• Artimiausi renginiai
  • Savaitgalis
  • Receptai
  • Sūduvos istorija
  • Pranešk
  • Įmonių katalogas
Šeštadienis, 6 birželio
Sūduvos Gidas
Justicija
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Po metų pertraukos EP sesija Strasbūre buvo ypač turininga

2021-06-11
Politika
Laikas: 3 min skaitymo
A A
Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė

Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė

Šią savaitę Europos Parlamento (EP) nariai Rasa Juknevičienė ir Andrius Kubilius apžvelgė Strasbūre, grįžę posėdžiauti daugiau nei po metų pertraukos.

Pokalbį klausykite:

EP dirba dviejose vietose: Briuselyje ir Strasbūre. Klausimas dėl sesijų poreikio Strasbūre keliamas beveik kiekvienoje kadencijoje. EP narės R. Juknevičienės nuomone, šįkart po pandemijos sugrįžta per anksti, nes dar ne visi nariai ir jų padėjėjai yra vakcinuoti – Briuselyje dar nėra visuotinio skiepijimo. Strasbūras palengva grįžta prie įprastinio gyvenimo ritmo, bet lieka dar daug apribojimų: komendanto valanda, kavinių darbo laiko ribojimas ir t. t.

Nepaisant to, sesijos darbotvarkė buvo ypač turininga. A. Kubilius, pristatydamas rezoliuciją dėl įvykių Rusijoje, pabrėžė, kad demokratija ir žmogaus teisės toje šalyje gniuždomos naujais metodais – išleista įstatymų serija, dėl kurių  visuomeninės Rusijos ir užsienio organizacijos yra paskelbiamos ekstremistinėmis, nepageidaujamomis ar užsienio agentais, o su jomis bendravę ir dirbę asmenys tampa neregistruotinais ateities rinkimuose (pavyzdžiui, A. Navalno fondas bei 34 vakarų organizacijos).

„Nuo praėjusių metų birželio iki šių metų EP jau priėmė penktą rezoliuciją. (Ketvirtadienį buvo pritarta rezoliucijai dėl Rusijos didele balsų persvara.) Jeigu palygintume, kaip demokratija Rusijoje atrodė prieš metus ir kaip atrodo dabar –  tai situacija labai ryškiai prastėja, ypač žmogaus teisių ir visų demokratinių vertybių prasme. Kita vertus,  apžvelgiant metus apima nevilties jausmas, nes negalima sustabdyti šių tendencijų, – sakė A. Kubilius. – Ieškai būdų, kokios sankcijos galėtų būti priimtos, kad sustabdytų Putiną, bet tai neveikia taip, kaip norėtųsi. Pradedi jausti, kad pripranti prie vis naujų nusikaltimų. Žiniasklaidos antraštės taip nebejaudina. Priimi tai, kaip naują realybę į kurią jau  nebereaguoji. Nei skausmingai, nei emocijomis. Neviltis, kad nieko negali pakeisti. Tie patys jausmai apima kalbant ir apie Baltarusiją. Vakar posėdyje kalbėjau, kaip jaučiuosi, galbūt todėl kiti ir parlamentarai įsiklausė ir balsavo už rezoliuciją.“

Šią savaitę plenarinėje EP sesijoje R. Juknevičienės iniciatyva buvo įtraukta diskusija apie sovietų režimo vykdytas tremtis, įsteigtus lagerius, GULAG‘us ir taip paminėtas trėmimų Baltijos šalyse 80-metis.

Parlamentarė dabartinę situaciją Baltarusijoje ir Rusijoje apibūdino lyg užsidarymą dideliame lageryje, kas tikriausiai yra sąmoninga Putino ir Lukašenkos politika. Pritardamas šiai minčiai A. Kubilius sakė, jog anksčiau buvo Berlyno siena, o dabar Putinas stato Kremliaus sieną, tik ši siena ne fizinė. Jis stato sieną tarp demokratinio pasaulio valstybių ir permainų norinčių Rusijos žmonių.

Tremčių Baltijos valstybėse 80-mečio minėjimas EP, pasak R. Juknevičienės, vyksta „norint, kad į tai būtų atkreiptas dėmesys ir šiandieniniame kontekste. Kalbame ne vien tik apie istoriją, kalbame ir apie Europos ateitį. Norime paminėti ne tik Baltijos valstybių gyventojų trėmimus, bet atkreipti dėmesį apskritai į stalinizmo režimo sukurtą GULAG‘ų sistemą, kuri Europos kontinente, ypač į pietus nuo mūsų, nėra pakankamai ištyrinėta ir  išsiaiškinta.“

Diskusijoje įsimintiną kalbą pasakė Europos Komisarė iš Maltos Helena Dalli, kuri paantrino 2019 metais EP priimtas rezoliucijos minčiai, kad Antrasis pasaulinis karas prasidėjo būtent po Molotovo-Ribentropo pakto, kas labai piktina Kremlių, nes neatitinka jų naratyvo. R. Juknevičienė apgailestavo, jog šįkart į Parlamento darbotvarkę nepavyko įtraukti naujai paruoštos rezoliucijos dėl tremčių, tačiau negalima prarasti vilties ir bandys tai padaryti dar kartą.

Parlamentarė priminė, kad birželio 15 dieną Briuselyje, Solidarumo aikštėje, bus skaitomos ištremtųjų pavardės. „Ne tik lietuvių, bet ir latvių, estų, lenkų, moldavų, ukrainiečių. Baltarusių pavardžių kol kas nepavyko gauti, bet juos taip pat įtraukėme į sąrašą. Jie taip buvo ištremti, ypač iš tų kraštų, kur iki Antrojo pasaulinio karo buvo Lenkijos dalis. Tremiami buvo ir rusai, taigi paminėsime visus, kurie buvo ištremti,“ – sakė R. Juknevičienė.

Parlamentarė pasidžiaugė, jog į planuojamą pavardžių skaitymo renginį sutiko ateiti Europos Parlamento Prezidentas Davidas Sassoli. Laukiami visi gyvenantys ar viešintys Briuselyje. Kviečiame registruotis http://bit.ly/CommemorationEvent ir ateiti skaityti ištremtųjų pavardžių.

R. Juknevičienė buvo viena iš pagrindinių pranešėjų didelės apimties įstatymų leidybos pakete, susijusiame su parama kitoms valstybėms, pavadintame „Globalios Europos instrumentas“. Pasak A. Kubiliaus, peržiūrėjus visų kada nors Lietuvai atstovavusių EP narių darbus – tai didžiausias reguliacine ir finansine (80 milijardų eurų) apimtimi projektas, kurį rengiant dalyvavo Lietuvos atstovas.

Šios savaitės plenarinėje sesijoje EP buvo priimtas europinis „Covid-19  sertifikatas“. Taigi Europos Sąjungos sienos atsivers plačiau. R. Juknevičienė ypač pasidžiaugė LR Vyriausybe, kuri įdiegusi „Galimybių pasą“ pasiruošė ir šiam europiniam dokumentui. Dabar Lietuva yra tarp pirmaujančių valstybių, kurios visiškai pasiruošusios dalyvauti bendroje ES „Covid-19  sertifikato“ sistemoje.

ELP logotipas

Europos Parlamento narių A. Kubiliaus, R. Juknevičienės ir L. Mažylio biuras

Užsakymo Nr.: SG-20-95

DalintisSiųsti

Naujienos iš interneto:

Rekomenduojami Video:

TAIP PAT SKAITYKITE:

Žinios

Duris atvėrė atnaujinti Laikinosios nakvynės namai – daugiau galimybių žmogui grįžti į savarankišką gyvenimą
Naujas impulsas rajonui: Paežerių dvare nuaidėjo forumas „Investuok Vilkaviškyje“
Marijampolėje bus modernizuojamos priedangos: daugiau saugumo gyventojams ir geresnis pasirengimas ekstremalioms situacijoms
Marijampolėje pagerbti geriausi mokslo metų mokiniai, mokytojai ir meno kolektyvai

Kultūra

Užverčiamas svarbus etapas: Marijampolės sporto centras išlydėjo abiturientų laidą
Vilkaviškio kultūros centre iškilmingai išlydėta nauja menų mokyklos absolventų karta
Adrinos koncerto suknelė – garsios brazilų dizainerės Serenos Coelho kūrinys
Į Marijampolės Poezijos parką šeštą kartą sugrįžta renginys „Atsipalaiduok“

Sportas

Marijampolėje skambėjo padėkos „Sporto savaitės 2026” organizatoriams
Kazlų Rūdos SC „Ataka-Danilus“ išsaugojo vyriausiąjį trenerį Tomą Bietkį
Šeštadienį Marijampolėje startuoja azartiškos seniūnijų sporto žaidynės
Jaunimo krepšinio turnyre „Atakos Taurė‘ 2026“ Kazlų Rūdos sporto centro krepšininkai iškovojo antrąją vietą

Politika

Vilkaviškio rajonas žvelgia į 2033-uosius: ieškoma vizijos, kuri vienytų bendruomenę ir atlieptų ateities iššūkius
Vilkaviškio rajono savivaldybė dalyvauja pirmajame Lietuvos savivaldybių garbės ambasadorių suvažiavime
Europos Parlamente jau šeštus metus iš eilės bus pagerbtas sovietų vykdytų tremčių aukų atminimas
Pajevonio seniūnijoje pristatyta 2025 metų veiklos ataskaita: aptarti nuveikti darbai ir ateities planai

Įdomu

Kodėl vestuvių nuotraukos po 10 metų tampa viena brangiausių vestuvių dalių?
Kai motinystė nedžiugina: atskleidė, kaip atpažinti pogimdyvinę depresiją, ir patarė, kada būtina kreiptis pagalbos
„Kas kuria Marijampolę?“: Marijampolės meno mokykla
Adrinos koncerto suknelė – garsios brazilų dizainerės Serenos Coelho kūrinys

Verslas

Naujas impulsas rajonui: Paežerių dvare nuaidėjo forumas „Investuok Vilkaviškyje“
Vilkaviškis investuotojams pristatys regiono potencialą
Vilkaviškio rajono savivaldybei – Lietuvos verslo konfederacijos padėka už palankios aplinkos verslui kūrimą
Sūduvos pramonės ir verslo asociacijos susirinkime – Prezidento ataskaita, žinomų šalies bei verslo lyderių gausa pasižymėję metai ir eksperto įžvalgos apie komunikacijos taisykles

Mokslas ir studijos

Marijampolėje pagerbti geriausi mokslo metų mokiniai, mokytojai ir meno kolektyvai
Ministerija skirs 260 stipendijų technologijų, inžinerijos ir matematikos studentams regionuose
Beveik 3 mln. eurų investicija į ateitį: Tūkstantmečio mokyklų programa paliko ryškų pėdsaką Marijampolės mokyklose
Ateitis renkasi Marijampolę: pasirašytos pirmosios sutartys su būsimomis mokytojomis

Turizmas

Vilkaviškis investuotojams pristatys regiono potencialą
Prasidėjus maudymosi sezonui įvertintas rajono maudyklų pasirengimas
Marijampolės savivaldybėje pradėtas maudymosi sezonas: pirmieji tyrimai patvirtina – vanduo saugus maudytis
Šakių turizmo ir verslo informacijos centrui pradeda vadovauti Vaida Zimnickienė
Reklama
Marimedis Marimedis Marimedis
Pamatyti.lt Pamatyti.lt Pamatyti.lt
Sūduvos Gidas

Teisės saugomos © 2024

Naršyti

  • Pranešk naujieną
  • Naudojimosi taisyklės
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Privatumo politika
  • Kalvarija
  • Kazlų Rūda
  • Marijampolė
  • Šakiai
  • Vilkaviškis

Sekite mus

  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus