Marijampolės savivaldybės tarybos posėdyje

Spalio 25 dieną įvyko  Marijampolės savivaldybės tarybos 9-ojo šaukimo 33-asis posėdis.

Šį kartą buvo svarstoma palyginus nedaug, tik 19 klausimų. Daugeliui buvo pritarta be didesnių diskusijų.

  • Tarp aktualiausių klausimų – „Marijampolės savivaldybės 2021 metų biudžeto patvirtinimo pakeitimo“ svarstymas.

Jau tapo įprasta, kad per kiekvieną tarybos posėdį tenka keisti Savivaldybės biudžetą.

Džiugina Vyriausybės sprendimai dengti  pandemijos pasekmėje savivaldybės patirtas faktines išlaidas, o mūsų verslas rodo neįtikėtiną atsparumą COVID ribojimams ir į savivaldybės biudžetą surenkamos viršplaninės lėšos.

Pasiekė žinia, kad pajamos iš gyventojų pajamų mokesčio buvo padidintos 108 tūkst. eurų, o savivaldybės administraciją iki metų pabaigos turėtų pasiekti dar apie 500 tūkst. viršplaninių pajamų. Deja, atsakymo į klausimą, kiek viršplaninių pajamų ketinama skirti opozicinės TS – LKD frakcijos pasiūlymų (Kūdikio kraitelio, Pirmoko kraitelio įvedimui, investicijoms į šilumos ūkį, projektui, „ Pažink Marijampolę per Šešupės upę“ ir kt.) įgyvendinimui ir vėl nesulaukėme nei iš mero, nei iš administracijos atstovo. Greičiausia  viršplanines lėšas ketina paskirstyti tik pagal valdančiųjų pageidavimus. Frakcijos siūlymai  skirti dėmesį ir paramą  jaunoms  šeimoms, giliau matyti ir apjungti esamus pėsčiųjų bei dviračių takus, išnaudojant Šešupės privalumus valdančiųjų stumiami į paraštes. Kiti komitetuose svarstyti klausimai taip pat  nebuvo išgirsti. Gaila, kad savivaldybės valdantieji nemato visų Marijampolės savivaldybės poreikių, o apsiriboja tik savo interesų lauku. Todėl  tokie rajonai, kai „Stachanoviečiai“ (Narto seniūnija) ar „Naujieji Tarpučiai“ vėl lieka be jokios infrastruktūros poilsiui, sportui ar vaikų užimtumui, tų rajonų gyventojai  savivaldybės administracijai vis dar lieka „nematomi“.

  • Apsvarstytas Strateginio valdymo tvarkos aprašas – labai reikalingas dokumentas mūsų savivaldybei, nes sisteminio strateginio požiūrio mūsų savivaldybei tikrai nėra per daug. Pritarėme pateikdami pastabas dėl terminų trūkumo su mintimi, kad pradėjus taikyti šią tvarką bus galimybė tobulinti. Rengiant savivaldybės strateginį planą, jame turėtų aiškiai matytis savivaldybę valdančių politinių jėgų koalicinės sutarties nuostatos ir siekiamybės. Deja, mūsų savivaldybės valdančioji dauguma tokios sutarties ar tai neturi, ar ja slepia, nes niekada aiškiai neatsako į klausimą kur tokia sutartis yra, kokie susitarimai joje sudėlioti ir ką gero ji turi sukurti Marijampolės savivaldybės gyventojams. Tik meras visada gan nuoširdžiai atsako, kad tokios koalicinės programos nėra ir jos nebus.
  • Nagrinėjant VšĮ Marijampolės pirminio sveikatos priežiūros centro prašymą pritarti 2 gydytojų rezidentų studijų kainos apmokėjimui, paaiškėjo, kad tam nereikės eikvoti per 45 tūkst. eurų savivaldybės biudžeto lėšų, nes 80 proc. šios sumos per šeimos gydytojų rengimo programą padengs Vyriausybė.
  • Vienbalsiai pritarta, kad VšĮ Marijampolės ligoninės dalininku taptų valstybė. Valstybės dalyvavimas ligoninės valdyme sustiprins sveikatos paslaugų vystymą, investicijų pritraukimą bei ligoninės regioninį statusą, taip gerinant gyventojų aptarnavimo kokybę.
  • Patvirtinti keleivių vežimo įkainiai miesto ir priemiestinio susisiekimo maršrutais. Įkainiai išliks tokie patys, kaip ir šiais metais.
  • Pritarėme projekto „Marijampolės – Lietuvos jaunimo sostinė 2023“ finansavimui – iniciatyva gera ir prasminga.
  • Marijampolės savivaldybėje daug dėmesio skiriama socialinių paslaugų pasiūlai ir kokybei, tad palaikome šiuos sprendimus. Pritarėme ir  siūlymui pakeisti Marijampolės socialinės pagalbos centro transporto organizavimo paslaugų skyrimo ir teikimo tvarką,  kuri bus palankesnė šia paslauga besinaudojantiems.

TS-LKD frakcija visada atsakingai ruošiasi tarybos posėdžiams, stengiasi įsigilinti į darbotvarkės klausimus, kartu su padėjėjų komanda vyksta pas gyventojus, kad problemas pamatytų vietoje, išgirstų gyventojų nusiskundimus ir konstruktyvius pasiūlymus, priima gyventojus savo biure Basanavičiaus a. 16. Taip pat, spręsdami marijampoliečiams aktualius klausimus, aktyviai bendradarbiaujame su Marijampolės apygardoje išrinktu Lietuvos Respublikos Seimo nariu Andriumi Vyšniausku bei jo komanda.

Marijampolės savivaldybės tarybos TS-LKD frakcijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE