Pristatyti Sūduvos krašto dailininkų, plenero ,,Sūduvos krašto spalvos“ metu, kurti kūriniai

Pristatyti Sūduvos krašto dailininkų, plenero Sūduvos krašto spalvos metu, kurti kūriniai / Marijampolės savivaldybės administracijos nuotr.

Marijampolės meno mokykloje vyko baigiamasis Sūduvos krašto dailininkų plenero „Sūduvos krašto spalvos“ renginys, kurio metu buvo eksponuojami šešiolikos plenere dalyvavusių autorių darbai.

Birželio 3 dieną prasidėjęs ir kiek daugiau nei dvi savaites trukęs pleneras buvo orientuotas į brandžių mūsų krašto dailininkų subūrimą bendram tikslui – įmažinti Sūduvos krašto žymius architektūrinius paminklus, dvarus, bažnyčias, sodybas, piliakalnius. Šiais metais tai ypatingai svarbu ir prasminga, nes švenčiame Sūduvos krašto 600-ąjį jubiliejų ir Magdeburgo teisių Marijampolės miestui suteikimo 230-ąsias metines.

Plenero uždarymo renginyje dalyvavęs savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis sakė, besidžiaugiantis, kad menininkų iniciatyva gimsta tokie puikūs ir įkvepiantys kūriniai. Menas yra išskirtinis būdas parodyti savo įžvalgas, mintis ir emocijas – nuostabu kiek daug jausmų gali tilpti viename paveiksle.

Vicemeras taip pat pabrėžė, kad tokių renginių Marijampolei tikrai reikia, jie yra laukiami, o savivaldybė savo ruožtu kuo galėdama prisidėjo ir prisidės prie menininkų kūrybos ir tokių renginių įgyvendinimo.

Įvairiomis technikomis (aliejus, akrilas, akvarelė, karpiniai) atlikti kūriniai nuo rugpjūčio 4 dienos bus eksponuojami Marijampolės kultūros centro Magdalenos Stankūnaitės galerijoje.

Plenere dalyvavo ir autorinius kūrinius kūrė: Aldona Aputienė (Kazlų Rūda), Vytas Aputis (Kazlų Rūda), Vytautas Kalinauskas (Kalvarija), Staselė Zelenauskaitė (Vilkaviškis), Justinas Prakapas (Marijampolė), Valentinas Grigas (Kazlų Rūda), Vytautas Buslys (Liudvinavas), Gintaras Pankevičius (Kaunas), Eglė Lipinskaitė (Marijampolė), Virginija Armanavičienė (Gižai), Vaclovas Vekerotas (Marijampolė), Neringa Krivičienė (Marijampolė), Aušrinė Dubauskienė (Marijampolė), Kristina Strolienė (Marijampolė), Lina Bankauskaitė (Marijampolė) ir Sergej Razan (Ukraina).

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE