Marijampolės savivaldybės tarybos posėdyje vėl pristigo susikalbėjimo…

Kovo 29 dieną įvyko 9-ojo šaukimo Marijampolės savivaldybės tarybos 26-asis posėdis. Jam pirmininkavo meras Povilas Isoda.

Posėdžio metu turėjo būti svarstomi 39 klausimai, bet bendru Tarybos narių sutarimu klausimas „Dėl savivaldybės plėtros įmokų patvirtinimo“ atidėtas sekančiam posėdžiui. Visi likusieji klausimai aptarti ir balsuojant priimti atitinkami sprendimai.

Detaliai kas, ką bei kaip kalbėjo neaprašinėsiu, nes kiekvienas besidomintis savo išrinktųjų darbu savivaldybės gyventojas, tai  gali pamatyti ir išklausyti Marijampolės savivaldybės interneto svetainėje paskelbtame šio posėdžio vaizdo įraše:

Beje, siekdami nešališkumo ir nuomonių pliuralizmo, taip pat palikdami patiems skaitytojams spręsti apie išrinktųjų darbą atstovaujant jų interesus valdžioje,  mes redakcijoje tikėjomės, kad tradiciškai savo įžvalgas po posėdžio pateiks visų savivaldybės Tarybos frakcijų atstovai. Juolab matome, kad savivaldybės gyventojai aktyviai skaito tokius straipsnius, o tai motyvuoja tęsti šią praktiką.

Deja, šį kartą taip neatsitiko, nes posėdžio metu kilę ginčai ir  priekaištai dėl valdžios uzurpavimo, demokratijos stokos, asmeninių nuoskaudų, taip pat mero įžeidinėjimo, pasak valdančiųjų atstovo, socialdemokratų frakcijos seniūno Dariaus Kėmeraičio, ne tik „suvalgė“ didžiąją posėdžiui skirto laiko dalį, bet eliminavo patį norą rašyti įžvalgas. Tad atsisakius daryti tai vienai savivaldybės Tarybos frakcijai ir neturėdami galimybės pateikti skaitytojams visas nuomones, nutarėme nesuteikti galimybės pasisakyti ir likusioms Marijampolės savivaldybės tarybos frakcijoms. Labai norėtųsi tikėti, jog  iki sekančio tarybos posėdžio bus padarytos reikiamos išvados, politinės kultūros lygis išaugs, o sveikas protas nugalės. Visi išrinktieji turėtų niekuomet nepamiršti rinkėjams duotų pažadų dirbti jiems. Manyčiau, kad žiūrėjusieji posėdžio tiesioginę transliaciją internetu neapsidžiaugė tuo ką girdėjo bei matė, nes esant tokiai atmosferai savivaldybės Taryboje sunku tikėtis tvaraus darbo. Toks „šou“ galėjo patikti nebent tiems, kuriuos vienos humoristinės, politinės satyros laidos kūrėjai vadina buduliais.

Mūsų demokratija jauna ir visiems dar ilgai teks daug ko mokytis, tačiau elementarios pagarbos vienų kitiems, gebėjimo susikalbėti, ne vien sakyti, bet ir išklausyti, nežiūrint į politines ar kitas ambicijas būtina išmokti jau šiandien. Priešingu atveju betvarkė, galimai, nuvesianti į diktatūrą neišvengiama. Pasidžiaugti  galime nebent tik tuo, kad Lietuvoje vietinio ir valstybinio masto politikai, skirtingai nuo kolegų į rytus, dar nepaleidžia į darbą kumščių  įrodinėdami savo tiesas. Nors, beje, Nepriklausomybės pradžioje tokių incidentų pasitaikydavo ir pas mus. Vadinasi tobulėjam.

O grįžtant prie posėdžio reikalų reiktų pasakyti, jog, kaip visuomet, aktyviausias buvo savivaldybės Tarybos narys Tadas Račius. Jam vis kildavo klausimų bei priekaištų dėl posėdžiui pateiktų dokumentų, dėl komisijų darbo, dėl mero vadovavimo stiliaus ir t.t. Konservatorius, tarybos narys Kęstutis Traškevičius, taip pat „pamokė“ merą vadovavimo subtilybių. Tad socialdemokratui Alvydui Zdaniui, kaip didelę patirtį turinčiam politikui, tekdavo įsikišti ir būti tarsi „žaibolaidžiu“ nuimančiu kilusią įtampą pozicijai bei opozicijai „besikapojant“ posėdžio eigoje. Tarybos narė Valentina Gataveckienė, matydama kas vyksta, tikriausiai neapsikentusi net paragino tarybos narius „negraužti vieniems kitų, nes tai kenkia sveikatai“.

Taigi,  nebūtinai pagrįstiems ginčams, replikoms, priekaištams paaukota didelė dalis tarybos posėdžio, trukusio apie septynias valandas, laiko. Kažin ar toks darbo ritmas ne prabanga, kai vis dar siaučia pandemija, daugelis gyventojų dėl apribojimų negali normaliai gyventi ir dirbti, yra ir kitų neatidėliotinai spręstinų problemų…

Svarstytais klausimais pastebėjimus ir poziciją aktyviai reiškė tarybos nariai E. Razvickas, K. Traškevičius K. Jankauskas, A. Zdanys, R. Makauskas, K. Spūdys, V. Pileckas, V. Pituškienė, K. Dvylys, A. Visockis, J. Bieliauskas, S. Valančius, G. Vieversys J. Grabauskas. Tarybos narė I. Lunskienė, taip pat paragino tarybos narius elgtis pagarbiai vieni kitų atžvilgiu ir kvietė nekreipti dėmesio į feisbuke pasirodžiusius rašinius apie Liudvinavo seniūnijos seniūnės J. Maceikienės galimai netinkamą veiklą.

Darbo ataskaitas už praėjusius metus savivaldybės Tarybai pateikė savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis, Kontrolės ir audito tarnybos vadovas J. Vaičiulis.

 

Vytautas Karsokas

Sūduvos gidas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE