Ralis „Aplink Lietuvą“ užsuks ir į Kazlų Rūdą

Seniausios automobilių ir motociklų varžybos šalyje – ralis „Aplink Lietuvą“ – žiūrovams ir dalyviams padovanos dar vieną puikių reginių ir emocijų puokštę. Šiemetinės šventės startas rugsėjo 1-ąją tradiciškai bus duotas Kaune, o svarbiausią lenktynių trofėjų – Lietuvos Respublikos Prezidentės taurę – šalies vadovė Dalia Grybauskaitė nugalėtojams įteiks rugsėjo 4-ąją sostinės S.Daukanto aikštėje.

Šiemetinė automobilių šventė bus istorinė – „Aplink Lietuvą“ ralis rengiamas 25-ąjį kartą. 90-ąjį jubiliejų šiemet minės ir Lietuvos automobilių klubas.

2016-ųjų ralio dalyviams iki lenktynių finišo tradiciškai teks įveikti daugiau nei 1 tūkst. kilometrų maršrutą, nusidrieksiantį vaizdingiausiomis Lietuvos vietovėmis per šalies miestus ir miestelius, kaimus ir gyvenvietes. Iš viso šiemetiniame varžybų kalendoriuje numatytos net 35 rungtys. Ralis „Aplink Lietuvą“ suburs ir daugybę miestų vadovų – daugelio etapų nugalėtojus apdovanos miestų merai.

Trigubas jubiliejus

Neatsitiktinai šalies automobilių sporto federacija (LASF) oficialia automobilių sporto pradžia šalyje laiko 1931 metų liepos 24-ąją, kai pirmą kartą buvo duotas startas pirmajam raliui „Aplink Lietuvą“, kurio dalyviams pagrindinį prizą įsteigė tuometinis šalies prezidentas Antanas Smetona.

Šias lenktynes nuo pat pradžių rengia 1926 metais įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK).LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis pripažįsta, kad organizuoti seniausią šalyje automobilių renginį yra didžiulė garbė, tačiau kartu ir ne menkesnis įpareigojimas tęsti ir turtinti garbingas šalies automobilių tradicijas.

Nors planuota šiuos ralius rengti kasmet, tačiau prieškaryje įvyko tik keturi raliai – 1931, 1932, 1937 ir 1938 metais. Pastarųjų metų varžybos iki šiol apgaubtos paslapties skraiste. Nežinia, kodėl ant gražuolės Vokietijos juvelyrų nukaltos taurės nėra išgraviruota ketvirtųjų lenktynių nugalėtojo pavardė.

Kai kurie šaltiniai teigia, kad 1938-ųjų metų ralio nugalėtojas M.Salevskis išvis negavo taurės, tačiau archyvuose yra nuotraukų, kuriose užfiksuotas nugalėtojas, be kitų apdovanojimų rankose laikantis ir pagrindinį varžybų trofėjų.

Pokario metais šios lenktynės buvo pamirštos, tačiau lygiai po 65 metų, 1996-aisiais, ralis buvo atgaivintas. Šiemetinė automobilių šventė bus istorinė – „Aplink Lietuvą“ ralis rengiamas 25-ąjį kartą. 90-ąjį jubiliejų šiemet minės ir Lietuvos automobilių klubas, o istorinis ralis švęs savo 85-etį.

Keturios dienos ir ypatingas dėmesys eismo saugumui

2016-ųjų ralio dalyviams iki lenktynių finišo tradiciškai teks įveikti daugiau nei 1 tūkst. kilometrų maršrutą, nusidrieksiantį vaizdingiausiomis Lietuvos vietovėmis per šalies miestus ir miestelius, kaimus ir gyvenvietes. Iš viso šiemetiniame varžybų kalendoriuje numatytos net 35 rungtys. Šiemet ralio dalyviai pirmą kartą renginio istorijoje varžysis net keturias dienas, per kurias turės įveikti daugiau nei 1 tūkst. kilometrų.

Minėdami trigubą jubiliejų, ralio organizatoriai žiūrovams visas keturias varžybų dienas siūlys itin turiningą ir plačią pramoginę programą. Nors kovos trasoje ir toliau išliks pagrindiniu renginio stuburu, ne ką mažesnis dėmesys kasmet skiriamas ir žiūrovams.

Šiemet ypatingą dėmesį organizatoriai skirs patraukliai ir įtikinamai eismo saugumo propagandai. „Juk ne veltui, sakoma, kad sportininkai – geriausi saugaus eismo ambasadoriai. Niekas kitas geriau negali pamokyti ir praktiškai pademonstruoti, ką reiškia saugiai valdyti automobilį net ekstremaliose situacijose, kaip svarbu laikytis saugumo reikalavimų ir geru pavyzdžiu skatinti visus eismo dalyvius. Kai tą demonstruoja per šimtas ralyje dalyvaujančių ekipažų – ir nauda šimteriopa“, – įsitikinę ralio rengėjai.

Todėl renginio organizatoriai, skatindami eismo dalyvius kelti vairavimo kultūrą ir bent tokiomis galimybės prisidėti prie žuvusiųjų ar sužeistų keliuose bei gatvėse mažinimo, šiemet ralio metu itin daug dėmesio skirs susitikimams su miestų, kurių neaplenks greičio ruožai ir kitos specialios rungtys, visuomene, sporto aistruoliais bei jaunimu.

Technikos išbandymas vaizdinga trasa

Tiek ralio „Aplink Lietuvą 2016“ dalyvių, tiek jų technikos didžiausi išbandymai laukia antrąją ir trečią lenktynių dienomis.

Pirmą varžybų dieną geriausiems šalies lenktynininkas teks varžytis Kauno senajame oro uoste, Kačerginės „Nemuno žiede“ bei aplankyti Jonavos miestą.

Toliau lenktynių maratonas persikels į Birštoną, kur miesto centre bus surengtos greituminio slalomo varžybos. Automobilių šventė neaplenks ir Dzūkijos sostinės – Alytaus, Druskininkų bei Veisiejų autodromo.

Per Marijampolę, Kazlų Rūdą, Jurbarką, išbandydami jo gerai žinomą „Karjero“ žvyro trasą, sportininkai aplankys Tauragę, garsėjančią čia vykstančiomis įdomiomis gatvių lenktynėmis. Iš čia sportininkai pasuks į Vilkyčius, kur jų laukia dar viena ralio-kroso trasa, vėliau – į Gargždus (krosas) ir per Melnragę pasieks pirmosios nakvynės vietą Klaipėdoje.

Finišas – Prezidentūroje

Trečiosios dienos sportines batalijas ralio dalyviai pradės Telšiuose ir išmėgins kroso trasą bei aerodromo asfaltą.

Iš jų varžybų dalyvių maršrutas nusidrieks į Mažeikius, Akmenę ir Naująją Akmenę. Svetingai ralio dalyvius žada pasitikti vienas seniausių šalies miestų Žagarė bei Joniškis, iš kurio per Meškuičius, Šiaulius, Raudondvarį ir Panevėžį dalyviai pasieks Kupiškį. Čia Uoginių kroso trasoje ir senajame aerodrome numatytos lenktynės bei šventinis koncertas.

Paskutinę „Aplink Lietuvą“ ralio dieną dalyviai galės lengviau atsipūsti. Rytą sportininkai pasitiks Anykščių kartodrome, o iš jo lenktynių batalijos persikels į Ukmergės rajone esančią Versmės kroso trasą. Šventės paskutiniai akcentai bus dėliojami Vilniaus „Litexpo“ parodų centro aikštelėje ir S.Daukanto aikštėje prezidentūroje.

Lietuvos automobilių klubo inf.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE