Naujai skaičiuojami mokesčiai už atliekų tvarkymą

Pastaruoju metu UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centre ir jo padaliniuose, esančiuose visose savivaldybėse – klientų gausa. Gyventojai sulaukė mokėjimo pasiūlymų už atliekų tvarkymą ir kai kuriems jų kilo daug neaiškumų dėl naujai suskaičiuotų mokesčių.

Įgyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimtus teisės aktus, nuo 2017 metų sausio 1 d. Marijampolės regione (Marijampolės, Kazlų Rūdos, Kalvarijos, Vilkaviškio rajono ir Šakių rajono savivaldybėse) patvirtinta dvinarė mokesčio už atliekų tvarkymą mokėjimo tvarka, pagal kurią mokestis už atliekų tvarkymą susidarytas iš dviejų dalių: pastoviosios ir kintamosios. Pagal regiono savivaldybių tarybų patvirtintus sprendimus pastovioji dalis, kurią sudaro atliekų tvarkymo sistemos išlaikymo kaštai, skaičiuojama kiekvienam gyvenamojoje valdoje deklaruotam asmeniui.

Kintamoji dalis skaičiuojama pagal deklaruotų ir šiuo metu valdoje gyvenančių asmenų skaičių. Šią mokesčio dalį sudaro išlaidos, kurių reikia einamaisiais metais atliekoms surinkti bei sutvarkyti. Asmenims, deklaravusiems gyvenamąją vietą būste (bute, name), bet ten negyvenantiems ilgiau kaip 3 mėnesius, pateikusiems dokumentus apie laikiną išvykimą, kintamosios dalies mokėti nereikės ir ji nebus skaičiuojama. Minėtus dokumentus turite pateikti į UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro klientų aptarnavimo skyrius pagal gyvenamąją vietą žemiau nurodytais adresais.

UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras naudojasi VĮ Registrų centras teikiamais gyventojų registro duomenimis. Jei gautuose mokėjimo pasiūlymuose už atliekų tvarkymą pastebėjote neatitikimų dėl gyventojų skaičiaus, duomenis suderinti arba patikslinti reikia vykti į seniūnijas pagal savo gyvenamąjį vietą.

Pastoviosios dalies tarifas 1 asmeniui (su PVM) – 1,03 Eur / mėnesiui.

Kintamosios dalies tarifas 1 asmeniui (su PVM) – 1,08 Eur / mėnesiui.

Mokesčiai dabar skaičiuojami gyvenamajam būstui (butui, namui) nepriklausomai nuo jo dydžio, tik pagal jame deklaruotų asmenų skaičių.

Mokesčio dydis Eur / mėn 1 asmuo 2 asmenys 3 asmenys 4 asmenys ir daugiau asmenų
Pastovioji dalis 1 mėn. 1,03 2,06 3,09 4,12
Kintamoji dalis 1 mėn. 1,08 2,16 3,24 3,24
IŠ VISO už mėnesį: 2,11 4,22 6,33 7,36
Pastovioji dalis už 3 mėn. 3,09 6,18 9,27 12.36
Kintamoji dalis už 3 mėn. 3,24 6,48 9,72 9,72
IŠ VISO už ketvirtį: 6,33 12,66 18,99 22.08

Fiziniams asmenims, turintiems sodų valdas su nameliais sodų bendrijose ir garažus garažų bendrijose, taip pat nustatyti mokesčiai už atliekų tvarkymą: 0,90 Eur už sodo valdą ir 0,60 Eur už garažą per mėnesį.

Fiziniams asmenims, kuriems UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro suformuotame mokėjimo pasiūlyme už atliekų tvarkymą duomenys yra tikslūs ir teisingi, niekur kreiptis nereikia. Prašome sumokėti mokesčius.

Dėl duomenų, naudojamų skaičiuojant mokesčius už atliekų tvarkymą, tikslinimo galima kreiptis į UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro klientų aptarnavimo skyriųVilkaviškyje, J. Basanavičiaus a. 11-210, tel. / faks.: 8 342 20 700, el. paštas:vilkaviskis@maatc.lt.

Vilkaviškio rajono savivaldybės inf. 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.