Marijampoliečiai aktyviai dalyvavo akcijoje ,,Darom”

Marijampoliečiai aktyviai dalyvavo akcijoje ,,Darom" / Marijampolės savivaldybės administracijos nuotr.

Keturioliktosios akcijos „Darom Marijampolė 2022“ metu buvo tvarkomos 29 teritorijos – 18 mieste, 11 – kaimiškosiose vietovėse. Šunskų miške, šalia Gustabūdžio kaimo, kirtavietėje buvo pasodinta per 2500 eglių ir beržų sodinukų, o Marijampolės Santarvės parke dar 40 naujų želdinių.

Išankstinės registracijos duomenimis akcijoje dalyvavo beveik 1300 dalyvių. Pastebima, kad akcija tampa ne vienos dienos „reiškiniu“, nes tvarkomos teritorijos jau kelios dienos iki akcijos ir kelios dienos po jos.

Probleminės vietos išlieka garažų bendrijų teritorijos, kurioms reikalingas tiesioginis savivaldybės valdžios dėmesys.

Nors akcijos metu surenkamų atliekų kiekiai kasmet mažėja, tačiau rinkti vis dar yra ką. Daugiausia surenkama plastikinių ir stiklinių butelių, kurių nepriima taros surinkimo punktai. Tikėtina, kad Marijampolės mieste atsiradus tekstilės konteineriams, kitų metų akcijos metu bus randamas žymiai mažesnis kiekis batų ir drabužių.

Daug dėmesio šiemet skiriama vandens telkinių pakrančių tvarkai, ir ten pastebimas atliekų kiekio sumažėjimas, o tai leidžia daryti prielaidą, jog ir meškeriotojai tampa vis sąmoningesni. Upių pakrantėse randama šiukšlių, kurias dažniausiai atneša vanduo ankstyvą pavasarį,  kai  stipriai pakyla vandens lygis.

Parkuose ir kitose visuomeninės paskirties vietose daugiausia pasitaiko plastikinių maišelių, pakuočių nuo maisto produktų, kurias po miestą išnešioja stiprūs pavasariniai vėjai iš parkuose esančių šiukšliadėžių ir buitinių atliekų konteinerių, jų tinkamai neuždarius.

Visas akcijos „Darom Marijampolė 2022“ metu surinktas šiukšles planuojama išvežti per savaitę laiko. Pastebėjus neišvežtas šiukšles, prašoma informuoti organizatorius.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE