Marijampolė minėjo rašytojos Žemaitės jubiliejų

Dažnam marijampoliečiui žinoma, kad miesto senosiose kapinėse ilsisi liaudies rašytoja Žemaitė, nuo kurioms gimimo šį pavasarį sueina 170 metų. Marijampolės miesto bendruomenė pirmoji paminėjo didžios Rašytojos atminimą. Gegužės 27-ąją vyko rašytojos palikuonių ir miesto gyventojų susitikimas prie Žemaitės kapo. Vėliau grupelė susidomėjusių minėjimo dalyvių stabtelėjo prie vadinamo advokato Rimšos namo P. Vaičaičio gatvėje.

Ilgus metus istorikų manyta, kad būtent šiame name 1921 m. gruodį Andriaus ir Aleksandros Bulotų šeimoje užgeso Julija Beniuševičiūtė-Žymantienė ir buvo palydėta į miesto kapines amžinojo poilsio. Istorikas Benjaminas Mašalaitis rado duomenų, kad advokatas Bulota turėjo kitą namą Kęstučio gatvėje, kurio jau seniai nėra. Būtent iš to namo, iškėlus karstą per langą, buvo išlydėta laidotuvių procesija.

Baigiamasis rašytojos Žemaitės jubiliejaus minėjimo akordas nuskambėjo Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje. Čia Marijampolės savivaldybės mero pavaduotoja Irena Lunskienė karštai padėkojo minėjimo pagrindinei organizatorei Vidai Mickuvienei, visiems, kuriems brangus Rašytojos atminimas. Renginyje buvo net trys Žemaitės provaikaitės Ona Butkevičienė, Rima Žolynienė ir Rita Cemnolonskienė, proprovaikaitė ir proproprovaikaitis. Rašytoja, Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė pasidalijo įdomiomis mintimis iš rengiamos knygos apie Žemaitę. Salėje nuskambėjo Rašytojos kūrinių ištraukos, kurias vaidino Marijampolės kolegijos studentai.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE