Miškininkai tradiciškai dovanos eglių šakeles

Gruodžio 19-ąją VĮ Valstybinių miškų urėdijos miškininkai sukvies Lietuvos gyventojus į tradicinę akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Nuo 12 valandos šalies miestų ir miestelių aikštėse bus galima sutikti miškininkus, kurie pasiūlys į savo namus parsinešti kvepiančią eglės šaką. O tam, kad galėtumėtę susikurti ir išskirtinių dekoracijų, namo galėsite parsinešti ir kankorėžių.

Jau eilę metų šia akcija skatinama gyventojus atsigręžti į ekologišką vartojimą ir nekirsti, nelaužyti eglučių ar jų šakų miškuose. Kasmet miškininkai išdalina daugiau nei 100 tūkst. eglių šakų, kuriuos papuošia gyventojų namus ir sakų kvapu skleidžia kalėdinę dvasią. Šakelės bus dalinamos iki 19 val.

„Džiaugiamės, kad miškininkams pavyko sukurti tokią ilgai gyvuojančią ir jaukią tradiciją – gyventojai kasmet labai laukia akcijos „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Dovanodami eglutės šakas miškininkai prisideda prie šventinės nuotaikos ir džiugaus švenčių laukimo: eglutės šaką galima puošti kartu su vaikais, gaminti iš jų Kalėdų puokštes ar vainikus. Kalėdų žaisliukais bei kankorėžiais papuošta eglutės šaka taip pat džiugins ir suteiks namams šventinio jaukumo, Kalėdoms būdingo eglutės kvapo. Saugodami gamtą, ragindami rinktis ne kirstą eglutę, o šaką, puoselėjame Kalėdų tradicijas ir tuo pačiu ugdome sąmoningą vartojimą“, – sako Valstybinių miškų urėdijos direktorius Valdas Kaubrė.

Gruodžio 19-ąją, nuo 12 val. akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ vyks:

  • Marijampolėje, J. Basanavičiaus aikštės prieigose, prie kultūros centro.
  • Vilkaviškyje, prie autobusų stoties (naujos).
  • Kazlų Rūdoje, prie parduotuvės „Maxima” ir prie parduotuvės „IKI” (Daukanto g.)
  • Antanave
  • Kalvarijoje, prie autobusų stoties.
  • Šakiuose, Bažnyčios g. 5 Šakiai, prie parapijos namų.
  • Kudirkos Naumiestyje, Dariaus ir Girėno g. 24.

Kaip į savo namus Kalėdų dvasią šaukia Sūduvos regiono gyventojai, teiravomės Kazlų Rūdos gatvėse. Štai ką mums atsakė gyventojai:

„Mes puošiame dirbtinę eglę. Turime jau turbūt penkerius metus tą pačią ir labai džiaugiamės. Nors už ją nemažai sumokėjome, bet tarnaus dar tikrai ilgus metus“ – sakė kazlųrūdietis Vytautas. O paklaustas, ar namie netrūksta gyvos eglės kvapo, atsakė: „Gyvename visai prie miško, tai tą kvapą kasdien jaučiame į kiemą išėję“.

Tuo tarpu pensininkė Genovaitė pasakojo, kad jai priimtiniau tikro medelio kvapas: „Kai buvome jaunesni patys ir vaikai, anūkai mažiukai buvo, visada eglę puošdavome gyvą ir kuo didesnę! Dabar jau tik šaką puošiame kelinti metai“. Paklausta ar šaką gauna iš miškininkų, Genovaitė prisipažino, kad akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ vis praleidžia, todėl šaką pjauna nuo savo kieme augančios eglutės.

„Nuo praėjusių metų šeimoje pradėjome naują tradiciją – perkame eglutę vazonėlyje, ją puošiame, o atėjus pavasariui – ją persodiname savo kieme,“ – apie savo namus puošiančią eglutę pasakojo Rima.

Ir Jus kviečiame dalyvauti apklausoje ir pasidalinti, kokią eglę savo namuose puošiate Jūs?

 

Portalo „Sūduvos gidas“ parengta pagal VĮ Valstybinių miškų urėdijos informaciją

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE