Marijampoliečiai rinkosi „arbatėlės pas Bulotas“

Šeštadienio popietę marijampoliečiai rinkosi tarpukario advokatų Andriaus ir Aleksandros Bulotų namų kiemelyje į netradicinį renginį „Arbatėlė pas Bulotas“, kuriame klausėsi pasakojimų apie arbatos gėrimo tradicijas, stalo etiketą ir gastronomiją, galėjo susipažinti su tarpukario šokiais.

bulotų namai MarijampolėRenginyje dalyvavęs savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis džiaugėsi, kad restauruotame tarpukario advokatų Bulotų name puoselėjamos gražios kultūrinės tradicijos ir saugomas miesto kultūrinis paveldas. Vicemeras padėkojo Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus  darbuotojams, kurie ieško įvairių veiklos formų ir organizuoja gražius ir netikėtus renginius, pristatydami įdomius, dar neatrastus Marijampolės miesto istorinius kultūrinio gyvenimo klodus.

Susirinkusiems arbatėlės Vilniaus dailės akademijos menotyrininkas, architektas, doktorantas Marius Daraškevičius papasakojo apie stalo serviravimo tradicijas, Kazio Varnelio namų-muziejaus menotyrininkė dr. Aistė Bimbirytė-Mackevičienė supažindino su arbatos gėrimo ceremonija, Vilniaus universiteto prof. dr. Rimvydas Laužikas kalbėjo apie gastranomijos tradicijas.

bulotų namai MarijampolėMarijampolės kolegijos istorinių šokių kolektyvas „Reveransas“ ir jo vadovė Daina Misiukevičienė  supažindino su tarpukario laikmečio šokiais ir kvietė popietės dalyvius jų išmokti bei šokti kartu.

Tarpukario advokatų Bulotų namo prieigos ir staliukai popietei buvo papuošti pavasarinių gėlių puokštėmis. Kieme kvepėjo kava ir arbata, o renginio dalyviai buvo vaišinami VU prof. dr. R. Laužiko parinktais tarpukario laikotarpio valgiais, kuriuos vaišėms paruošė Marijampolės profesinio rengimo centro kolektyvas.

Popietė maloniai nustebino susirinkusius marijampoliečius ir miesto svečius, kurie ne tik išgirdo puikius pranešimus, ragavo tarpukario skanėstus, mėgavosi to meto šokiais, bet galėjo pamatyti muziejaus ekspozicijas ir maloniai pabendrauti miestietiškoje advokatų Bulotų namų aplinkoje.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE