Monika Navickienė po vizito Marijampolėje: savivaldybės turėtų aktyviau bendradarbiauti su NVO

Marijampolėje apsilankiusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė padėkojo rajono savivaldybei už teiktą tikslinę paramą nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusiems ir pajamas praradusiems rajono gyventojams, taip pat už lyderystę vykdant žmonių su negalia institucinės globos pertvarką. Ministrė paragino visas savivaldybes į socialinių paslaugų plėtros procesą aktyviau įtraukti rajone veikiančias nevyriausybines organizacijas.

„Tik glaudžiai bendradarbiaujanti su vietos bendruomene ir girdinti žmonių lūkesčius savivalda – sėkmės raktas į greitą ir tikslingą gyventojų socialinių poreikių atliepimą”, – sako ministrė M. Navickienė.

Marijampolės savivaldybė, reaguodama į socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) prašymą užtikrinti papildomos socialinės paramos skyrimą gyventojams, kurių pajamos dėl COVID-19 pandemijos sumažėjo, skyrė tikslinę paramą materialinius sunkumus patiriantiems asmenims, taip sušvelnindama dėl pandemijos kilusias socialines pasekmes gyventojams. 2020 m. papildomą socialinę paramą Marijampolėje gavo 661 asmuo, paramai skirti beveik 189 tūkst. eurų.

Aktyvus Marijampolės savivaldybės įsitraukimas į institucinės globos pertvarką

Marijampolės rajono savivaldybė išsiskiria politine lyderyste ir atsakomybe įgyvendinant žmonių su negalia institucinės globos pertvarką – meras ir savivaldybės administracija  nuo pat pertvarkos proceso pradžios aktyviai įsitraukė į pertvarkos įgyvendinimą.

2020 m. pabaigoje grupinio gyvenimo namuose Marijampolės savivaldybėje gyveno 10 asmenų. 2021 m. kovo mėn. įsteigti antri grupinio gyvenimo namai, kuriuose apsigyveno dar 10 asmenų. Šiuo metu Marijampolės regione pertvarkomi Kalvarijos ir Didvyžių socialinės globos namai. Planuojama pastatyti šešis grupinio gyvenimo namus, įsigyti tris butus apsaugoto būsto veikloms. Asmenims su intelekto ir psichikos negalia planuojama įkurti 66 apgyvendinimo vietas (iš jų 7 vietas vaikams) ir 12 vietų užimtumo paslaugoms teikti. Taip pat planuojama suremontuoti patalpas socialinių dirbtuvių veiklai vykdyti.

Marijampolės rajonas dalyvauja paslaugų žmonėms su negalia plėtros projekte „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra”. Šiuo metu savivaldybėje paslaugas gauna 46 asmenys su intelekto ar psichikos negalia. Iš viso nuo 2020 m. gegužės mėnesio paslaugas gavo 76 asmenys. Numatyta, kad iki projekto pabaigos 2023 m. apsaugoto būsto paslaugą gaus 40 asmenų, pagalbą priimant sprendimus – 35 asmenys, socialinių dirbtuvių paslaugą – 20, įdarbinimo su pagalba paslaugą – 45 asmenys. Visas šias paslaugas teikia projekto partneriai – daugiausia nevyriausybinės organizacijos.

„Labai svarbu, kad savivaldybės domėtųsi savo teritorijoje esančių socialinės srities nevyriausybinių organizacijų veikla ir stiprintų su jomis bendradarbiavimą teikiant paslaugas rajono gyventojams. Pasitelkiant nevyriausybinį sektorių, galima pagerinti paslaugų kokybę ir efektyvumą”, – pabrėžė socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė.

Marijampolėje ministrė susitiko su savivaldybės vadovais, socialinės srities nevyriausybinių organizacijų bei verslo atstovais. Ministrė apsilankė dienos centre vaikams su raidos sutrikimais „Suvalkijos saulytės”, senjorų dienos centre ir žmonių su intelekto bei psichikos negalia socialinėse dirbtuvėse ,,Židinys”, sportininkus su negalia vienijančioje organizacijoje „Siekis” bei besikuriančioje bendruomenėje „Cukrinukai”, vienijančioje diabetu sergančius vaikus ir jų šeimas. Ministrė taip pat apsilankė didžiausiuose Marijampolėje bendruomeniniuose vaikų globos namuose „Sonatos namai”, kuriuose šeimynomis gyvena 20 tėvų globos netekusių vaikų. Lydima savivaldybės atstovų, ministrė M. Navickienė apsilankė ir Marijampolės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ-e) bei čia įsikūrusioje UAB „Dovista”, kuri yra didelė investuotoja ir darbo vietų kūrėja visame regione.

SADM informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE