Marijampolėje praūžęs „Cukrinis festivalis“, kvietė į sporto, meno, kultūros sūkurį

Marijampolėje praėjusią savaitę šurmuliavo tradicinė miesto šventė – „Cukrinis festivalis 2021“. Dėl pandemijos šventė nebuvo lokalizuota vienoje vietoje, vengiant didelių žmonių susibūrimų. Kita vertus, įvairūs renginiai aprėpė ne tik skirtingus Marijampolės miesto kampelius, tačiau nusikėlė ir į savivaldybės miestelių viešąsias erdves.

Cukrinis festivalis Marijampolė„Cukrinis festivalis 2021“ apjungė ne tik visą savivaldybę, tačiau ir skirtingas pramogų ir laisvalaikio sritis. Šventėje pramogą sau atrado kiekvienas – sporto, meno, kultūros, muzikos, šokio mėgėjas. Šiais metais šventės erdvių prioritetas buvo būtent atviros vietos, todėl smagu, kad ir orai buvo gana vasariški.

Į renginius, ne tik juos stebint, bet ir dalyvaujant jungėsi tiek dideli tiek maži – vyko įvairios sportinės varžybos, meninės parodos, koncertai, kuriuos marijampoliečiams, miesto svečiams, o ir savivaldybės miestelių gyventojams dovanojo nuo mažiausiųjų darželinukų iki senjorų.

Šias metais festivalio dalyviai buvo pakviesti ir geriau pažinti miestą keliaujant po jį. Gyventojai dalyvavo ekskursijose, kuriose susipažino su Marijampolės istorija, dviračių mėgėjai rinkosi į žygius, linkę geriau keliauti pėsčiomis – taip pat galėjo dalyvauti orientaciniame žaidime ar žygyje.

Cukrinis festivalis Marijampolė

Parodų mylėtojai taip pat neliūdėjo – per keturias festivalio dienas buvo pristatyta ne viena paroda įvairiose miesto erdvėse. Didelio dėmesio susilaukė ir populiari MO muziejaus paroda „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“, kuri atkeliavo į Marijampolės kultūros centrą ir dar užsibus visą mėnesį, todėl nesuspėję jos pamatyti dar tikrai turi tam laiko.

Prijaučiantys muzikai, teatrui ir šokiui visas keturias festivalio dienas mėgavosi puikiais pasirodymais. Tarp skirtingų kolektyvų pasirodymų buvo paminėtas ir Marijampolės pučiamųjų orkestro 20-metis jubiliejiniu koncertu. Miesto erdvėse skambėjo ir akordeonų garsai, tėčiai dovanojo lopšines, buvo galima pasiklausyti sakralinės muzikos. Festivalyje žiūrovai susidomėjimą rodė linijiniams šokiams, baletui, teatralizuotiems pasirodymams.

„Cukrinis festivalis“ stebino ne tik ant žemės, bet ir danguje – į padangę kilo karšto oro balionai, miestiečiai stebėjo akrobatinio skrydžio grupės „ANBO“ pasirodymus. Šventės metu į kelionę aplink Lietuvą perimetru, besitęsiančią net 1200 km. su Sūduvos sostinės vėliava išlydėti baikeriai iš klubo „Siena“. Buvo pristatyta ir senų automobilių paroda, kuri susilaukė ypatingo dėmesio.

Sporto mėgėjai būrėsi į įvairių sporto šakų varžybas – dalyvavo ir stebėjo. Festivalio metu rungėsi krepšininkai, dziudo, imtynių, šaudymo profesionalai, bėgikai, plaukikai, irkluotojai, šachmatininkai, buriuotojai.

Marijampolės miesto šventė šiais metais nusikėlė ir į kitus savivaldybės kampelius. „Cukrinio festivalio“ renginiai lankėsi Liudvinave, Baraginėje, Sasnavoje. Miesto mikrorajonų kiemuose gyventojus savo pasirodymais sveikino meno mėgėjų kolektyvai.

Dalinamės akimirkomis iš Baraginėje vykusios šventės, kur koncertavo pop kolektyvas „Kotita“ ir šokių grupė „Arabeskas“.

Ugnė Stanaitė

Vytauto Karsoko nuotraukos

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE