Odos ligų pirmieji simptomai. Kaip juos pastebėti?

Odos ligos – labai rimta ir įkyri bei pavojinga sveikatos problema. Odos ligų būna pačių įvairiausių. Jos skiriasi savo sukeliamais simptomais ir rimtumu, tačiau viena yra bendra – kiekvienas norime jų išvengti ir, jei įmanoma, užkirsti kelią jų pasikartojimui ar, apskritai, atsiradimui. Šiame straipsnyje pasistengsime apžvelgti, kokie dažniausiai būna pirmieji odos ligų simptomai – kaip juos pastebėti ir ką daryti juos pastebėjus, o kada kreiptis pagalbos.

Simptomai ir populiariausios ligos

Natūralu, kad odos ligų simptomai pastebimi ant odos. Todėl apžvelkime populiariausias odos ligas ir jų sukeliamus simptomus, išskirdami tuos, dėl kurių reikėtų kreiptis pas specialistus.

Acne

Tai – ant veido, kaklo, pečių, krūtinės ar net nugaros išdygę spuogeliai, inkštirai ir pabėrimai. Jeigu jaučiate didelį diskomfortą arba simptomai nepareina per ilgą laiką – kreipkitės į specialistus.

Pūslelinė

Jeigu aplink jūsų lūpas atsirado skausminga, raudonos ar rausvos spalvos pūslė/darinys, kuris yra dirglus ir skaudus, tai gali būti pūslelinė. Ją gali lydėti ir pakilusi temperatūra, kūno skausmai, net ištinusios limfos.

Dilgėlinė

Tai – įkyri ir nemaloni odos liga, kurią sukelia kontaktas su alergenais. Šios ligos simptomas yra niežtintys, iškilūs gumbeliai, kurie atsiranda įvairiose odos vietose, kurios kontaktavo su alergenais. Gumbeliai gali būti įvairaus dydžio, formų.

Egzema

Dažnas odos sutrikimas, dėl kurio vietomis oda gali sausėti, niežėti arba pasidaryti labai išberta. Dažniausiai egzema sukelia gelsvos arba baltos spalvos odos atplaišas.

Tymai

Tymų simptomai yra ne tik išberta viso kūno oda, bet ir karščiavimas, ašarojančios akys, kosulys, varvanti nosis. Tymus dar išskiria burnoje atsirandantys paraudimai su melsvos ar baltos spalvos centru.

Kaip elgtis pastebėjus simptomus?

Nors ir sukelia nepatogumų ir diskomfortą, dauguma odos ligų yra pagydomos. Didžiąją dalį įmanoma pagydyti naudojant tepalus ir kremus, papildant mitybos racioną vitaminais, o rimtesniais atvejais reikia receptinių vaistų, antibiotikų ar net injekcijų, o gal ir lazerinės terapijos.

Pastebėjus simptomus, kurie atrodo pavojingai arba ilgai nepraeina, verta kreiptis į profesionalius dermatologus. Kokybiškas dermatologų paslaugas internetu galite rasti užsukę į https://www.lazeriniscentras.lt/ ir kreipęsi dėl nuotolinės konsultacijos. 

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE