Kviečiame susipažinti su sintetine biologija Šakių rajono seniūnijose

Šakių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba kartu su Vilniaus universiteto Lithuania iGEM 2021 komanda įgyvendino projektą  „6-asis SinBio pojūtis”.  

Šio projekto tikslas – įkurti interaktyvų muziejų po atviru dangumi pavadinimu „6 – asis SinBio pojūtis” lankomiausiose rajono erdvėse. Muziejaus „eksponatai / stotelės” – tai papildytos realybės (angl. Augmented Reality) modeliai, kurie pasirodo mobiliojo telefono ekrane nuskaičius QR kodą ir AR žymeklį. Išmaniojo telefono  ekrane, nuskaičius šiuos kodus, asmuo galės perskaityti arba išklausyti trumpą informaciją apie nagrinėjamą objektą. Visi eksponatai yra susiję su gyvybės mokslais ir šios srities inovacijomis (pvz.: ekrane pasirodanti DNR struktūra, informacija apie baltymus, GMO, sintetinę biologiją).

SinBio Šakiuose / Šakių rajono savivaldybės nuotr.

Projekto tikslas ne vien laboratorijoje sukurti įrankius, padėsiančius išspręsti įvairias globalias problemas, bet taip pat ir edukuoti visuomenę gyvybės mokslų ir sintetinės biologijos tematika. Dėl šios priežasties norime skatinti kuo didesnės ir įvairesnės žmonių auditorijos susidomėjimą ir įsitraukimą į gyvybės mokslų sritį bei sukurti tarpusavio mokymosi terpę tarp visuomenės ir mokslo. Šiuo projektu  tikimės parodyti jaunimui, kartu ir vyresniems žmonėms, perspektyvas ir naujoves, kuo gyvena Lietuva ir visas pasaulis, paskatinti jaunus žmones rinktis gyvybės mokslų sritį ir įbristi į gilius bet kartu vis dar menkai pažįstamus gyvybės mokslų vandenis.

Kviečiame išbandyti šiose vietose:

SENIŪNIJOS PAVADINIMAS  Teritorijos, kuriose pritvirtintos  lentelės
Plokščiai Panemunės poilsio ir pramogų zonoje
Lukšiai Zyplių dvaro parke ir prie Zanavykų muziejaus
Gelgaudiškis Gelgaudiškio dvaro parke ir Gelgaudiškio miestelio centre
Šakiai Pasiesartyje, Šakių skvere ir Juozo Lingio parke
Griškabūdis Griškabūdžio miestelio centre
Sudargas Sudargo piliakalnių Burgaičių ir Grinaičių teritorijose ir rekreacinėje Grinaičių zonoje
Kudirkos Naumiestis Kudirkos Naumiestyje prie vaikų žaidimų aikštelės ir miesto parke
Lekėčiai Lekėčių miestelio centre  ir prie vaikų žaidimų aikštelės

 

Šakių rajono savivaldybės inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE