Patvirtintas 2020-ųjų metų Marijampolės savivaldybės biudžetas

„Taryba patvirtino svarbiausią šių metų sprendimą – 2020 metų savivaldybės biudžetą, kuris siekia 57430, 3 tūkst. eurų – gerokai didesnį (6 milijonais) nei tvirtintą pernai vasario mėnesį. Džiaugiuosi ir dėkoju kolegoms, kurie palaikė, kurie išgirdo argumentus. Žinoma, visada yra vietų, kurias reikėtų daugiau finansuoti, darbų, kuriuos reikėtų jau dabar daryti, tačiau po atkaklių diskusijų, susitikimų su gyventojais, įvairių pasiūlymų svarstymo, siūlome šiais metais gyventi taip, kaip priimtame sprendime. Visada atsakingai planavome biudžetą, nenusileidome į populistinius, iš esmės nieko nesprendžiančius siūlymus ir visada galvojame apie tvarų savivaldybės vystymąsi ir augimą“, – patvirtintą biudžetą komentuoja savivaldybės meras Povilas Isoda.

2020 m. savivaldybės biudžetas parengtas pagal 11 Savivaldybės tarybos patvirtintų programų, pagal asignavimų valdytojus, pagal finansavimo šaltinius ir pagal priemones, remiantis savivaldybės strateginiu veiklos planu. Šiais metais, kaip ir praėjusiais, didžiausia dalis tenka švietimo ir ugdymo proceso kokybės užtikrinimui.

Daugiausia pajamų, kaip ir kasmet, planuojama surinkti iš gyventojų pajamų mokesčio. Biudžete taip pat numatyta lėšų ir svarbiems savivaldybės infrastruktūros objektams. Darbo užmokesčio fondas pagal sudarytą biudžetą didėja visose srityse.

Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Romualdas Makauskas praėjusius, 2019-uosius, metus vertina teigiamai ir sako, jog biudžetas buvo suplanuotas išties apgalvotai ir atsakingai. Šių metų biudžeto projektas taip pat buvo plačiai išdiskutuotas visuose komitetuose kartu su Tarybos nariais.

„Prognozuojame, jog šiais metais didžiąją biudžeto dalį sudarys gyventojų pajamų mokestis (GPM). Tokį didelį surenkamą GPM lemia tai, kad mūsų savivaldybėje augo dirbančiųjų skaičius. Naujos darbo vietos ir augantis dirbančiųjų skaičius sąlygojo ir atlyginimų auginimą, todėl surenkamas GMP ir nulemia didžiąją Savivaldybės biudžeto dalį“, – sakė R. Makauskas.

Pasak mero, pagrindiniai naujojo biudžeto akcentai: didesni atlyginimai viešojo sektoriaus darbuotojams – didėja bazinis dydis, minimali alga, minimalūs koeficientai. Atskiru susitarimu didėja kultūros sektoriaus darbuotojų atlyginimai. Kaip buvo žadėta, po kultūros ir sporto įstaigų reorganizavimo skiriamas finansavimas šių įstaigų remontams: Dramos teatrui – 100 tūkst., Sporto centrui – 40 tūkst., Žaidimų sporto mokyklai – 20 tūkst., Muziejaus rūsio įrengimui – 48 tūkst., „Bulotos namo“ Vaičaičio gatvėje remonto užbaigimui – 85 tūkst., Kultūros centro prisidėjimui prie projekto ir orkestro duobės įrengimui – 120 tūkst. eur. Taip pat bus pradedami tvarkyti mokyklų stadionai – „Ryto“ pagrindinei mokyklai skiriame 100 tūkst. eurų. Atskirų darželių, mokyklų remontams (tvoros, san. mazgai, stogai, naujų darželio grupių įrengimui, klasių perkėlimui) – virš 300 tūkst. eur. Bus gerinamos ugdymosi sąlygos „Žiburėlio“ darželyje-daugiafunkciame centre (remontai ir keltuvų įrengimas neįgaliesiems). Gyventojų saugumui užtikrinti bus įrengiamos 65 naujos vaizdo stebėjimo kameros mieste ir 4 greičio matuokliai. Pradedami remontuoti Mokolų mikrorajono šaligatviai – bus sutvarkytas Mokolų gatvės kairės pusės šaligatvis nuo Vilkaviškio gatvės iki J. Ambrazevičiaus – Brazaičio gatvės. Iki 354 tūkst. eur padidintas finansavimas daugiabučių namų automobilių stovėjimo aikštelių rekonstravimui.

Esant būtinybei savivaldybės biudžetas gali būti koreguojamas.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE