Marijampolėje vyko batalionų vadų pasikeitimas ir šauktinių išlydėtuvės

Marijampolėje vyko batalionų vadų pasikeitimas ir šauktinių išlydėtuvės / Marijampolės savivaldybės administracijos nuotr.

J. Basanavičiaus aikštėje iškilmingos rikiuotės metu vyko Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono vadų pasikeitimo ceremonija ir į atsargą išlydėti nuolatinę privalomąją karo tarnybą atlikę kariai.

Iki šiol bataliono vado pareigas ėjusį plk. ltn. Vilmantą Valantiną pakeitė naujas bataliono vadas plk. ltn. Andrius Jacina.

Sveikinimo žodį tarė savivaldybės meras Povilas Isoda, kuris padėkojo 129 privalomąją karinę tarnybą devynis mėnesius atlikusiems kariams ir išeinančiam vadui V. Valantinui, batalionui vadovavusiam dvejus metus, ir pasveikino naująjį vadą.

„Pagarba žmonėms, kurie sąžiningai atliko savo pareigą tėvynei, įveikė nelengvas tarnybos užduotis, įrodė savo pasiryžimą ginti tėvynę. Dalis šauktinių už pasiekimus tarnyboje įvertinti – suteiktas aukštesnis karinis laipsnis. Linkiu visiems ne tik kariuomenėje, bet įprastame gyvenime vadovautis tarnyboje puoselėtomis vertybėmis: pagarba, drąsa, sąžiningumu, meile tėvynei ir žmonėms. Noriu padėkoti karių tėvams, artimiesiems, kad užaugino tokius puikius sūnus ir dukteris, kurie nepabijojo tarnybos, o kai kurie ir toliau pasirinko profesinę karo tarnybą. Taip pat šiandien atsisveikinome su bataliono vadu Vilmantu Valantinu, žmogumi, kuris nuoširdžiai žavėjo savo paprastumu, profesionalumu ir pagarba visiems. Tikrai vienas geriausių vadų, kuriuos tekę sutikti gyvenime – žmogus iš didžiosios raidės ir ypatingai profesionalus karys! Linkiu sėkmės tolimesniame karjeros etape! Pilietiški kariai, profesionali kariuomenė – saugi visuomenė! Didžiuojamės Jumis vyteniečiai! “,– kariams linkėjo meras P. Isoda.

Meras perdavė buvusiam vadui plk. ltn. Vilmantui padėką už atsakingą ir sąžiningą tarnybą vadovaujant Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionui.

„Vertinu Jūsų lyderystės gebėjimus ir susitelkimą tarnaujant Tėvynei bei rūpinantis bataliono karių profesiniu tobulėjimu. Linkiu puoselėti šias vertybes ir jas skiepyti kitiems, kuriuos sutiksite savo kelyje“ – rašoma mero padėkoje.

Ceremonijoje dalyvavo ir karius sveikino Lietuvos kariuomenės logistikos valdybos vadas pulkininkas Arūnas Dzidzevičius dėkodamas buvusiam vadui už puikią tarnybą ir linkėdamas naujam vadui sėkmės telkiant ir jungiant karius į puikiai veikiantį kovinį vienetą bei saugant ir puoselėjant bataliono tradicijas.

Pagal Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono tradiciją buvęs vadas perdavė naujajam vadui bataliono plk. ltn. Andrius Jacinai kovinę vėliavą ir kardą, kariūnų jėgos simbolį.

Atsisveikindamas buvęs vadas plk. ltn. Vilmantas Valantinas sakė, kad tarnybą Marijampolėje laiko iššūkių kupinu, bet gražiu laikotarpiu, kuriame buvo ir ieškojimų, ir atradimų, tačiau puikios komandos ir bendradarbiavimo dėka pavyko iššūkius kartu įveikti. Jis palinkėjo naujajam vadui ištvermės ir stiprybės dirbant bei drąsos, sąžiningumo ir ryžto priimant teisingus sprendimus.

Renginio metu iš istorinio pabūklo Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariai iššovė batalionui dedikuotas salves.

Ceremonijos pabaigoje pagal kariuomenės tradicijas karius palaimino Marijampolės įgulos kapelionas mjr. Edvardas Baniulis. Paliekantys tarnybą su batalionu atsisveikino iškilmingai pražygiuodami aikšte rikiuotėje.

Renginyje iškilmingą šventinę nuotaiką kūrė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų orkestras.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE