Marijampolėje paminėtas tremties 80-metis – Gedulo ir vilties diena

Birželio 14-oji – diena, Lietuvai ir daugeliui lietuvių savo šalyje ir užjūriuose atgaivinanti skaudžius prisiminimus. Šią dieną prisimename ir pagerbiame tuos, iš kurių buvo atimta kas žmogui brangiausia – artimieji, laisvė ir Tėvynė. Gedulo ir vilties diena Marijampolėje buvo pradėta minėti jau nuo savaitgalio, birželio 12 dienos.

Šiais metais minint 80-uosius tremties metus, renginiai buvo įvairūs, reikšmingi ir įsimintini. Jų gausoje – filmo „Tarp pilkų debesų“ peržiūra, spektaklis „Laisvės išėję“, parodos: „1914 m. birželis“, „Rankdarbiai, kurie atnešė duonos“, meninė kompozicija „Vagonuos išvežti gyvenimai“, atminties akcija „Nepamiršk Lietuva, tų dainų“, minėjimas „Giesmė iš lūpų liejas“ bei pilietinė iniciatyva „Vilties paukštė“.

Gedulo ir vilties diena MarijampolėPirmadienį, birželio 14 dieną, marijampoliečiai rinkosi prie Kančių koplyčios Vytauto parke, kur visuotinės tylos minutės metu buvo pagerbti nukentėjusieji nuo tremties ir kalinimų. Reikšminga tremtinių ir politinių kalinių vardų skaitymo akcija vyko prie paminklo tremčiai atminti šalia geležinkelio stoties. Čia daugiau nei 400 vardų ir vėl trumpam tapo gyvi kitų lūpose. Prie vardų skaitymo akcijos prisijungė savivaldybės mero pavaduotojai Artūras Visockis ir Paulius Marozas, savivaldybės tarybos nariai, marijampoliečiai.

Pasak savivaldybės vicemero Artūro Visockio, anuomet vykę žiaurūs ir sunkiai suvokiami trėmimai buvo beprasmiai, skaudūs ir giliai įsirėžę mūsų istorijos vingiuose. Tačiau nepalaužiama drąsa, viltis ir tikėjimas yra tos vertybės, kurios mus visus žavi iki šiol. Mūsų kraštiečių ir visų trėmimus patyrusių Lietuvos žmonių ir jų artimųjų patirtis teikė skausmą, bet taip pat skatino ir nepasiduoti. Tokiomis dienomis kaip ši prisiminkime šią istorinę skriaudą ir visomis išgalėmis stenkimės, kad tokia istorija nieku gyvu nepasikartotų. Mylėkime ir gerbkime savo šalį ir kiekvieną žmogų.

Tremtiniams pagerbti, juos prisiminti Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje buvo laikomos šv. mišios, kalbama malda už tremtinius, o savo atliekamus kūrinius susirinkusiems dovanojo kamerinis choras „Suvalkija“. Tradicinio minėjimo metu prie paminklo tremčiai atminti buvo padėta gėlių ir uždegtos žvakės negrįžusiems atminti. Šio minėjimo metu savivaldybės mero Povilo Isodos padėka buvo įteikta tremtiniui Vytautui Vaišniui už jaunimo pilietiškumo ugdymą, tremties atminimo puoselėjimą ir aktyvią kultūrinę veiklą. Padėkos raštu, jau po mirties, buvo pagerbtas ir tremtinys Jonas Lastauskas – už didžiųjų netekčių ir pasipriešinimo okupacijai istorijos išsaugojimą ir įamžinimą.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE