Kokios dovanos tinkamiausios vaikams?

Kiekvienas sutiktų, kad vasara – išskirtinis metas, kai padaugėja švenčių: vaikų krikštynų, gimtadienių ar šiaip įvairių vakarėlių. Kiekvienam įprasta, kad einant į pasibuvimą, kur yra vaikų, arba lankantis vaiko šventėje, reikia nunešti tam tikrą dovaną. O čia ir prasideda visas rūpestis – kokią dovaną nupirkti, kad vaikas liktų patenkintas, o dovana nebūtų padėta giliai į spintą.

Renkant vaikui dovaną, svarbu atsižvelgti į keletą kriterijų: jo amžių, norus ir pomėgius. Dažnas daro klaidą ir dovanas renka pagal vaiko lytį – to reikėtų vengti, nes šiuolaikiniame pasaulyje ne viena mergaitė mėgsta konstruoti, o berniukas kepti sausainius. Renkant dovaną, stereotipų patartina vengti, o jeigu yra galimybė, dėl dovanos vaikams, geriausia pasitarti su jo tėvais. Visgi, jei nutinka taip, kad reikia pirkti dovaną aklai, žvilgtelėkite į apačioje pateikiamą universalių dovanų vaikams idėjų sąrašą.

TOP 10 dovanų vaikams

1. Dėlionės. Tai visiškai universali dovana, tinkama ir mergaitėms, ir berniukams. Anot psichologų, dėlionės skatina loginį mąstymą, nes vaikas turi sudėlioti tarpusavyje susijusią visumą. Ši veikla yra itin rami, kūrybinga, mankština vaiko smegenis. Dėlionių būna pačių įvairiausių, o tikriausiai šiuo metu  populiariausios yra 3D. Tai tokios dėlionės, kurias sudėjus gaunamas tikras mašinos, lėktuvo, dinozauro ar dar kokios nors figūros miniatiūrinis vaizdas. Tokios dėlionės ne tik įdomus laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir graži puošmena kiekvieno vaiko kambaryje.

2. Stalo žaidimai. Kaip ir dėlionės, taip ir stalo žaidimai lavina vaiką, skatina jį logiškai mąstyti, gerina atmintį. Geriausia yra tai, kad tokie stalo žaidimai kaip domino, šachmatai, šaškės ir kiti, turi ypatingą galią suartinti šeimos narius, o jų nauda akivaizdi. Šie žaidimai nekelia susierzinimo, ko nebūtų galima pasakyti apie kompiuterinius žaidimus.

3. Taupyklės. Tai išties puiki dovana, turinti ne tik praktinę naudą, bet ir mokanti vaikus skaičiuoti pinigėlius, juos taupyti, suprasti jų vertę. Šiais laikais taupyklių būna pačių įvairiausių, įdomiausių formų: kasetės, fotoaparato objektyvo, šuniuko, kiaulės ir kitų. Parduodamos ir elektroninės taupyklės, kurios skaičiuoja įmestus pinigus ir vaikas visada gali matyti kokią sumą jau sukaupė, tokiu būdu jam lengviau planuoti, kur ji bus išleista.

4. Balionai. Galbūt tai ir nebus pagrindinė dovana, atnešta į šventę, tačiau tikrai kiekvienas vaikas apsidžiaugtų tokią gavęs. Šiais laikais pardavėjai siūlo įvairiausių formų ir spalvų balionus, pripūstus heliu arba oru. Tokia dovana namus puošia keletą savaičių, o išsipūtus balionui, yra galimybė vėl jį pripūsti ir dovana džiaugtis dar ilgiau.

5. Kūrybinis rinkinys. Klijuoti lipdukus, lipdyti patinkančius daiktus iš modelino, dažyti, pinti, verti karoliukus – tai mėgsta daugelis vaikų. Tokia dovana lavina vaiką, jo vaizduotę, skatina jį kurti kažką įdomaus ir puošti savo kambarį arba save patį susikurtais daiktais.

6. Kanceliarinės prekės. Galbūt kažkam tai atrodytų paprasta dovana, kurią galėtų nupirkti ir tėveliai, tačiau neapsirikite, nes pasižvalgę po internetines parduotuves, tikrai rastumėte išskirtinius rašiklius, keramikinius puodelius užrašams, stebuklingą modeliną ar lipnius lapelius užrašams su kreida, kurių tėvai dažniausiai nėra linkę pirkti vaikams. Tokia dovana mažajam būtų itin džiaugsminga, nes juk tikrai smagiau spalvinti mėgstamą spalvinimo knygutę su, pavyzdžiui, lanksčiais pieštukais, nei su paprastais, kuriuos turi daugelis vaikų.

7. Interjerą paįvairinanti dovana. Tai tokia dovana, kuri gražina vaiko kambario interjerą ir suteikia erdvei vaikiškumo, o kartu ir brandumo. Prie tokių dovanų priskiriami šviečiantys sienų lipdukai, kabinami žemėlapiai (paskutiniu metu populiarūs nutrinami – jų principas labai paprastas: vaikas, aplankęs su šeima tam tikrą šalį, gali ją nutrinti žemėlapyje ir taip matyti, kur jau yra buvęs. Tokia dovana ne tik įdomi, bet ir lavinanti – vaikas, matydamas žemėlapį, mokosi geografijos), laikrodžiai. Visos šios dovanos universalios, o laikrodžiai itin tinka mažamečiais, kurie dar tik mokosi pažinti valandas. Geriausia, kad gamintojai siūlo ir tokius laikrodžius, kuriuos vaikas gali susikonstruoti pats – tokia dovana išties išskirtinė.

8. Aprangos detalės, aksesuarai. Kiekvienas patvirtins, kad boružėlės, varlytės ar bitės formos skėtis yra daug įdomesnis už paprastą, vienspalvį – juk su juo bėgioti lietuje yra žymiai smagiau. O kojinaitės, su kuriomis galima atmušti muilo burbulus – tikras šedevras, pralinksminantis kiekvieną suaugusįjį, ką jau kalbėti apie vaikus.

9. Aksesuarai linksmoms fotosesijoms. Kaip ir balionai, aksesuarai fotosesijoms būtų įspūdingas priedas prie dovanos. Juk tikrai smagu matyti išskirtines akimirkas ant sienos, kuriose įamžinti vaikai su ūsais, barzdomis ar papūstomis lūpomis.

10. Žaislai – augalai. Kiekvienas vaikas apsidžiaugtų gavęs žaislą, kuriuo rūpindamasis užaugintų ant jo galvos plaukus – pievelę. Taip pat yra labai paplitęs žaislas oziukas – tai dekoratyvinis augalas, kuris puošia kambario palangę.

Tai tik keletas dovanų, kurias galima dovanoti vaikams. Jų yra pačių įvairiausių, todėl tikrai nesuklystumėte parinkę dovaną net ir ne iš šio sąrašo.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X