„Kūdikio lizdas“ – dovana Kazlų Rūdos savivaldybės šeimoms

Kazlų Rūdos savivaldybė „Kūdikio lizdelius” nusprendė dovanoti minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir pradžiuginti jais visas 2018 metais kūdikius Kazlų Rūdoje registravusias šeimas. Šią gražią iniciatyvą ketinama pratęsti ir 2019 metais. Sausio 11 – ąją dieną Civilinės metrikacijos skyriuje administracijos direktorius Valdas Kazlas kartu su Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojomis įteikė kūdikio dėžes – „Kūdikio lizdus” trims Savivaldybės šeimoms, ir pasveikino jas su kūdikio gimimu.
Kūdikio dėžės dugne yra čiužinukas, kurį galima panaudoti kaip vystymo stalelį. „Kūdikio lizde” yra rūbeliai mažyliui, higienos reikmenys, neperšlampanti paklodė su guma, paklodė su gumele, kombinezonas, sauskelnės, vienkartiniai paklotai, drėgnos servetėles, tai būtiniausių reikmenų rinkinys, padėsiantis mažylio tėveliams pirmaisiais kūdikio metais. Taip pat ,,lizdelyje”, kuris yra ekologiškas, kūdikis gali miegoti iki tol, kol jį išaugs, o vėliau dėžę galima panaudoti vaiko reikmenims ar kitiems svarbiems daiktams sudėti.
Kazlų Rūdos savivaldybėje per metus gimsta apie 100 vaikų. Per 2018 metus „Kūdikio lizdelis” buvo įteiktas 89 Savivaldybės šeimoms. Dovanos kūdikiams idėja prieš 100 metų atsirado Suomijoje ir dabar populiari Skandinavijos šalyse, visos naujagimių mamos pasveikinamos įteikiant būtiniausius daiktus pirmiesiems kūdikio gyvenimo mėnesiams. Lietuvoje suomišką dovanos modelį taiko tik Kazlų Rūdos ir Kauno rajono savivaldybės.
Svarbu žinoti, kad kraiteliai dovanojami tik naujagimiams, kurių bent vienas iš tėvų yra deklaravęs gyvenamąją vietą Kazlų Rūdos savivaldybėje, ir kai kūdikis registruojamas Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje. Registruoti mažylį ir atsiimti kraitelį reikia Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje.

 

Kazlų Rūdos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas