Marijampolės regione auga tiesioginės užsienio investicijos

2016 metais užsienio kompanijos Marijampolės regione investavo 133 mln, 2017 – 141 mln., o 2018 m. – 170 mln. eurų. Vien Marijampolės savivaldybėje, lyginant pastaruosius keletą metų, užsienio investicijų kiekis padvigubėjo. Žinoma, su didžiaisiais miestais nė iš tolo lygintis negalime. Kaip pavyzdys – į Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskritis praeitais metais suplaukė 91,3 proc. visų užsienio investicijų.

Apie netolygią regionų plėtrą konstatuoja ir prieš pora metų daryta Valstybės kontrolės audito ataskaita “Valstybės institucijų ir įstaigų veiksmai pritraukiant tiesiogines užsienio investicijas”. Ten pažymėta, jog iš esmės šalies ekonominis potencialas sutelktas penkiuose didžiausiuose miestuose, o mažuose ir vidutiniuose mažėja gyventojų skaičius, krenta ekonominio ir socialinio išsivystymo lygis.

Regionų pasiruošimui pritraukti užsienio kapitalą ypač didelės reikšmės turės naujoji ES 2021-2027 m. finansinė perspektyva. Tai, kad Europos komisijoje Lietuva pradėta traktuoti ne kaip vientisa, o kaip turinti du skirtingo išsivystymo regionus – sostinė Vilnius ir likęs – Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas, jau yra didelis pasiekimas. Tokiu būdu bus galima tikėtis ekonominės ir socialinės atskirties mažėjimo, kai regionams ES lėšų bus skiriama santykinai daugiau nei didiesiems miestams. Tačiau tam svarbu pasiruošti ir namų darbus.

Galimybė taikyti mokestines lengvatas, infrastruktūros plėtra ir įrengimas, investuotojų konsultavimas ir bendradarbiavimas, tai priemonės, kurios leis Marijampolės savivaldybei būti pasiruošusiai naujiems startams.

Be jau esamų investicijų, visai netrukus mieste bus atidarytas ir verslumą regione skatinantis bendradarbystės centras “Spiečius”. Verslo konsultavimas, verslo iniciatyvų skatinimas tampa vienas iš kompleksinių regiono plėtros veiksnių.

Karolis Podolskis Marijampolės sav. administracijos direktorius

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE