Lietuvos laisvės sąjungą palieka Kazlų Rūdos skyrius. Nusprendė jungtis su valstiečiais

Audris Narbutas, www.suduvosgidas.lt

Likus kiek daugiau nei dviem savaitėms iki pirmojo rinkimų turo Artūro Zuoko vadovaujamą Lietuvos laisvės sąjungą (LLS) palieka Kazlų Rūdos skyrius. Tai vienas iš stipriausių šios partijos skyrių, esantis Kazlų Rūdos savivaldybės valdančiojoje daugumoje. LLS atstovai savivaldybės taryboje turėjo tvirtas pozicijas – jiems atstovavo meras Vytautas Kanevičius ir administracijos direktorius Valdas Kazlas.

Vakar, maždaug 19 valandą, vyko LLS Kazlų Rūdos skyriaus narių ir Ramūno Karbauskio susitikimas, kurio metu buvo priimtas sprendimas dėl tolesnės skyriaus veiklos. Tai stiprus smūgis partijai prieš netrukus vyksiančius Seimo rinkimus ir pirmas toks buvusių Zuoko rėmėjų perėjimas į valstiečių gretas.

Priimta rezoliucija

Vakar priimtoje rezoliucijoje rašoma: „Susirinkimas, atsižvelgdamas į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio kvietimą, pritaria tolimesnę politinę veiklą tęsti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kazlų Rūdos skyriuje“. Šią rezoliuciją pasirašė skyriaus pirmininkas Valdas Kazlas. Mūsų redakcija susisiekė su šiuo politiku ir pasiteiravo apie pasiraukimo iš LLS gretų priežastis. Pagrindinių sprendimo priežasčių politikas neįvardijo, tačiau pabrėžė, kad kiekvienas narys galės pats apsispręsti kaip toliau elgtis.

„Manau, kad kiekvienas galės toliau spręsti, kaip elgtis, bet iš esmės priėmėme sprendimą politinę veiklą Kazlų Rūdoje toliau sieti su LVŽS“, – tvirtino LLS Kazlų Rūdos skyriaus pirmininkas Valdas Kazlas.

Tikėtina, kad šį sprendimą skyrius priėmė dėl pastaruoju metu ženkliai išaugusio LVŽS populiarumo ir realių galimybių dalyvauti Vyriausybės formavime po Seimo rinkimų.

Artūras Zuokas nieko nežinojo apie skyriaus pasitraukimą

Mūsų redakcijai susisiekus su LLS pirmininku Artūru Zuoku, paaiškėjo, kad apie skyriaus sprendimą politikas nieko nėra girdėjęs.

„Pas mus nėra procedūros. Ne rezoliucijos nusprendžia, turime įstatus ir pasitraukimas iš partijos yra vykdomas pagal juos. Nieko negaliu komentuoti“,  – pasakė LLS pirmininkas Artūras Zuokas.

LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio komentaras:

„Žinoma, LLS skyrius buvo labai stiprus ir mes džiaugiamės šiuo žmonių sprendimu. Šis susijungimas įvyko mano iniciatyva. Bet noriu pabrėžti, kad pagrindinė susijungimo priežastis yra vertybės. Šie žmonės seka Ozolo mintimis, kurios labai svarbios ir LVŽS. Ozolas buvo mano draugas ir mums visiems artima centristinė pozicija. Žmonės ateina ne dėl partijos reitingų ir labai noriu, kad niekas taip apie juos negalvotų, žinoma, dalis narių ir liks. Dalis jų ir techniškai negali pereiti, nes, pavyzdžiui, yra emigravę.  Šis susitarimas yra tarp žmonių ir LVŽS. Neturėjome skyriaus Kazlų Rūdoje, tad labai džiaugiuosi, kad ateina nauji nariai, kuriuos mielai priimsime“, – tvirtino LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE