Regione per parą – 167 nauji COVID-19 atvejai, nerimą kelią ir „liepsnojantys“ protrūkiai

167 – tiek naujų COVID-19 atvejų buvo užfiksuota Sūduvoje per praėjusią parą. Net trečdalis jų – 59, buvo nustatyti Vilkaviškio rajono savivaldybėje. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis per lapkričio 26-ąją šalyje iš viso buvo patvirtinti 2339 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai.

NVSC duomenimis per vakarykštę parą daugiausiai naujų atvejų fiksuota Vilkaviškio rajone – 59, Marijampolėje pranešama apie 41, Šakiuose – apie 32 naujus koronaviruso atvejus. Naujų susirgimų skaičius išaugo ir Kazlų Rūdos savivaldybėje, kurioje NVSC duomenimis vakar nustatyta 30 susirgimų, Kalvarija, tuo tarpu, išlieka mažiausiai naujų atvejų turinčia savivaldybe Sūduvos regione. Čia per vakar patvirtinti 5 nauji COVID-19 susirgimai.

Vakar nebuvo išvengta mirčių. Lietuvoje iš viso nuo COVID-19 mirė 22 asmenys, Marijampolės apskrityje – 1. Pasak NVSC žmogus priklausė 80-89 metų amžiaus grupei. „Be to, vakarykštę parą registruota 19 mirties atvejų (12 Tauragės, po 2 – Kauno, Klaipėdos ir Marijampolės apskrityse, 1 – Panevėžio apskrityje) kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių,“ – skelbiama NVSC pranešime.

Didelį susirūpinimą kelia ligos židiniai, kuriuose kasdien yra fiksuojami nauji užsikrėtimo atvejai. NVSC praneša apie atvejus susijusius su Šakių, Kazlų Rūdos ligoninėmis, Marijampolės ligoninės Psichikos ligų skyriumi, Kazlų Rūdos socialinės paramos centru, Marijampolės pataisos namų Kybartų sektoriumi.

„Praėjusią parą, epidemiologų vertinimu, patvirtinti atvejai, susiję su protrūkiu Kazlų Rūdos ligoninėje, kur per pastarąsias dienas iš viso registruoti 24 infekcijos atvejai, iš kurių 22 – Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje. – šiandien pranešė NVSC. – Taip pat praėjusią parą registruoti ir koronaviruso atvejai, siejami su protrūkiu Kazlų Rūdos socialinės paramos centre, kur iš viso šiuo metu patvirtinta 19 infekcijos atvejų“.

Savo ruožtu, Kazlų Rūdos savivaldybės meras Mantas Varaška savo Faceboo paskyroje pranešė, kad visi 19 ligoninėje esančių COVID-19 sergančių pacientų laikosi neblogai, dalis jų jokių simptomų visai nejaučia. „Ligoninė irgi laikosi, kol kas jai išteklių pakanka. Tačiau yra sujaudinta Jūsų kreipimųsi ir siūlymų savanoriauti. Tai medikams suteikia jėgų. Jeigu vis dėl to ligoninė matytų, jog jai būtina išorinė pagalba, ji kreipsis į užregistruotus savanorius ir juos pakvies. Tokiu atveju savanoriams būtų atlikti testai. Ligoninės vardu dėkojame atsiliepusiems miestiečiams ir linkime visiems sveiko savaitgalio,“ – gyventojų iniciatyvumu džiaugėsi meras.

Daugiausiai praėjusią parą COVID-19 atvejų registravo Vilkaviškio rajono savivaldybė. 29 iš 59 rajono atvejų – Kybartų pataisos namuose. „Susirgę nuteistieji izoliuoti, jų būklė stebima. Tarp susirgusiųjų sunkių ligos simptomų nenustatyta. Nuteistieji turėję artima kontaktą su jais, tai pat izoliuoti ir stebimi. Atliekama gyvenamųjų patalpų, kuriose gyveno ir galėjo lankytis susirgę nuteistieji, baigiamoji dezinfekcija,“ – informuoja Vilkaviškio savivaldybės atstovai. Savo ruožtu NVSC praneša, kad su protrūkių Marijampolės pataisos namų Kybartų sektoriuje yra susijęs 51 COVID-19 atvejis.

„Informuojame, kad per pastarąsias kelias savaites Marijampolės pataisos namuose patvirtinti 82 nuteistųjų susirgimo COVID-19 atvejai (34 nuteistieji Marijampolėje, Sporto g. 7, 48 nuteistieji Kybartuose, J. Biliūno g. 14). Susirgę nuteistieji izoliuoti, jų būklė stebima. Tarp susirgusiųjų sunkių ligos simptomų nenustatyta. Nuteistieji, turėję artimą kontaktą su jais, tai pat izoliuoti ir stebimi,“ – praneša Marijampolės pataisos namų atstovai.

 

Ugnė Stanaitė

Sūduvos gidas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE