LR socialinės apsaugos ir darbo ministrės dėmesys Marijampolei

Praėjusios savaitės pabaigoje Marijampolės savivaldybėje svečiavosi LR socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė ir viceministras Vytautas Šilinskas su komanda. Savivaldybės administracijoje vykusiame susitikime dalyvavo savivaldybės meras Povilas  Isoda, vicemeras Artūras Visockis, administracijos direktorius Karolis Podolskis, Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas, Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė Rainienė ir savivaldybei pavadžių socialinių įstaigų vadovai.

Susitikimo metu ministrė M. Navickienė pristatė artimiausius ministerijos planus ir domėjosi, su kokiais iššūkiais socialinėje srityje susiduria savivaldybė ir jos socialinės įstaigos.

Monika Navickienė Marijampolėje„Svarbu girdėti vieniems kitus, dalintis patirtimi, patarimais ir, žinoma, rūpesčiais, kurie kaip ir visose srityse, taip ir šioje – neišvengiami.  Bendradarbiavimas tarp ministerijos ir savivaldybių yra be galo svarbus, nes tik tokiu būdu galime tobulėti patys ir tobulinti savo veiklą. Užklupusi pandemija ir karantinas parodė sistemos spragas, tačiau taip pat ir suteikė galimybes gerinti procesus bei davė suvokimą, kokių veiksmų reikia imtis, kad socialinės srities problemas galėtume spręsti dar efektyviau“, – kalbėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

Ji taip pat dėkojo Marijampolės savivaldybės vadovams, kad karantino metu, kai buvo išties sunki situacija, savivaldybės administracija skyrė ne tik visą savo dėmesį, bet ir papildomas lėšas siekdami užtikrinti, kad socialiai pažeistais asmenimis būtų tinkamai ir kokybiškai pasirūpinta.

Savivaldybės meras Povilas Isoda, savo ruožtu, gyrė socialines įstaigas ir dėkojo jų vadovams ir personalui už pasiaukojamą darbą karantino metu. „Eilinę dieną šis darbas yra nelengvas, o ką kalbėti apie darbą su socialiai pažeistais ar neįgaliais asmenimis karantino laikotarpiu. Reikalingas dar didesnis dėmesys, ribojimai apsunkino bendravimo ir komunikacijos galimybes, o žmonėmis pasirūpinti vis tiek reikėjo. Jūsų parodytas ryžtas ir atsakingas požiūris į darbą yra pagirtinas ir sveikintinas“, – apie įstaigas kalbėjo meras.

Vienu iš svarbiausių darbų M. Navickienė įvardijo užimtumo rėmimo reformos pokyčius, kuriuos artimiausiu metu planuojama pristatyti ir Seime. „Nedarbo problema išlieka gaji ne pavienėse savivaldybėse – ji visos Lietuvos rūpestis“, – sakė ministrė. Jai pritarė ir savivaldybės meras Povilas Isoda, kuris teigė, jog ši problema jam yra puikai žinoma, o specialistų trūkumą jaučia ir savivaldybės darbdaviai, su kuriais merui tenka dažnai bendrauti įvairiais klausimais.

Monika Navickienė MarijampolėjeVicemeras Artūras Visockis akcentavo vykdomos institucinės globos pertvarkos svarbą ir iššūkius, su kuriais tenka susidurti įgyvendinant šį stambų projektą.

Po vizito savivaldybės administracijoje toliau svečiai lankėsi Marijampolės socialinės pagalbos centre, bendruomeniniuose vaikų globos namuose „Sonatos namai“. M. Navickienę pasitikę įstaigų vadovai aprodė patalpas, supažindino ministrę su vykdomomis  veiklomis ir naujovėmis savo įstaigose. Toliau ministrė vizitą tęsė Marijampolės kolegijoje, taip pat P. Armino progimnazijoje, kur ji lankė švietimo įstaigos patalpose įsikūrusias nevyriausybines organizacijas ir domėjosi jų vykdomomis veiklomis, iššūkiais ir džiaugsmais.

Aplankytos ir kitos įstaigos: UAB „Dovista“, Užimtumo tarnybos Marijampolės skyrius, Neįgaliųjų bendro gyvenimo namai, Grupinio gyvenimo namai. Paskutinis penktadienio vakarą vykęs ministrės susitikimas buvo su Marijampolės savivaldybės socialiniais partneriais.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE