Kino karavanas užsuks į Kazlų Rūdą

Projektas „Kino karavanas“ jau trečius metus Lietuvos regionuose rodys festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovų labiausiai pamėgtus, pripažintų režisierių filmus. Keturis mėnesius – nuo gegužės pabaigos iki rugsėjo pabaigos – 22-ų šalies miestų gyventojai bus kviečiami į nemokamas tiek nacionaliniu, tiek pasauliniu mastu puikiai įvertintų juostų peržiūras.

Drauge su „Kino karavano“ pagrindiniu partneriu „ŽEMAITIJOS – ilgaamžės tradicijos“ organizuojamuose edukaciniuose seansuose lankysis ir filmus pristatys autoritetingi mūsų šalies kino apžvalgininkai, kritikai ir „Kino pavasario“ programos sudarytojai.

Dažniausiai „Kino karavanas“ užsuks į projekto ambasadomis tapusius miestus: Anykščius, Birštoną, Druskininkus, Palangą, Telšius ir Trakus. Taip pat projekto rengėjai planuoja apsilankyti: Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Kelmėje, Gargžduose, Prienuose, Šilalėje, Varėnoje, Ukmergėje, Jurbarke, Raseiniuose, Šakiuose, Kazlų Rūdoje, Biržuose ir Molėtuose.

Iš viso per minėtą laikotarpį bus parodyta 15 filmų: naujausia žymiausio Lietuvos režisieriaus Šarūno Barto drama „Ramybė mūsų sapnuose“, geriausiai šių metų „Kino pavasario“ žiūrovų įvertintas „Trumanas“, festivalį atidariusi ir abejingų nepalikusi muzikinė cirko istorija „Viskas dėl šou“, vieno žymiausių šių dienų kino meistro Aleksandro Sokurovo juosta „Frankofonija“, „Oskarams“ nominuoti „Karas“ ir „Mustangės“, Kanų festivalio programos „Ypatingas žvilgsnis“ nugalėtojas „Avinai“, kultinės grupės „Beach Boys“ istoriją atskleidžianti muzikinė drama „Meilė ir malonė“, jaunimo pamėgtas belgų hitas „Juoda“, naujausia žymaus danų režisieriaus Thomaso Vinterbergo komiška drama „Komuna“, genialaus operatoriaus Christopherio Doyle’o „Honkongo trilogija“, filmai visai šeimai „Berniukas ir pasaulis“, „Gražuolė ir Sebastianas. Nuotykiai tęsiasi“ ir „Mažieji padaužos“ bei kulinarinė kelionė į Peru „Atrandant Gastoną“.

„Kino karavaną“ judėti į priekį skatina noras kokybišką, autorinį kiną padaryti lengvai prieinamą kuo platesnei, įvairaus amžiaus auditorijai, skirtingiems socialiniams sluoksniams. Supažindinant Lietuvos miestų ir miestelių gyventojus su naujausiais pripažintų kino menininkų darbais, turtinamas kultūrinis Lietuvos regionų gyvenimas ir mažinama jų socialinė atskirtis.

Kazlų Rūdoje bus rodomas filmas „Karas“ („A War“).

Danijos kariuomenės būrio vadas Klausas Maiklas Pedersonas paliko šeimą namuose ir leidosi globoti Talibano terorizuojamų Afganistano gyventojų. Jo žmona Marija tvarkosi viena prižiūrėdama tris mažus vaikus, bet ramybės neduoda mintys apie pavojingoje karo zonoje tarnaujantį mylimą vyrą. Per eilinę operaciją danų taikdariai patenka į susišaudymo epicentrą. Kad išgelbėtų savo būrio vyrų gyvybes, Klausas sąmoningai pažeidžia protokolo taisykles. Toks neišvengiamas poelgis išprovokuoja sudėtingus padarinius jam pačiam ir artimiausiems žmonėms. Sąžiningas ir nuoširdus Klausas grąžinamas į Daniją ir apkaltinamas karo nusikaltimo padarymu. Teismo procesas privers būrio vadą ir gyvybėmis dėl savo šalies rizikavusius karius perkainoti vertybes. „Oskaro“ nominacijai Danijos ekspertų pasiūlytoje dramoje daug vaidmenų atlieka tikri Afganistane tarnavę kareiviai.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE