Marijampolės istorijos paslapčių beieškant

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus darbuotojai, ieškodami Marijampolės miesto istorijos paslapčių, spalio 27 d. lankėsi Šventosios šeimos seserų vienuolyne, kuriame turėjo galimybę imti interviu iš Vienuolyno vyresniosios sesers Ingos Bernadetos.

Nors pokalbis su pašnekove vyko ne vienos kameros apsuptyje, tačiau sesuo Inga nesidrovėdama pasakojo apie vienuolių gyvenimą ir jų kasdienybę: pasiklausę istorijų suprastumėte, kad vienuolių gyvenimas išties spalvingas, nemonotoniškas ir kupinas netikėčiausių nutikimų. Žinoma, pagrindiniu pasakojimo akcentu tapo Vienuolyno įkūrėjos Elžbietos Bendoravičiūtės gyvenimo istorija bei sovietinių represijų sukelti išgyvenimai ir  pristabdyta Vienuolyno veikla.

Svarbu paminėti, kad Marijampolės istorijos paslapčių paieškos vyksta jau daugiau nei pusę metų. Informacijos skyriaus darbuotojai išgvildeno visus jiems rūpimus klausimus, todėl susitikimas su Šventosios šeimos seserų vienuolyno vyresniąja Inga Bernadeta užbaigė kelionių ciklą ir padėjo tašką informacijos rinkimo etape. Per artimiausią pusmetį Marijampolės istorijos paslaptys bus sujungtos į vieną dokumentinį filmą „Miesto istorija“, kuris marijampoliečius supažindins su mūsų krašto praeitimi.

Video įrašas čia

Vaida Juselytė, Informacinis skyrius

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X