Marijampolėje pagerbtas holokaustų aukų atminimas

Holokaustų aukų atminimas / Marijampolės savivaldybės administracijos nuotr.

Šiandien, minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, Savivaldybės mero pavaduotojas, Marijampolės savivaldybėje laisvės kovoms įamžinti komisijos pirmininkas Paulius Marozas ir administracijos atstovai Šešupės slėnyje prie paminklo akmens holokausto aukoms atminti uždegė žvakes ir prisijungė prie pasaulinės atminimo akcijos „Mes prisimename“ – „We remember“.

Marijampolės miesto istorija glaudžiai susijusi su čia gyvenusių žydų gyvenimu ir kultūra bei Lietuvos žydų tragišku likimu.

Marijampolėje, kaip ir daugelyje šalies vietų, didžioji dalis žydų buvo sušaudyta 1941-aisiais šiame Šešupės slėnyje, kur masinėse kapavietėse užkasta per šešis tūkstančius Marijampolės miesto ir aplinkinių gyvenviečių žydų – vyrų, moterų, vaikų ir senelių.

Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena minima nuo 2005 metų. Pagerbiant pasaulyje nužudytų apie 6 milijonų, Lietuvoje apie 200 tūkstančių žydų atminimą, organizuojama pasaulio žydų inicijuota socialinė akcija „Mes prisimename“ – „We remember“ ir kiti renginiai.

Holokausto aukų patirtų kančių atminimas įpareigoja viso pasaulio piliečius prisiimti bendrą atsakomybę, kad nusikaltimai žmoniškumui nepasikartotų.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE