Margučių margintojų šventė Zanavykų muziejuje

Kovo 17 d. nuo 14 val. Zanavykų muziejuje vyko tradicinė margučių margintojų šventė. Renginyje netrūko tiek norinčių pamokyti, tiek pasimokyti margučių marginimo subtilybių.

2Margučiai buvo marginami įvairiomis technikomis. Dauguma margintojų mokė tradicinių marginimo būdų: marginimo vašku ir skutinėjimo. Netrūko ir netradicinių marginimo būdų demonstruojančių dalyvių: kiaušiniai buvo aplipdomi spalvotais popierėliais, juostomis arba siūlais, dekoruojami smulkiomis medžio šakelių detalėmis.

Šiemet moterų margintojų gretas papildė vyras – Egidijus Pavalkis. Jis demonstravo ir mokė mokinius kaip marginti kiaušinius spalvotu vašku, pasigamintu iš kreidelių. Tokiu būdu numarginti kiaušiniai net nenudažyti dažais atrodė spalvingi ir margi.

Dalis margučių margintojų yra garbaus amžiaus, todėl buvo pasidžiaugta, jog šis Zanavykų muziejaus renginys prisideda prie margučių marginimo paslapčių perdavimo jaunajai kartai. Jaunimas atrodė entuziastingai nusiteikęs – bandė įsisavinti ir praktiškai pritaikyti margintojų perduodamas žinias. Daugumai sekėsi puikiai, todėl išsinešė net 3po kelis savo pačių numargintus margučius.

Šventės metu pakilę nuotaiką kūrė Bliuviškių kaimo muzikantai, vadovaujami Valdo Sinkevičiaus.

Visiems margučių marginimo subtilybes demonstravusiems dalyviams įteiktos Zanavykų muziejaus padėkos, „Gulbelės“ kepyklėlės pyragai „Gardžioji boba“ ir projekto „Eismo saugumas bendruomenėse“ dovanos – atšvaitai.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE