Nuo COVID-19 nukentėjusiems savivaldybės verslams suteiktos mokestinės lengvatos

Šią savaitę vykusiame Marijampolės savivaldybės tarybos posėdyje daug dėmesio skirta mokestinių lengvatų suteikimui nuo COVID-19 pandemijos ir dėl įvesto karantino nukentėjusiems savivaldybės verslininkams. Savivaldybės taryba pritarė darbo grupės pasiūlytus verslus atleisti nuo nekilnojamojo turto, valstybinės žemės nuomos ar žemės mokesčių. Bendra verslui suteiktų lengvatų suma – 12 tūkst. eurų.

Pasak Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojo ir darbo grupės pirmininko Pauliaus Marozo, verslininkai vis dar gali kreiptis dėl lengvatų ir kitų pagalbos priemonių: „Procesas kiek užtruko, nes darbo grupėje turėjome įvertinti visų prašymų pagrįstumą. Tačiau džiaugiuosi, kad galėjome prisidėti prie sąlygų verslui palengvinimo, o Taryba pritarė visiems siūlymams.  Taip pat primenu verslininkams, kad jie ir toliau gali kreiptis dėl savivaldybės paramos“.

Marijampolės savivaldybės mero potvarkiu sudaryta Marijampolės savivaldybėje veikiančių verslo įmonių ir individualiai dirbančių verslininkų, nukentėjusių dėl šalyje įvesto karantino, paramos priemonių rengimo darbo grupė pavedė Marijampolės savivaldybės mokesčių lengvatų komisijai nagrinėti prašymus ir priimti sprendimus dėl lengvatų taikymo. Komisija, vadovaudamasi Valstybinės žemės nuomos mokesčio, žemės mokesčio, nekilnojamojo turto mokesčio lengvatų suteikimo tvarkos aprašu ir LR Vyriausybės nutarimo Nr. 207, 3.2. punktu,  išnagrinėjo pateiktus prašymus.

Prašymą dėl lengvatos gali teikti verslininkai, kurių veikla karantino laikotarpiu buvo apribota LR Vyriausybės nutarimo 3.2. punktu: kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigos, sveikatinimo paslaugų centrai, sanatorijos, poilsio centrai, viešbučiai, viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės, barai, naktiniai klubai ir kitos pasilinksminimo vietos, parduotuvės, prekybos ir (arba) pramogų centrai, išskyrus maisto, veterinarijos, vaistinių ir optikos prekių pardavimą, turgavietės, išskyrus maisto, taip pat grožio paslaugų teikėjai ir lošimo namai.

Nuo savivaldybei mokamų mokesčių taip pat gali būti atleidžiamos įmonės ir verslo veiklą vykdantys privatūs asmenys, kurių patirtos prastovos dėl karantino sudarė daugiau kaip 50 proc. įmonės veiklos apimties karantino laikotarpiu, vertinant prastovos trukmę ir darbuotojų, kurie buvo skaičių.

Lengvata apskaičiuojama pagal 2019 m. priskaityto valstybinės žemės nuomos mokesčio, žemės mokesčio ir nekilnojamojo turto mokesčio sumą, tačiau ne ilgesniam kaip 3 mėn. laikotarpiui. Informacija apie suteiktas lengvatas bus perduota Valstybinei mokesčių inspekcijai, kuri lengvatą pritaikys apskaičiuodama šių metų mokesčio sumą.

Daugiau apie Marijampolės savivaldybėje taikomas pagalbos verslui priemones skaitykite https://bit.ly/3bhYjbD

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE