Pristatyta patogi ir estetiška rūšiuojamų atliekų surinkimo infrastruktūra

Trečiadienį gyventojai gausiai rinkosi į viešąjį svarstymą susipažinti su „Antžeminių mišrių komunalinių ir antrinių žaliavų atliekų surinkimo konteinerių aikštelių įrengimo Marijampolės sav. supaprastintu statybos projektu“.

Tai tik pirma viso projekto dalis, kurioje visuomenei buvo pateikta informacija apie konteinerines aikšteles, atsirasiančias sodų bendrijų, garažų bendrijų, poilsiaviečių bei kapinių teritorijose.

Šio ES lėšomis finansuojamo projekto tikslas yra sukurti patogią ir estetišką rūšiuojamo atliekų surinkimo infrastruktūrą Marijampolės savivaldybėje, todėl visose sodų bendrijose bus įrengiamos estetiškos, trinkelėmis grįstos, fibrocementinėmis plokštėmis aptvertos ir skarda dengtos konteinerių aikštelės. Sodų bendrijos galėjo pačios nuspręsti, kiek tokių konteinerių aikštelių reikėtų kiekvienoje sodų bendrijoje. Iš viso sodų bendrijose bus įrengtos 43 aikštelės, o jose bus pastatyti 203 mišrių komunalinių atliekų ir rūšiuotų atliekų konteineriai.

Marijampolės savivaldybėje esančiose garažų bendrijose bus įrengta 21 konteinerių aikštelė su 107 konteineriais. Čia taip pat konteinerių aikštelės bus grįstos trinkelėmis, aptvertos iš trijų pusių bei dengtos skardiniais stogeliais. Tokios pat 9 konteinerių aikštelės bus įrengtos prie poilsiaviečių. Čia bus pastatyti 40 konteinerių.

Prie kapinių konteinerių aikštelės bus kiek kitokios – jos turės 4 sienas bei vartelius, skirtus įeiti bei aptarnauti. Prie kapinių bus įrengtos 46 tokios konteinerių aikštelės su 366 mišrių komunalinių, rūšiuotų bei žaliųjų atliekų konteineriais.

Viešojo svarstymo metu buvo aptartos visos numatomos konteinerių aikštelių vietos, išklausyta gyventojų nuomonė, atsakyta į rūpimus klausimas bei atsižvelgta į pastabas.

Tai buvo galutinis viešasis svarstymas ir netrukus bus pradedamos konteinerių aikštelių statybos procedūros.

Kitame šio projekto etape – konteinerių aikštelių mikrorajonuose ir kaimiškosiose vietovėse projektavimas bei konteinerių, skirtų tekstilei, įrengimas. Bendra šio ES projekto vertė 1 mln. 641 tūkst. Eurų.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE