Muziejų jungimas: savivalda nesutaria, kultūrinis darbas vietoje nestovi

Dar spalio mėnesį Marijampolės savivaldybės Tarybos posėdyje priimtas sprendimas reorganizuoti Marijampolės kraštotyros muziejų prie jo prijungiant Prezidento Kazio Griniaus memorialinį muziejų, vis dar sulaukia daugybės prieštaringų vertinimų. Ir vakar vykusiame miesto Tarybos posėdyje šis klausimas susilaukė aršių diskusijų. Viena vertus, nuo pertvarkos pradžios akcentuojama svarba sutaupyti dalį lėšų vadovavimo išlaidoms, kita vertus – ar dėl sutaupyto pusantro etato verta sujungti viso Marijampolės krašto identitetui svarbius objektus? Kad ir kaip bebūtų, jau kovo 1-ąją abi kultūros įstaigos pasitiks bendru, Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus, vardu.

Susijungimui aktyviai ruošiamasi

Šiuo metu Marijampolės kraštotyros muziejuje yra 21,75 darbuotojų etatai, o Prezidento Kazio Griniaus memorialinis muziejus turi 3,5 etato pareigybes. Posėdžio metu Taryba patvirtino didžiausią leistiną naujojo

Prezidento K. Griniaus memorialinis muziejus. Muziejaus archyvo nuotr.

pavadinimo muziejaus pareigybių skaičių 23,75 etato, taip buvo sutaupyta 1,5 darbuotojo etatas. Tiesa, Prezidento Kazio Griniaus memorialinio muziejaus direktorei turėtų būti pasiūlytos kitos pareigos naujo pavadinimo muziejuje.

Marijampolės kraštotyros muziejaus direktorius Antanas Pileckas patikino, kad susijungimui aktyviai ruošiamasis. „Vyksta aktyvūs pasiruošimo darbai: ruošiami nauji nuostatai, pareigybių aprašai, funkcijų sujungimai…“ – sakė direktorius. A. Pileckas patikino, kad muziejaus darbo pozicijos mažinamos ne kultūros darbuotojų sąskaita.

Lankytojai nebus klaidinami

„Visgi, Marijampolės kraštotyros muziejus, gyvuojantis jau 85-erius metus, seniausias Suvalkijoje, praranda savo identitetą, keičiama jo kryptis.Kaip manote, ar nebus painiavos atvykus į mūsų muziejų, pavadintą Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejumi, čia nerasti Prezidento K. Griniaus ekspozicijos?,“ – paskelbus apie muziejų sujungimą buvo rašoma Marijampolės kraštotyros muziejaus Facebook paskyroje.

Panašu, kad nuogąstavimams dėl kultūros ir istorijos ištroškusių lankytojų klaidinimo kilti neturėtų. Marijampolės kraštotyros muziejaus direktorius patikino, kad su Savivaldybe pavyko pasiekti kompromisą ir ant muziejų pastatų išliks senosios pavadinimų iškabos.

Marijampolės kraštotyros muziejus. Muziejaus archyvo nuotr.

Kultūriniai darbai muziejuose nestovi vietoje

Nors muziejai šiuo metu yra įsisukę į biurokratinius jungimosi darbus, A. Pileckas pasidžiaugė, kad kultūrinis darbas vietoje nestovi. „Naujų idėjų edukacijoms, ekspozicijai ieškoma nuolat. Pavyzdžiui, pernai pradėti darbai modernizuojant Lietuvos partizanų ekspoziciją stipriai stumiasi į priekį,“ – pasakojo muziejaus direktorius.

Dar vienas svarbus darbas, kuris nestovi vietoje – P. Vaičaičio gatvės 16-ąjame name vykstantys darbai. Istorinis pastatas ne tik rekonstruojamas, tačiau ir jame vyksiančioms veikloms skiriamas reikšmingas dėmesys. „Pastatas pasitarnaus ne tik kultūrinėms veikloms ir edukacijoms, – sakė A. Pileckas, – muziejus nuolat pasipildo naujais eksponatais, saugyklos perkrautos, todėl planuojama dalį  ekspozicijos perkelti ir į P. Vaičaičio gatvėje esančias patalpas“.

Darbo pasiūlymai

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE