Medienos aukcionų rezultatai !

Valstybinių miškų urėdija II pusmečio medienos pardavimo aukcionų būdu pardavė 75 proc. pasiūlytos medienos, o jos vidutinė kaina sumažėjo 22 proc. lyginant su 2019 m. I pusmečiu. Šiuo metu medienos rinkos vertė kritusi apie 23 proc. lyginant su 2018 metais.

„Aukcionų rezultatai iš esmės sutampa su pasaulinėmis medienos rinkos tendencijomis. Lyginant su 2018 metais medienos kaina rinkoje krito 23 proc., kai kuriais atvejais daugiau nei 40 proc., tad galutinę kainą labiausiai lemia konkurencija medienos rinkoje, o ne kiti išoriniai faktoriai. Verta pažymėti, kad pagal medienos pirkimų apimtis vis dar dominuoja perpardavėjai, eksportuojantys medieną, o ne Lietuvos medienos perdirbėjai”, – teigia aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Aukcionų šių metų antram pusmečiui buvo pasiūlyta įsigyti 682,1 tūkst. m3 žaliavinės medienos ir 128,5 tūkst. m3 miško kirtimo liekanų. Iš viso varžėsi 196 medienos pirkėjai, pateikę 3986 pasiūlymus.

Pagal UAB „Baltpool“ skelbiamą medienos kainų indeksą, nuo 2018 m. pusmetinių aukcionų medienos vertė sumažėjusi apie 23 proc., o atskirų medienos sortimentų rinkos kainos mažėjimas siekia ir iki 40 proc. Pagrindinių ir brangiausiai kainuojančių medienos sortimentų iš pirmo karto parduotas beveik visas pasiūlytas kiekis, o kaina atskirais atvejais netgi buvo padidinta, lyginant su nustatyta pradine. Tai rodo, kad galutinę kainą aukcionuose nulėmė konkurencija medienos rinkoje.

2019 m. II pusmečio medienos pardavimo aukcionai vyko pagal Vyriausybės 2019 m. birželio 19 d. patvirtintą Prekybos valstybiniuose miškuose pagaminta mediena ir miško kirtimo liekanomis tvarką. Joje nustatyta, kad pradinė medienos kaina aukcionuose mažinama 20 proc. (skaičiuojant nuo 2018 m. pabaigoje vykusiuose aukcionuose parduotos medienos kainos) bei papildomai pirkėjams suteikta teisė siūlyti iki 20 proc. mažesnę nei pradinė kainą. Tokie dydžiai nustatyti atsižvelgiant į tai, kad atskirų medienos sortimentų (popierrąsčių, plokščių medienos) ir miško kirtimo liekanų rinkos kaina per pusmetį sumažėjo iki 40 proc. Tą patvirtina ir aukcionų rezultatai, kuomet dalis medienos liko neparduota ir šios medienos pardavimas dar sumažinus jos pradinę kainą bus vykdomas pakartotiniuose aukcionuose, kurių rezultatai bus skelbiami rugpjūčio 26 d.

Aplinkos ministerija, vykdydama Vyriausybės pavedimą, numato toliau tobulinti prekybos valstybiniuose miškuose pagaminta mediena tvarką siekdama užtikrinti skaidrią, sklandžią ir rinkos pokyčių atžvilgiu lanksčią prekybą mediena.

 

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE