Marijampolės savivaldybės tarybos valdančiųjų kalėdinė ,,dovana” – dvigubas mokestis už pailgintos dienos grupę

Marijampolės savivaldybės tarybos valdantieji prasidėjus Advento laikotarpiui nutarė įteikti Kalėdinę „dovaną“ mokyklų pailgintos dienos grupes lankančių mokinių tėvams. Nuo sausio už šią mūsų savivaldybės mokyklose teikiamą paslaugą jiems teks sumokėti dvigubai didesnę kainą. Tokį sprendimą socialdemokratų bei valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovų balsais priėmė Marijampolės savivaldybės taryba.

Iš tiesų, iki šiol pagal 2018 m. rugsėjo 24 d. priimtą savivaldybės tarybos sprendimą už pailgintos dienos grupę per mėnesį priklausomai nuo mokinio joje praleistų valandų skaičiaus reikėjo mokėti nuo 9 iki 15 Eur. Dabar gi nuo 2022 m. sausio mėnesio už šias paslaugas tėvams teks pakloti jau nuo 20 iki 30 Eur sumą.

Kokios priežastys lėmė tokį socialiai nejautrų sprendimą, savivaldybės tarybos posėdžio metu opozicinei TS-LKD frakcijai negebėjo pagrįstai atsakyti nei valdantieji, nei naujasis savivaldybės švietimo skyriaus vedėjas.

Pagal šio skyriaus darbuotojų paviršutiniškai atliktą mokesčio už pailgintos dienos grupes kitose savivaldybėse palyginimą, buvo surastos tik 3 savivaldybės (Kaunas, Panevėžys ir Lazdijai), kuriose šis mokestis yra didesnis. Deja, nebandyta išsiaiškinti, koks mokestis yra kitose savivaldybėse, ypač savo dydžiu panašiose į Marijampolės. Nesiekta identifikuoti, kokios paslaugos teikiamos mokiniams, lankantiems pailgintos dienos grupes, tuose miestuose, kur mokestis už pailgintos dienos grupę yra didesnis.

Siūlėme šį klausimą dėl mokesčio už pailgintos dienos grupę padidinimo atidėti ir, jei yra reikalinga, jį didinti palaipsniui, ne taip drastiškai, nuo naujų mokslo metų pradžios, bet ne jų viduryje. Tai ypač aktualu mažas pajamas gaunančioms šeimoms, kurioms tenka taupyti kiekvieną eurą. Juk atlyginimai nuo 2018 metų Marijampolėje nepakilo 2 kartus, kad būtų pagrindas dvigubai didinti mokestį už pailgintos dienos grupę. Per pastaruosius trejus metus 2 kartus nepabrango ir jokios kitos paslaugos.

Tačiau Marijampolės savivaldybės tarybos valdantieji jau ne pirmą kartą liko kurti bet kokiems opozicinės TS-LKD frakcijos narių argumentams, kuriuos atremti mėgino nekorektiškai lygindami pailgintos dienos grupės paslaugos kainą su savo pabūdžiu skirtingos individualiai teikiamos auklės paslaugos kaina.

Bet kai nėra kuo tinkamai pagrįsti savo sprendimą, pasitelkiama daugumos balsavimo mašina ir jis priimamas opozicijai nepritariant. Taip atsitiko ir šį kartą.

Taigi, dėl dvigubai padidintos kainos už pailgintos dienos grupę Marijampolės savivaldybės mokinių tėvai turėtų būti „dėkingi“ Marijampolės socialdemokratų bei valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovams, tokiu būdu „pasveikinusiems“ mokinius ir jų tėvus artėjančių Šv. Kalėdų proga.

P.S. Tačiau tuo pačiu metu Marijampolės tarybos valdantieji ne pirmą kartą jau tikra Kalėdine dovana palepino bendrovę „Vidara“, atleisdami nuo žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčio, t.y. iš viso nuo per 3700 Eur mokestinės pareigos. Taip jie siekia kompensuoti šios bendrovės nuostolius, patirtus vykdant rangos darbus pagal sutartį su veiklą jau nutraukusia Kūlokų kaimo bendruomene, ir ateityje atleidinėti ją nuo mokesčių, kol bus kompensuota visa suma. Deja, bet panašaus dosnumo prieš kelis metus nesulaukė Marijampolės dailininkų klubas „Žvilgsnis“, kai, 2018 metais Marijampolei esant Lietuvos kultūros sostine, įgyvendino „Šviesos bokštų“ instaliacijos projektą  ant įmonės „Marijampolės grūdai“ stogo ir dėl lėšų stygiaus liko skolingas rangovui keliolika tūkstančių eurų. Tuomet Marijampolės savivaldybė su dideliu nenoru šią skolą padengė tik iš dalies, o likusį 3-4 tūkstančių eurų likutį dailininkai turėjo padengti savais pinigais. Bet bendrovei „Vidara“ planuojama kompensuoti iki paskutinio cento. Tikėtina todėl, kad jos vadovas – Marijampolės savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcijos seniūnas.

Kęstučio Traškevičiaus, Marijampolės savivaldybės tarybos TS – LKD frakcijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti
3 Komentarai
  1. Irgi marijampolietis sako

    Negi kas dar nepažysta” rašytojo” K. Traškevičiaus? Dėl šio mokesčio jis tiesiog praleido progą patylėti. Teisingai komentuojama – visiškas nesusipratėlis.

  2. Marijampoliete sako

    Gana verkti. Už vaiko priežiūrą po pamokų mėnesį laiko 30 eurų brangu? Visuomet tėvai gali samdyti auklę ir už valandą mokėti nuo 5 eurų. Prailgintoje grupėje vaikai paruošia pamokas, yra užimti kokybiška veikla ir bendrauja. Gana visą atsakomybę už vaiką suversti mokykloms ir norėti visų paslaugų veltui.

  3. Marijampolietis sako

    Tai kad Marijonuose seniausiai viso moka 40 eur, net kalvarijoje brangiau, mola.33 eur. Turi būti gera paslauga su atitinkama kaina, o ne komunizmas, kur viskas visiems nemokamai. Nepasiturintiems mokėti nereikės, jiems yra sudarytas kompensavimo mechanizmas… visisški nesusipratėliai rašo tokias nesamones….

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE