Laisvės gynėjų diena Marijampolėje: Sausio 13-oji gyva atmintyje ir širdyse

Sausio 13-ąją, minint prieš 29 metus žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą, marijampoliečiai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir kartu su visa Lietuva ryte languose uždegė vienybės ir atminimo žvakutes.

Vidudienį Laisvės gynėjų dienai skirtirenginiai Marijampolėje prasidėjo malda už Laisvės gynėjus Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje. Mišias aukojo J. E. Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvilas ir vyskupas emeritas Juozas Žemaitis. Prisiminta Sausio 13-ąją žmonių tikėjimu bei didžiule stiprybe ir vienybe iškovotos Laisvės svarba visiems lietuviams, valstybės ir tautos istorijai. Giedojo Kultūros centro mišrus choras „Šešupė“.

Po mišių marijampoliečiai rinkosi pagerbti laisvės gynėjo Rimanto Juknevičiaus, žuvusio prie Vilniaus televizijos bokšto ir atgulusio amžinojo poilsio senosiose Marijampolės kapinėse, atminimą. Dalyvavo Marijampolės savivaldybės vadovai, Tarybos nariai, Rimanto tėvai Vanda ir Rimantas Juknevičiai, broliai, gausus būrys marijampoliečių. Marijampolės Garbės piliečio Rimanto Juknevičiaus atminimas pagerbtas tylos minute, padėta gėlių, uždegtos žvakės.

Marijampolės miesto gatvėmis vyko tradicinis bėgimas, skirtas prisiminti R. Juknevičių ir kitus, žuvusius už Lietuvos laisvę prieš 29 metus. Šių metų bėgime dalyvavo beveik 300 bėgimo entuziastų, kurie buvo apdovanoti specialiais Sausio 13-oios bėgimo atminimo medaliais.

Vakare uždegti atminimo laužų ir dainomis pasveikinti Laisvę marijampoliečiai rinkosi J. Basanavičiaus aikštėje. Sausio 13-osios aukoms pagerbti suliepsnojo 14 simbolinių laužų. Susirinkusiems Sausio13-osios – laisvės gynėjų atminimo ir mūsų tautos vienybės dienos –reikšmę ir prasmę priminė Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, linkėdamas saugoti tų svarbių istorinių dienų prisiminimą ir branginti laisvę.

Nuoširdžioje bendrystėje susijungė vaikai, jaunimas ir Sausio 13-osios įvykius išgyvenę marijampoliečiai, kurie prie liepsnojančių laužų kartu su Kultūros centro ansambliais „Savito“ ir „Balti vėjai“ bei jaunaisiais atlikėjais dainavo dainas Laisvei ir Tėvynei.

Atminimo vakaro dalyviai dar ilgai neskubėjo skirstytis, nes stovėti apsuptiems Laisvės laužų, kurie priminė prieš 29-erius žmones vienijančius stiprybės, vilties ir tikėjimo ženklus, vėl buvo ypatingas jausmas. Marijampoliečiai dalijosi savo mintimis apie šią atmintiną dieną, vaišinosi Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono paruošta karšta arbata ir kareiviška koše.

Sausio 13-oji mūsų atmintyje gyva ir primena, kodėl šiandien galime džiaugtis laisve, o daina ir bendrystė kasmet šią dieną sutelkia bei suvienija marijampoliečius.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE