Mėgėjiško futbolo fiesta Igliaukoje

Šeštadienį, birželio 19 dieną, Igliaukos miestelyje vyko didelė mėgėjiško futbolo šventė, kurią atlėgus pandemijai surengė VšĮ „Regionų plėtros ir visuomenės gerovės instituto“ komanda.

Pasivaržyti į Igliaukos A. Matučio gimnazijos stadioną tądien buvo atvykę net keli šimtai įvairaus amžiaus vaikų, vyrų, taip pat moterų futbolo komandų iš Šiaulių, Klaipėdos, Prienų, Marijampolės, Panevėžio ir, be abejo, iš pačios Igliaukos.

Pasak šios nepelno organizacijos vadovo Tado Prajaros, kartu su pagalbininkais, savanoriais – Egle Burbaite, Andrium Žarnausku, Daiva Kresninkevičiene, Viktorija Svirupskyte, matydami bei jausdami, jog žmonėms, ypač jaunesnio amžiaus, stinga veiklos, bendravimo, kažkiek gal ir emocinės paramos, o daugelis susiduria su aktyvumo stygiaus problemomis nutarė surengti Igliaukoje dar nematytą mėgėjiško futbolo šou.

Organizatoriai mano, kad šiuo laikotarpiu visuomenė pasiilgusi sporto renginių, kitų laisvalaikio praleidimo formų, kurių metu butų skatinama sveika gyvensena, stengiantis žmones įtraukti, o gal tiksliau pažadinti jų aktyvumą imantis patiems iniciatyvos. Gyventojų bendruomenės, taip pat turėtų išmokti bendradarbiauti su sporto organizacijomis, rengti sporto renginius ir juos populiarinti skirtingose žmonių amžiaus grupėse. T. Prajara minėjo, jog Marijampolės savivaldybei buvo pateiktas projektas „Sportiška ir aktyvi visuomenė“, surasti rėmėjai, savo dovanėlėmis prisidėjusieji prie futbolo turnyro dalyvių skatinimo.

Pirma varžybų dienos pusė buvo skirta vaikams. Su jais dirbo Marijampolės futbolo centro treneriai Justinas Popiera ir Evaldas Grigaitis, jie taip pat teisėjavo varžybų metu, tad vaikai turėjo galimybę patobulinti turimus futbolo įgūdžius, geriau susipažinti su futbolo taisyklėmis. Antroji futbolo šventės dalis buvo skirta jaunimo ir suaugusių futbolo komandų turnyrui. Beje, diena pasitaikė vasariškai karšta, saulė orą įkaitino net iki 30 laipsnių Celsijaus, taigi, futbolininkams reikėjo turėti dideles energijos ir sportinės ištvermės atsargas, nes žaisti tokiam karščiui alinant organizmą išties nelengva.

Turnyras baigtas „Marijampolės močiučių“ moterų futbolo komandos ir vyrų komandos, nugalėjusios šioje mėgėjų futbolo šventėje, „FK Jakai“, parodomosiomis draugiškomis rungtynėmis, kurių momentus, kaip ir visos šventės akimirkas galite matyti šūsnyje nuotraukų perteikiančių tai, kas vyko miestelyje prie Yglos ežero praėjusį šeštadienį.

Ir taip, – prizines vietas iškovojo: Vyrai pirma vieta FK „Jakai“, antra FK „Marijampolės policija“, trečia FK „Šešupė“. Moterys pirma vieta MFK „Marijampolės City – Šešupė“, antra MFK „Fly Ladies“, trečia MFK „Prienai“.

Šios sporto šventės organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Marijampoles futbolo centro komandai ir direktorei Redai Juočienei, UAB „Art Glacio“ ir direktoriui Arūnui Simučiui, Igliaukos seniūnijai ir seniūnui Sauliui Burbuliui, Igliaukos A. Matučio gimnazijos darbuotojams ir direktorei Editai Miklovienei, UAB „Sotas“ ir vadovei Erikai Karosienei, Marijampolės savivaldybės administracijai, Vilkaviškio krepšinio klubui „Perlas“, aprūpinusiam renginį medicininėmis priemonėmis, taip pat Europarlamentarui Juozui Olekai už paramą įgyvendinant šią gražią idėją.

Vytautas Karsokas

Autoriaus ir Skirmantės Vardauskaitės nuotraukose šventės akimirkos, varžybų nugalėtojai ir futbolo fiestos Igliaukoje organizatoriai, taip pat svečiai sveikinusieji varžybų dalyvius

Sūduvos gidas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE