ progimnazijos šeštokai
Spaudos atgavimo diena paminėta kūrybiškai ir prasmingai

Turizmas

Pradėtas įgyvendinti projektas „Kačergų kalno pritaikymas lankymui“
Marijampolė – tarp geriausiai turistų vertinamų regioninių savivaldybių
Marijampolė tapo kaimo turizmo sezono atidarymo centru
Top 5 slidinėjimo kurortai
Reklama
Marimedis Marimedis Marimedis
Pamatyti.lt Pamatyti.lt Pamatyti.lt
Sūduvos Gidas

Teisės saugomos © 2024

Naršyti

  • Pranešk naujieną
  • Naudojimosi taisyklės
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Naujienlaiškis
  • Privatumo politika
  • Kalvarija
  • Kazlų Rūda
  • Marijampolė
  • Šakiai
  • Vilkaviškis

Sekite mus

  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus