Laiptinių dezinfekcija Kazlų Rūdoje pradedame jau rytoj

Informuojame, kad siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą Kazlų Rūdos mieste, savivaldybės užsakymu ir skirtomis lėšomis „Kazlų Rūdos komunalininkas“ nuo RYTDIENOS, balandžio 2 d., pradeda daugiabučių namų laiptinių dezinfekavimo darbus.

Balandžio 2 d. nuo 9 val. bus pradėta Valančiaus g. 16 namo laiptinių dezinfekcija.

Gyventojų PRAŠOME nepalikti dviračių, vaikiškų vežimėlių ar kitų asmeninių daiktų bendrose erdvėse ir dezinfekavimo metu bei 30 minučių po dezinfekcijos neiti į laiptinę.

Apie numatomus tolimesnius dezinfekacijos darbus daugiabučių gyventojai bus iš anksto informuojami pranešimais laiptinių skelbimų lentose, savivaldybės interneto svetainėje ir savivaldybės Facebook paskyroje.

Planuojama, kad per vieną darbo dieną bus galima atlikti 3-4 daugiabučių namų dezinfekcijos darbus.

Laiptinių valymas – dažniausi gyventojų klausimai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai, pastarosiomis dienomis sulaukė didelio srauto gyventojų klausimų apie patalpų valymą ir dezinfekciją. Šiuo pranešimu siekiame atsakyti į gyventojų dažniausiai užduodamus klausimus apie laiptinių valymą.

Paskelbus karantiną, kaip valyti laiptines?
Laiptinę rekomenduojama plauti įprastu būdu, naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų).

Ar reikia valyti turėklus?
Taip reikia, nes tai dažnai liečiamas paviršius (nesvarbu ar yra laiptinėje sergančių užkrečiama liga ar ne). Turėklus rekomenduojama valyti bent kartą per dieną drėgno šluostymo būdu naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų).

Ar laiptinių vėdinimas yra aktualus?

Taip. Rekomenduojama laiptines vėdinti dažnai (mažiausiai 2-3 kartus per dieną), pvz., daryti skersvėjus.

Kaip valyti laiptinių langų palanges?
Laiptinių langų palanges rekomenduojama šluostyti drėgnu įprastu būdu, naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų).

Kaip valyti liftus?

Liftą rekomenduojama valyti įprastu drėgnu būdu, naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų).

Ar reikia valyti telefonspynes?
Taip. Valyti drėgnu būdu su šluoste (geriau vienkartine) naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų). Po to rekomenduojama telefonspynes dezinfekuoti bent kartą per dieną šluostymo būdu naudojant dezinfekcinius tirpalus (70 proc. alkoholinius dezinfekantus).

Ar saugu sausu būdu valyti (šluoti) laiptines?
Nesaugu, nes tokiu būdu yra pakeliamos dulkės ir mikroorganizmai (ligų sukėlėjai: virusai, bakterijos ir kt.) ir juos gali įkvėpti žmogus.

Jei jūsų laiptinėje gyvena sergantis ar įtariamas sergantis užkrečiamąja liga, kaip dezinfekuoti laiptinę?
Rekomenduojama laiptinę ir turėklus dezinfekuoti alkoholiniu dezinfekantu, kurio koncentracija ne mažesnė nei 70 proc., arba buitiniu balikliu, kuriame chloro koncentracija yra 0,5 proc.

Rekomendacijos skirtos daugiabučių namų bendrijoms, patalpų savininkų įgaliotiems asmenims, namo administratoriams ir kt. fiziniams ir juridiniams asmenims atsakingiems už namo priežiūros organizavimą:

  • Laiptinę valyti drėgnu būdu, naudojant įprastus ploviklius, kuriuose yra dezinfekuojančių priedų. Turėklus valyti bent vieną kartą per dieną drėgno šluostymo būdu, panaudojant įprastus ploviklius, kuriuose yra dezinfekuojančių priedų.
  • Laiptines vėdinti 2-3 kartus per dieną, sudarant skersvėjį.
  • Laiptinių palanges šluostyti drėgnu būdu, naudojant įprastus ploviklius, kuriuose yra dezinfekuojančių priedų.
  • Liftų kabinas plauti kasdien, naudojant įprastus ploviklius, kuriuose yra dezinfekuojančių priedų.
  • Telefonspynes valyti įprastais valikliais, naudojant vienkartinę servetėlę.
  • Nuvalius telefonspynės paviršių valikliu, ją dezinfekuoti dezinfekuojančia priemone bent vieną kartą per dieną.
  • Karantino metu draudžiama šluoti laiptines.
  • Naudoti medžiagas, kaip nurodyta Sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje skelbiamose rekomendacijose „Dėl aplinkos valymo ir dezinfekcijos, esant nepalankiai covid-19 situacijai”.
  • Informuoti gyventojus, iškabinant pranešimus, kad gyventojai laikytųsi rankų higienos reikalavimų, kosėjimo bei čiaudėjimo etiketo, vengtų liesti bendrus (turėklus, liftų valdymo skydelį ir pan.) paviršius rankomis, rekomenduoti būti su pirštinėmis

 

Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE