Patogus ir saugus dokumentų legalizavimas

Įregistravote santuoką Lietuvoje, bet norite, kad ji galiotų ir kitoje šalyje? Tam reikalingas dokumentų legalizavimas, atliekamas legalizuojant juos pažyma, vadinama Apostille. Apostilizavimo metu tvirtinamas parašo, pasirašiusio asmens pareigų ir antspaudo, esančių dokumente, tikrumas. Nors dokumentus legalizuoja Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija, apostilizuoti juos gali tik notarų biurai. Išvenkite nereikalingų rūpesčių ir sutaupykite brangų savo laiką patikėdami mums visą dokumentų legalizavimo procesą.

Be santuokos liudijimų, apostilizuojami ir kiti civilinės rūšies dokumentai, tokie kaip gimimo, mirties, ištuokos liudijimai, notariniai įgaliojimai ar parašo tvirtinimai. Be to, apostilizuojami administraciniai dokumentai bei notariniai aktai, raštai išduoti valstybės, savivaldybės institucijų, pareigūnų, prokurorų, teismo pareigūnų arba teismo sprendimą vykdančių asmenų. Ši procedūra taip pat legaliai taikoma oficialiems dokumentų tvirtinimams bei notarų nuorašams, kuriuos pasirašė fiziniai asmenys.

Kaip turi atrodyti legalizavimui paruošti dokumentai?

Žinoma, dokumentai privalo būti tvarkingi ir įskaitomi. Taikant dokumentų legalizavimą Apostille taip pat būtinas apskritas antspaudas su Vyčio ženklu. Jei raštai sudaryti iš kelių lapų, juos reikia susiūti ir legalizuoti kiekvieną atskirai. Yra atvejų, kai apostilizavimo procesas negali būti taikomas, pavyzdžiui, jei dokumento išdavimo data siekia 1990 m. kovo 11 d. ir jis pažymėtas Lietuvos Tarybų Socialinės Respublikos atributika. Tokiu atveju dokumentas turi būti pakeistas nauju arba turi būti gautas dokumentą patvirtinantis išrašas iš Civilinės metrikacijos biuro.

Priklausomai nuo to, kokiai šaliai teikiami legalizuoti dokumentai, notaras prie lietuviško dokumento turi prisegti A4 formato lapą (Apostille).  Dokumentų legalizavimas Apostille  gali būti atliktas ir kito asmens dokumentams be to asmens dokumento originalo ar kopijos. Asmens dokumentas reikalingas tik tais atvejais, kai legalizuojami savi dokumentai.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.