Plutiškės pretenduoja tapti Kazlų Rūdos kultūros sostine

Jau ne pirmus metus liepos pabaigoje ir rugpjūčio pradžioje Plutiškės tampa Kazlų Rūdos kultūros sostine, sukviečiančia pačius geriausius Lietuvos atlikėjus, dovanojančius savo pasirodymus ir miestelio, ir viso rajono gyventojams. Plutiškių šventėje, vykusioje liepos 30 dieną, pasirodė ne tik vietiniai kolektyvai, tačiau ir Lietuvos atlikėjų žvaigždynas: Vaida Genytė, Liudas Mikalauskas, Egidijus Bavikinas ir pučiamųjų sekstetas „Brass bravo“. Jie, susirinkusiai žiūrovų miniai, kurių buvo apie penki šimtai, padovanojo gražiausias senosios lietuvių estrados dainas.

Tačiau šventė Plutiškėse tuo nesibaigė, po savaitės buvo iškilmingai paminėti tradiciniai Porciunkulės atlaidai, kuriuose koncertavo valstybinis choras „Vilnius“. Tai vienas iškiliausių Lietuvos kolektyvų, kuris dainavo pilnutėlėje Porciunkules-atlaidai-Plutiskese-5Plutiškių Šv. Juozapo bažnyčioje. Klausytojai užpildė visus bažnyčios suolus, pastatytas papildomas kėdes, o stovinčių žiūrovų jau nebuvo įmanoma suskaičiuoti prieš renginį. Toks žmonių susidomėjimas parodė, jog mažas miestelis bent savaitei gali tapti kultūros lopšiu, galinčiu konkuruoti net su įvairiais miestų festivaliais.

Kalbinti Plutiškių bendruomenės nariai pažadėjo, jog per ateinančius metus sieks miestelio tvenkinio pakrantėje pastatyti vasaros estradą, pasodinti bendruomeninį parką, kuriame būtų įkurdinta viena didžiausių magnolijų kolekcijų Lietuvoje, ir toliau organizuoti tokius renginius, kurie vasaros viduryje sukviestų visus savivaldybės gyventojus ir svečius pasiklausyti geriausių Lietuvos kolektyvų.

Vykusiuose renginiuose buvo galima išvysti krašto apsaugos ministrą Juozą Oleką, socialinės apsaugos ir darbo ministrę Algimantą Pabedinskienę, savivaldybės vicemerą Justiną Kazlą, seimo narius ir net svečius iš JAV. Klausytojai pildę koncertų auditoriją iš Kauno, Marijampolės ir kitų Lietuvos miestų.

Naujoji Plutiškių bendruomenės taryba, kurią sudaro dainininkai Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas, Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos nariai Tadas Šalkauskas, Daiva Juknevičienė, Remigijus Navickas, Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centro direktorė Žibutė Šilingienė bei kiti aktyvūs bendruomenės nariai, išsikėlė tikslą savo mylimą miestelį paversti kultūros centru visai savivaldybei, reprezentuojančiai mūsų kraštą visoje Lietuvoje.

Sigutė Mikalauskienė

Dariaus Giraičio foto

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE