Marijampolės verslo klube – apie BNI ir verslo galimybių plėtrą

Marijampolės verslo klubo įkūrėjo ir Regionų verslo plėtros asociacijos vadovo Vaido Šalaševičiaus iniciatyva Marijampolės verslo klube viešėjo Lietuvos centro ir Vakarų regiono BNI direktorius Mindaugas Daraškevičius. Sūduvos verslininkams jis pristatė iš JAV kilusią ir visame pasaulyje sparčiai populiarėjančią verslo skatinimo organizaciją – BNI, supažindino su jos filosofija, veiklos principais bei galimybėmis.

„Ši tarptautinė organizacija įkurta 1985 metais. BNI – tai pasaulinė verslo ryšių ir rekomendacijų organizacija, kurios nariai yra verslininkai ir profesionalai, padedantys vieni kitų verslams augti ir tikintys pagrindine organizacijos vertybe, kad visada laimi besidalinantys (angl. Givers Gain). Kiekvieną dieną vyksta tūkstančiai BNI susitikimų visame pasaulyje, kuriuose verslo lyderiai susitinka tam, kad megztų naujas pažintis, vystytų pasitikėjimu grįstus santykius bei keistųsi kokybiškomis ir šiltomis verslo rekomendacijomis“, – sako M. Daraškevičius. 

Ši organizacija susikūrė prieš 35 metus, 74 šalyse ji vienija virš 260 tūkst. verslininkų. Lietuvoje veikia 24 BNI priklausantys skyriai. Pagrindinė idėja – padėti vieni kitiems pasiekti norimų tikslų.

„Smulkesniesiems verslininkams aktualu gauti daugiau užsakymų, kad galėtų savo produkciją geriau realizuoti, rasti stambesnių užsakovų. Stambesnieji verslininkai BNI dėka taupo laiką – jie pateikia konkrečius pageidavimus ir sistema pradeda pati veikti jų naudai. Čia būtina garantija kokybiškos paslaugos, nes pats principas yra, kad galėtų vieni kitiems rekomenduoti ir garantuoti tik patikimą partnerį. Mūsų tikslas sukurti Lietuvoje patikimų  verslų organizaciją, kuriais būtų galima pasitikėti“, – teigia M. Daraškevičius.

Pasiteiravus, kaip vertina Lietuvos verslą ir lietuvių verslumą, M. Daraškevičius tikina, jog lietuviai yra labai inovatyvūs, moka prie tam tikrų sprendimų prieiti kūrybiškai. „Deja, vis dar stinga sveikos konkurencijos, dominuoja noras bet kokia kaina peršokti vienas kitą. Trūksta partnerystės, kurią BNI ir stengiasi ugdyti tarp verslininkų. Labai svarbu suvokti, kad kartais būtent partnerystė, o ne konkurencija lemia gerokai didesnius rezultatus ir pajamas“, – tikina M. Daraškevičius.

Verslininkų, kurie tampa BNI vietos klubų nariais susitikimai vyksta kiekvieną savaitę, sutartą dieną, anksti ryte, kad susitikimas netrukdytų, o pagelbėtų verslui. Kartą per mėnesį vyksta didelis renginys – Lyderystės forumas Lietuvoje, o kartą metuose organizuojamas tarptautinis renginys kurioje nors pasaulio šalyje. Dabar Lenkijoje vyks BNI pasaulio verslo atstovų suvažiavimas, kuriame dalyvaus per 2200 respondentų iš visų 74 šalių.

Pirmą kartą Marijampolėje su verslininkais susitikime dalyvavęs M. Daraškevičius tikisi, kad Sūduvos sostinėje taip pat turėtų susikurti BNI skyrius, kuriame susiburtų verslininkai, norintys padėti vienas kitam. Skyriuje turėtų būti ne mažiau kaip 30 verslininkų užsiimančių skirtinga veikla, kurie vadovautųsi geranoriškumo ir partnerystės principais. M. Daraškevičius pabrėžia, kad BNI organizacijoje yra labai griežta atskaita. „Mes matuojame kiekvieno nario įsitraukimą, turim tam specialias programas. Rekomendacijos yra siunčiamos per tam tikrą sistemą, jei jos dėka yra gaunamas užsakymas, atgal siunčiama padėka, nurodant užsakymo sumą. Taip yra matuojamas rekomendacijų efektyvumas. Svarbu, kad rekomendacijos būtų kokybiškos ir tikslingos, kurios virsta užsakymais.

Nuo 2014 m., kai BNI pradėjo savo veiklą Lietuvoje, narystė sparčiai auga. Šiuo metu organizacijai priklauso daugiau kaip 1350 įvairaus profilio verslo įmonių, tarp kurių ir labai stambios įmonės bei žinomi prekių ženklai, ir vidutinio bei smulkaus verslo atstovai.

Pasak M. Daraškevičiaus, BNI Lietuva misija – padėti patikimam verslui augti, suteikiant papildomą pelningų užsakymų srautą. BNI narystė suteikia prieigą prie unikalių verslo plėtros mokymų, leidžia išplėtoti verslo ryšių tinklą ir keistis rekomendacijomis tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje.

„Džiaugiamės, kad BNI verslo plėtros sistema naudojasi ir savo BNI sėkmės istorijomis dalinasi vis daugiau Lietuvos verslų. Tikime, kad bendradarbiaudami ir padėdami vieni kitiems, prisidėsime prie kokybiško verslo vystymo Lietuvoje ir pasaulyje“, – tikino Marijampolės verslo klubo svečias M. Daraškevičius.

Milda Kudirkaitė

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE