Neuromenas – minčių gijos šilko gijose

Bandau meniškai pažvelgti į mąstymo ir sąmonės ištakas. Kaip mes suvokiame save ir kitus, kaip atsiranda socialiniai santykiai, iš kur atsirado įvairios kultūros ir civilizacijos? Paprastai tariant, meno pagalba bandau surasti atsakymus į šiuos esminius mūsų būties klausimus. Neuromeno skraistės yra naujausia mano meninių tyrinėjimų išraiška.“ Dr. Audrius Plioplys

Dr. Audrius Plioplys – JAV lietuvis, profesionalus menininkas ir garsus neuromokslininkas. Prieš 40 metų savo meno studiją pavertė neurologijos tyrimų laboratorija, taip sujungdamas neuromokslą su menu. Šioje meno laboratorijoje gimsta ekspresyvūs šiuolaikinio meno kūriniai – šilko skraistės, perteikiančios žmogaus sąmonės ir minčių klodus.

 

Čikaga 2022 balandis
Čikaga 2022 balandis

 

Menininkas savo kūriniuose sugeba ekspresyviai sujungti net tris dimensijas – gilų turinį, vidinį pasąmonės dialogą ir vizualinius elementus. Skraisčių dizaino ir prasmės daugialypiškumas atitinka mūsų mąstymo kompleksiškumą.

 

Šiuose spalvinguose kūriniuose nagrinėjamos ir įvairios socialinės temos: lygios teisės, imigracija, individo pritapimas/nepritapimas visuomenėje. Menininkas daug dėmesio skiria savo genealoginėms šaknims, todėl darbuose dažnai aptinkami lietuviški motyvai (gimtųjų jo protėvių vietų originalūs metraščių išrašai, tekstų, nuotraukų fragmentai ir pan.).

Dr. Audriaus Plioplio kūriniai neįprasti ne tik savo išraiška, bet ir mintimi. Mokslininkas meniškai sugeba įprasminti nervinio audinio vingrybes ant natūralaus šilko, pasitelkdamas ryškų koloritą.“ Mados žurnalistė Loreta Steffens, „Draugas“ 2022-04-07

 

Audrius Plioplys yra aktyvus „Pasaulio Sūduviečių“ bendruomenės, jungiančios vaizduojamojo meno kūrėjus, augusius Sūduvoje ir pasklidusius po pasaulį, narys. Tai lėmė, jog ir pirmoji Neuromeno skraisčių paroda – madų šou įvyko 2021 m. Virbalyje. Tais pačiais metais vyko parodos ir madų šou Marijampolėje, Vilniuje ir Čikagoje. 2022 m. balandžio mėn. menininkas pristatė naujausią skraisčių kolekciją Čikagos Lietuvių jaunimo centre.

Netrukus A. Plioplys savo naujausius darbus pristatys ir Lietuvos meno entuziastams:

  • 2022 m. birželio 10 d. Marijampolės kultūros centre

  • 2022 m. birželio 12 d. Virbalio liuteronų bažnyčioje

 

Daugiau informacijos:

https://www.SilkNeuroArt.com/

http://www.Plioplys.com/

IG: @PlioplysArt

FB: @Silk NeuroArt

Kristina Čeponienė

Šilko NeuroMenas

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE